STRONA GŁÓWNA
GALERIA
DOJAZD
KONTAKT
NAPISZ DO NAS
DRUKI DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI

2019-02-20 08:34:31


Walentynki na wesoło!

Walentynki to święto nie tylko zakochanych, ale także tych, którzy darzą się sympatią, których łączy przyjaźń. Co roku obchodzimy je w inny sposób. Niezmienny pozostaje fakt, że świętujemy wspólnie. Tak też było tym razem. Od tygodnia rodziny wychowanków tworzyły przepiękne, pracochłonne serca, które zostały wystawione w "Galerii serc" a uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej uczęszczający do Świetlicy Środowiskowej w Skawicy, przygotowywali niespodzianki dla naszych dzieci.Kolor czerwony, który kojarzy nam się z miłością dominował w całym ośrodku. Impreza podzielona była na dwie części. W pierwszej najbardziej emocjonującej, nasi pracownicy wraz z wychowankami dzielnie i z poświęceniem walczyli o nagrody dla swoich grup biorąc udział w konkursach, zgadywankach i zabawach ruchowych. Mimo zmęczenia humor zawodnikom dopisywał! Po takich emocjach przyszedł czas na odpoczynek, podczas którego można było skorzystać z fotobudki, "cukierkowego pudełka" oraz udać się na degustację przygotowanych smakołyków. Tę część imprezy zakończyło ogłoszenie wyników dwóch konkursów, których jury było spoza OREW. W tym organizowanym dla rodzin zwyciężył Mikołaj z rodziną. To ich serce jurorzy ocenili najwyżej. Brawo! Gratulujemy!Bardzo dziękujemy Wam drodzy rodzice, że tak licznie uczestniczyliście w konkursie. Mamy nadzieję, że mimo ciężkiej pracy jaką włożyliście tworząc tak piękne serca, był to dla Was wspaniały czas spędzony z kochanymi pociechami.Kolejny konkurs był przeznaczony dla pracowników. Mieli oni za zadanie napisać wiersz-rymowankę o miłości. Mimo sporej konkurencji nagroda powędrowała do naszej koleżanki Iwonki . Oczywiście jej również serdecznie gratulujemy!Nasze przepełnione radością, wzajemną życzliwością świętowanie zakończyliśmy tańcami -przytulańcami.

2019-02-20 08:29:53


DZIEŃ BAŁWANA

Pomysł padł już wczoraj z rana:

Czas najwyższy na bałwana.

A tu strzał w nas niczym z procy

Bo nam stopniał śnieg tej nocy.

Ale my nawet bez zimy

Nic a nic nie odpuścimy.

Zrobiliśmy Dzień Bałwana:

I piosenka odśpiewana,

I zagadki rozwiązane,

I oponki skosztowane.

A na środku sali stoi,

Ciepła dłoni się nie boi

I uśmiecha się grubasek,

Bałwan wspólny- nasz Olafek

2019-02-20 08:25:17


Dzień babci i dziadka OREW Tarnawa G.

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka poprzez krótką inscenizację zaprosiliśmy naszych drogich gości w sentymentalną podróż w czasie. Nie zabrakło muzycznych hitów z ich młodzieńczych lat oraz wierszyków i życzeń wyrażających miłość, wdzięczność i szacunek jakim obdarzamy każdą babcię i dziadka. Listonosz, z wypełnioną po brzegi torbą rozdał seniorom słodkie piernikowe serca i piękne kwiaty. Następnie wszyscy razem, przy poczęstunku i rozmowach miło spędziliśmy czas.

2019-01-30 07:21:39


 Dzień krzyżówek i łamigłówek

Dzień krzyżówek i łamigłówek-pod takim hasłem spędziliśmy dzisiejsze przedpołudnie. Krótko po śniadaniu wszystkie grupy udały się na przewiązkę. Tam czekały na nas różnego rodzaju zagadki. Dzieci miały min. za zadanie, znaleźć ukryte przedmioty i podać ich nazwę, rozpoznać słyszane dźwięki,a także skosztować musów i soków owocowych podając nazwę owocu z którego zostały zrobione. Natomiast zadaniem każdej z grup, było odgadnięcie piosenki i zaśpiewanie chociaż jednej zwrotki i refrenu. Za każde wykonane zadanie uczestnik otrzymywał pieczątkę. Na końcu zostały one zliczone a ich największa ilość nagrodzona.

2019-01-24 10:49:44


 

Teatr Groteska w Krakowie-Spektakl "Zapałki z marzeniami'

Już po raz kolejny mieliśmy okazję być w Teatrze „Groteska” w Krakowie. Jednak tym razem nie tylko w roli widzów, ale także samych aktorów. Spektakl „Zapałki z marzeniami” po raz pierwszy można było obejrzeć w grudniu na Suskim Zamku. Niestety nie wszyscy mogli w tym dniu tam zagościć, dlatego wśród widzów w Grotesce była spora część osób z naszego terenu. Reżyser Lech Walicki podejmując się pracy z naszymi dziećmi umożliwił im pokazanie się z tej drugiej strony. Gdzie mimo swojej mniejszej czy większej niepełnosprawności, potrafią oni nie tylko wspaniale odegrać powierzone im role, ale także dzięki ludziom dobrego serca realizować swoje marzenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu reżyserowi, oraz pracownikom Teatru Groteska za pomoc w przygotowaniach do spektaklu.

 

>> zobacz archiwum    

 
OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY
34-231 Juszczyn 542B
tel/fax 33/87715 10
e-mail: orew.juszczyn@psouu.org.pl