STRONA GŁÓWNA
GALERIA
DOJAZD
KONTAKT
NAPISZ DO NAS
DRUKI DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI

2018-12-11 07:17:13


Lekcja o lesie z Nadleśnictwem Sucha Beskidzka

Dziś odbyło się kolejne, z cyklicznych spotkań dotyczące lasu organizowane wspólnie z Nadleśnictwem w Suchej Beskidzkiej. Tym razem panie opowiedziały nam jak zwierzęta leśne spędzają zimę i co my możemy zrobić aby pomóc im przetrwać tę trudną dla nich porę roku. Mogliśmy też pobawić się w prawdziwych tropicieli sprawdzając jakie ślady na śniegu i ziemi zostawiają łapy poszczególnych mieszkańców lasu. Zostaliśmy także obdarowani leśnymi gadżetami oraz specjalnym pożywieniem, które przeznaczymy dla ptaków odwiedzających nasze karmniki.

2018-12-10 13:02:55


Spotkanie z muzykami Krakowskiej Filharmonii

Za nami ostatnie spotkanie umuzykalniające realizowane przez Filharmonię Krakowską. Pani Melodia, wraz ze swoimi towarzyszami każdorazowo zabierała nas w niezwykłe, muzyczne podróże, podczas których bawiliśmy się, tańczyli i śpiewali. Poznaliśmy różne instrumenty na których wykonywane były utwory muzyki klasycznej a także te znane, lubiane i przyjazne dzieciom. Podczas zajęć pojawiały się elementy improwizacji instrumentalnej, dzięki której nasi wychowankowie tworzyli własną improwizację za pomocą ruchów, gestów czy gestodźwięków.Wspólne muzykowanie przygotowane specjalnie dla dzieci z niepełnosprawnościami korzystnie wpłynęło na ich funkcjonowanie. Pozwoliło im odreagować negatywne emocje, a także zachęciło do większej aktywności. Podczas tych zajęć nasi goście wykorzystywali elementy sprawdzonych i docenianych na całym świecie metod np. W.Sherborne, E.Gordona czy C.Orffa.

Bardzo dziękujemy muzykom z Filharmonii Krakowskiej za umożliwienie naszym dzieciom kontaktu z muzyką graną na żywo, które z powodu niepełnosprawności mają do niej utrudniony dostęp.

2018-12-07 20:47:56


 

 

Mikołajki OREW JuszczynOd wczoraj z niecierpliwością wypatrywaliśmy zapowiadanego gościa czyli Mikołaja.W końcu pojawił się i to nie sam, ale ze swoim pomocnikiem Elfem, który aby umilić nam czas wymyślał różne zabawy. Wybaczamy mu to spóźnienie, albowiem jak sam stwierdził, ze względu na brak śniegu musiał do nas przyjść pieszo. Oczywiście zaraz usiadł na przygotowanym wygodnym fotelu i zabrał się za rozdawanie prezentów. Dzieci te mniej śmiałe szybko przekonały się do niego i chętnie pozowały do zdjęć. Na pożegnanie wszyscy częstowaliśmy się świeżo przygotowanym popcornem oraz watą cukrową.

Mikołaju dziękujemy za prezenty!

Do zobaczenia za rok!

2018-12-07 18:30:50


Ludzi o dobrych sercach ciągle przybywa.....heart

2018-12-07 15:22:02


Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu paczek Mikołajkowych....

 

>> zobacz archiwum    

 
OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY
34-231 Juszczyn 542B
tel/fax 33/87715 10
e-mail: orew.juszczyn@psouu.org.pl