STRONA GŁÓWNA
GALERIA
DOJAZD
KONTAKT
NAPISZ DO NAS
DRUKI DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI

2019-01-24 10:49:44


 

Teatr Groteska w Krakowie-Spektakl "Zapałki z marzeniami'

Już po raz kolejny mieliśmy okazję być w Teatrze „Groteska” w Krakowie. Jednak tym razem nie tylko w roli widzów, ale także samych aktorów. Spektakl „Zapałki z marzeniami” po raz pierwszy można było obejrzeć w grudniu na Suskim Zamku. Niestety nie wszyscy mogli w tym dniu tam zagościć, dlatego wśród widzów w Grotesce była spora część osób z naszego terenu. Reżyser Lech Walicki podejmując się pracy z naszymi dziećmi umożliwił im pokazanie się z tej drugiej strony. Gdzie mimo swojej mniejszej czy większej niepełnosprawności, potrafią oni nie tylko wspaniale odegrać powierzone im role, ale także dzięki ludziom dobrego serca realizować swoje marzenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu reżyserowi, oraz pracownikom Teatru Groteska za pomoc w przygotowaniach do spektaklu.

2019-01-22 10:10:32


Sala Doświadczania Świata w OREW Tarnawa G.?

Na Salę Doświadczania Świata zbieramy,

biorąc udział w akcji TESCO "Decydujesz, pomagamy"

Wszystko w Państwa rękach, startujemy już dzisiaj.

OREW Tarnawa Górna zachęca gorąco do głosowania na swój projekt: "Pozwól zrozumieć nam świat- Sala Doświadczania Świata dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu"

Gdzie głosować? W sklepach TESCO z naszego mikroregionu tj: Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Wadowice.

Kiedy głosować? od 21 stycznia do 17 lutego

Jak głosować? Po każdych zakupach klient sklepów TESCO otrzymuje 1 żeton uprawniający do zagłosowania na jeden z trzech projektów. Prosimy pamiętać, żeby upomnieć się o żeton i wrzucić go do urny projektu OREW Tarnawa Górna.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

2019-01-22 10:03:56


"Pierwsza pomoc przedmedyczna"Za nami kolejne, cenne szkolenie. W czwartkowe popołudnie przypomnieliśmy sobie techniki i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dziękujemy ratownikowi medycznemu, naszemu koledze Pawłowi za przekazaną wiedzę, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania a także możliwość wykonywania ćwiczeń. Uzyskane informacje są dla nas bardzo wartościowe, ponieważ pomogą nam odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia naszych podopiecznych, których bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

2019-01-11 13:11:57


                                                Spotkanie Noworoczne

Styczeń to miesiąc w którym co roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi organizuje Spotkanie Noworoczne. Biorą w nim udział członkowie stowarzyszenia, podopieczni, pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego z Juszczyna i Tarnawy Górnej oraz władze powiatu, gmin, instytucji a także księża. Na wstępie Pani Małgorzata Sitarz-Przewodnicząca Zarządu, ogłosiła minutę ciszy, aby uczcić zmarłego uczestnika WTZ Mirosława Malinowskiego. Następnie skierowała wyrazy wdzięczności do przedstawicieli suskiego powiatu oraz obecnych na spotkaniu, senatora RP Pana Andrzeja Pająka i wójta gminy Zawoja, za dotychczasowe wsparcie oraz pomoc w realizacji zadań statutowych. Podziękowania skierowała także do Rady Rodziców obu Ośrodków, które chętnie wspierają i angażują się we wszystkie inicjatywy, podczas których pozyskiwane są środki finansowe na OREW. Pani przewodnicząca poinformowała, że w najbliższych miesiącach kończy się kadencja obecnego Zarządu Koła, któremu dziękuje za współpracę oraz wymieniła najważniejsze inwestycje, które udało się zrealizować w ciągu ostatnich lat, a mianowicie otwarcie dwóch placówek WTZ i OREW w Tarnawie Górnej. Tradycyjnie po części oficjalnej, uczestnicy wspomnianych warsztatów wystawili jasełka, do których rekwizyty i dekorację stworzyli wspólnie ze swoimi opiekunami. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem kolęd oraz smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z kuchni, na co dzień pracujące w OREW .

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi dziękuje właścicielom Restauracji "Magnolia" za kolejne, bezpłatne użyczenie sali.🙂

2019-01-11 09:47:09


INFORMACJA

Informujemy, że Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi dzięki dofinansowaniu z Gminy Zawoja zakupiło w 2018 roku sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 14 948,19 zł. Projekt został realizowany w ramach Zadania Publicznego pt.: „Prowadzenie działalności w zakresie edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Zawoja, organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów aktywizujących społecznie i zawodowo te osoby”.  

 

 

>> zobacz archiwum    

 
OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY
34-231 Juszczyn 542B
tel/fax 33/87715 10
e-mail: orew.juszczyn@psouu.org.pl