STRONA GŁÓWNA
GALERIA
DOJAZD
KONTAKT
NAPISZ DO NAS
DRUKI DO POBRANIA

AKTUALNOŚCI

2019-02-20 08:34:31


Walentynki na wesoło!

Walentynki to święto nie tylko zakochanych, ale także tych, którzy darzą się sympatią, których łączy przyjaźń. Co roku obchodzimy je w inny sposób. Niezmienny pozostaje fakt, że świętujemy wspólnie. Tak też było tym razem. Od tygodnia rodziny wychowanków tworzyły przepiękne, pracochłonne serca, które zostały wystawione w "Galerii serc" a uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej uczęszczający do Świetlicy Środowiskowej w Skawicy, przygotowywali niespodzianki dla naszych dzieci.Kolor czerwony, który kojarzy nam się z miłością dominował w całym ośrodku. Impreza podzielona była na dwie części. W pierwszej najbardziej emocjonującej, nasi pracownicy wraz z wychowankami dzielnie i z poświęceniem walczyli o nagrody dla swoich grup biorąc udział w konkursach, zgadywankach i zabawach ruchowych. Mimo zmęczenia humor zawodnikom dopisywał! Po takich emocjach przyszedł czas na odpoczynek, podczas którego można było skorzystać z fotobudki, "cukierkowego pudełka" oraz udać się na degustację przygotowanych smakołyków. Tę część imprezy zakończyło ogłoszenie wyników dwóch konkursów, których jury było spoza OREW. W tym organizowanym dla rodzin zwyciężył Mikołaj z rodziną. To ich serce jurorzy ocenili najwyżej. Brawo! Gratulujemy!Bardzo dziękujemy Wam drodzy rodzice, że tak licznie uczestniczyliście w konkursie. Mamy nadzieję, że mimo ciężkiej pracy jaką włożyliście tworząc tak piękne serca, był to dla Was wspaniały czas spędzony z kochanymi pociechami.Kolejny konkurs był przeznaczony dla pracowników. Mieli oni za zadanie napisać wiersz-rymowankę o miłości. Mimo sporej konkurencji nagroda powędrowała do naszej koleżanki Iwonki . Oczywiście jej również serdecznie gratulujemy!Nasze przepełnione radością, wzajemną życzliwością świętowanie zakończyliśmy tańcami -przytulańcami.

2019-02-20 08:29:53


DZIEŃ BAŁWANA

Pomysł padł już wczoraj z rana:

Czas najwyższy na bałwana.

A tu strzał w nas niczym z procy

Bo nam stopniał śnieg tej nocy.

Ale my nawet bez zimy

Nic a nic nie odpuścimy.

Zrobiliśmy Dzień Bałwana:

I piosenka odśpiewana,

I zagadki rozwiązane,

I oponki skosztowane.

A na środku sali stoi,

Ciepła dłoni się nie boi

I uśmiecha się grubasek,

Bałwan wspólny- nasz Olafek

2019-02-20 08:25:17


Dzień babci i dziadka OREW Tarnawa G.

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka poprzez krótką inscenizację zaprosiliśmy naszych drogich gości w sentymentalną podróż w czasie. Nie zabrakło muzycznych hitów z ich młodzieńczych lat oraz wierszyków i życzeń wyrażających miłość, wdzięczność i szacunek jakim obdarzamy każdą babcię i dziadka. Listonosz, z wypełnioną po brzegi torbą rozdał seniorom słodkie piernikowe serca i piękne kwiaty. Następnie wszyscy razem, przy poczęstunku i rozmowach miło spędziliśmy czas.

2019-01-30 07:21:39


 Dzień krzyżówek i łamigłówek

Dzień krzyżówek i łamigłówek-pod takim hasłem spędziliśmy dzisiejsze przedpołudnie. Krótko po śniadaniu wszystkie grupy udały się na przewiązkę. Tam czekały na nas różnego rodzaju zagadki. Dzieci miały min. za zadanie, znaleźć ukryte przedmioty i podać ich nazwę, rozpoznać słyszane dźwięki,a także skosztować musów i soków owocowych podając nazwę owocu z którego zostały zrobione. Natomiast zadaniem każdej z grup, było odgadnięcie piosenki i zaśpiewanie chociaż jednej zwrotki i refrenu. Za każde wykonane zadanie uczestnik otrzymywał pieczątkę. Na końcu zostały one zliczone a ich największa ilość nagrodzona.

2019-01-24 10:49:44


 

Teatr Groteska w Krakowie-Spektakl "Zapałki z marzeniami'

Już po raz kolejny mieliśmy okazję być w Teatrze „Groteska” w Krakowie. Jednak tym razem nie tylko w roli widzów, ale także samych aktorów. Spektakl „Zapałki z marzeniami” po raz pierwszy można było obejrzeć w grudniu na Suskim Zamku. Niestety nie wszyscy mogli w tym dniu tam zagościć, dlatego wśród widzów w Grotesce była spora część osób z naszego terenu. Reżyser Lech Walicki podejmując się pracy z naszymi dziećmi umożliwił im pokazanie się z tej drugiej strony. Gdzie mimo swojej mniejszej czy większej niepełnosprawności, potrafią oni nie tylko wspaniale odegrać powierzone im role, ale także dzięki ludziom dobrego serca realizować swoje marzenia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu reżyserowi, oraz pracownikom Teatru Groteska za pomoc w przygotowaniach do spektaklu.

2019-01-22 10:10:32


Sala Doświadczania Świata w OREW Tarnawa G.?

Na Salę Doświadczania Świata zbieramy,

biorąc udział w akcji TESCO "Decydujesz, pomagamy"

Wszystko w Państwa rękach, startujemy już dzisiaj.

OREW Tarnawa Górna zachęca gorąco do głosowania na swój projekt: "Pozwól zrozumieć nam świat- Sala Doświadczania Świata dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu"

Gdzie głosować? W sklepach TESCO z naszego mikroregionu tj: Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Wadowice.

Kiedy głosować? od 21 stycznia do 17 lutego

Jak głosować? Po każdych zakupach klient sklepów TESCO otrzymuje 1 żeton uprawniający do zagłosowania na jeden z trzech projektów. Prosimy pamiętać, żeby upomnieć się o żeton i wrzucić go do urny projektu OREW Tarnawa Górna.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

2019-01-22 10:03:56


"Pierwsza pomoc przedmedyczna"Za nami kolejne, cenne szkolenie. W czwartkowe popołudnie przypomnieliśmy sobie techniki i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dziękujemy ratownikowi medycznemu, naszemu koledze Pawłowi za przekazaną wiedzę, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania a także możliwość wykonywania ćwiczeń. Uzyskane informacje są dla nas bardzo wartościowe, ponieważ pomogą nam odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia naszych podopiecznych, których bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

2019-01-11 13:11:57


                                                Spotkanie Noworoczne

Styczeń to miesiąc w którym co roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi organizuje Spotkanie Noworoczne. Biorą w nim udział członkowie stowarzyszenia, podopieczni, pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego z Juszczyna i Tarnawy Górnej oraz władze powiatu, gmin, instytucji a także księża. Na wstępie Pani Małgorzata Sitarz-Przewodnicząca Zarządu, ogłosiła minutę ciszy, aby uczcić zmarłego uczestnika WTZ Mirosława Malinowskiego. Następnie skierowała wyrazy wdzięczności do przedstawicieli suskiego powiatu oraz obecnych na spotkaniu, senatora RP Pana Andrzeja Pająka i wójta gminy Zawoja, za dotychczasowe wsparcie oraz pomoc w realizacji zadań statutowych. Podziękowania skierowała także do Rady Rodziców obu Ośrodków, które chętnie wspierają i angażują się we wszystkie inicjatywy, podczas których pozyskiwane są środki finansowe na OREW. Pani przewodnicząca poinformowała, że w najbliższych miesiącach kończy się kadencja obecnego Zarządu Koła, któremu dziękuje za współpracę oraz wymieniła najważniejsze inwestycje, które udało się zrealizować w ciągu ostatnich lat, a mianowicie otwarcie dwóch placówek WTZ i OREW w Tarnawie Górnej. Tradycyjnie po części oficjalnej, uczestnicy wspomnianych warsztatów wystawili jasełka, do których rekwizyty i dekorację stworzyli wspólnie ze swoimi opiekunami. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem kolęd oraz smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z kuchni, na co dzień pracujące w OREW .

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi dziękuje właścicielom Restauracji "Magnolia" za kolejne, bezpłatne użyczenie sali.🙂

2019-01-11 09:47:09


INFORMACJA

Informujemy, że Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi dzięki dofinansowaniu z Gminy Zawoja zakupiło w 2018 roku sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 14 948,19 zł. Projekt został realizowany w ramach Zadania Publicznego pt.: „Prowadzenie działalności w zakresie edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Zawoja, organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów aktywizujących społecznie i zawodowo te osoby”.  

 

2019-01-10 13:03:27


Odwiedziny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łętowni

Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszym Ośrodku uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łętowni. Przyjechali oni wraz ze swoimi nauczycielami aby przedstawić inscenizację pastorałki oraz wspólnie z nami pokolędować. Część kolęd była dobrze znana naszym wychowankom, dlatego też bardzo chętnie włączyli się w śpiew. Kochani,dziękujemy za odwiedziny i poczęstunek. Jest nam miło,że o nas pamiętacie. Mamy nadzieję na rychłe spotkanie.

 

2019-01-09 13:06:24


UWAGA WAŻNA INFORMACJA!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi informuje, że w terminie 08.06.2019 r. - 21.06.2019 r. organizowany będzie turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „RAFA”w Jarosławcu.

Koszt pobytu wynosi 1350 zł./os.

Istnieje możliwość dofinansowania turnusu z PFRON w wysokości do:

Uczestnik - 1099 zł.

Opiekun – 733 zł.

Dochód kwalifikujący do dofinansowania przy wspólnym gospodarstwie nie powinien przekraczać 2290 zł. na osobę, czyli jest bardzo wysoki, dlatego zachęcamy do składania podań.

Wnioski na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego są do pobrania na stronie internetowej PCPR w Suchej Beskidzkiej oraz możemy Państwu przesłać (prosimy o informację).

Przewidywany jest wyjazd pociągiem z Krakowa do Słupska - do Krakowa i ze Słupska zapewniamy autobus.

Więcej informacji pod numerem tel.607860257

2019-01-07 13:43:26


Drodzy Renciści i Emeryci !

Chcielibyście wspomóc niepełnosprawnych z naszego terenu? Jest na to bardzo prost i szybki sposób!

Jeśli otrzymają Państwo rozliczenie roczne od organu rentowego PIT-40 A i będą mieć ochotę przekazać 1% na rzecz naszego Stowarzyszenia wystarczy, że wypełnicie druk PIT-OP (oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego) za 2018 rok i dostarczycie go do Urzędu Skarbowego.Urząd Skarbowy sam obliczy kwotę 1% i przekaże na nasz rachunek bankowy.

Jeżeli będą Państwo chcieli, możemy pomóc w wypełnieniu druku w godzinach pracy OREW Juszczyn od 7.00 do 15.00,a także dostarczyć go do Urzędu Skarbowego. 

Bliższe informacje pod numerem telefonu 33 / 8771 510.

W imieniu naszych niepełnosprawnych podopiecznych DZIĘKUJEMY !!!

Instrukcja wypełniania druku PIT-OP w załączniku.

Link do pobrania druku PIT – OP: 

https://www.podatki.gov.pl/media/3247/pit-op.pdf

2019-01-07 13:36:12


KOLĘDOWANIE....smiley

Święto Objawienia Pańskiego to dzień w którym ulicami przechodzą Orszaki Trzech Króli oraz kolędnicy.Aby podtrzymać tradycję rodzice naszych wychowanków wraz z Panem Janem i jego akordeonem wybrali się z kolędą do mieszkańców Białki. Pogoda niestety nie była sprzyjająca, więc nie udało im się dotrzeć do wszystkich domów.Jednak tym u których zagościli, bardzo dziękujemy za przyjęcie, ciepłe słowa i ofiarę.

Rodzice,Królowie i Anioły! 

Ukłony w Waszą stronę!

Jesteście wielcy!

2019-01-04 08:09:37


INFORMACJA!

Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego

w Juszczynie zatrudni pracownika na stanowisko - psycholog.

Praca OREW Juszczyn. Szczegółowe informacje w sekretariacie lub pod numerem tel.33 87 71 510.

2019-01-03 13:01:05


PODZIĘKOWANIE!

Jeszcze raz dziękujemy Pani Iwonie Staśkiewicz i wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu Charytatywnego Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego oraz brali w nim udział. Dzięki Państwa pracy i hojności otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 2610 zł.

2019-01-03 12:40:19


Koncert kolęd i pastorałek w parafii Bystra Podhalańska

" Wśród nocnej ciszy .... Gdy się Chrystus rodzi ".... i wiele innych kolęd oraz pastorałek można było usłyszeć podczas dzisiejszego Charytatywnego Koncertu w kościele parafialnym w Bystrej Podhalańskiej.Ten niedzielny wieczór licznie przybyłym parafianom i gościom umilił zespół Janczary wraz ze wspaniałymi dziećmi oraz ks.Rafałem.

Za co z serca Wam dziękujemy!Jesteśmy także wdzięczni wszystkim tym, którzy podczas koncertu wsparli nasz Ośrodek oraz rodzicom na których zawsze możemy liczyć.

2018-12-23 00:40:05


Święta tuż,tuż....

Święta tuż tuż a to znak, że wkrótce minie kolejny rok nauki i pracy. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do nich wykonując stroiki, ozdoby choinkowe, dekorując sale, piekąc pierniki, których zapach wraz z rozbrzmiewającymi kolędami wprowadzał radosny, świąteczny nastrój. Tradycją w ośrodku jest też wigilia, która odbyła się w przeddzień rozpoczynającej się przerwy świątecznej. Podczas niej nasi wychowankowie dzielili się opłatkiem i spożywali wigilijne potrawy. 

Życzymy wszystkim radosnego świętowania!

2018-12-21 17:50:25


Wigilia i Dzień bombki w OREW Tarnawa G.

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się wspólnie by rozwiązując zadania i wykonując wspólne prace plastyczne celebrować nasz ośrodkowy dzień bombki. Następnie wychowankowie zjedli wspólnie wigilijny obiad i wszyscy złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia. Do końca dnia, w towarzystwie księdza katechety wspólnie, głośno kolędowaliśmy.

2018-12-20 20:02:12


Jasełka 2018 w Tarnawie Górnej

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt wystąpić z naszym przedstawieniem jasełkowym przed fantastyczną publicznością jaką byli wychowankowie i ich opiekunowie z OREW Rabka Zdrój. Mimo tremy i lekkiego stresu nasz występ został bardzo ciepło i serdecznie przyjęty. Świąteczny czas sprzyja wzajemnemu obdarowywaniu się prezentami dlatego my przekazaliśmy naszym gościom świąteczne podarunki, a oni przywieźli nam upominki i pyszne smakołyki. Otrzymaliśmy dziś od siebie nawzajem mnóstwo radości, pozytywnej energii oraz pięknych życzeń świątecznych. Serdecznie dziękujemy heart

2018-12-19 20:42:48


Przedświąteczny czas w OREW Tarnawa G.

Tyle pracy przed świętami,

Kto się zajmie pierniczkami?

A ozdoby, kto nam zrobi?

Czy się OREW z tym wyrobi?

My odpowiedź na to mamy

Sami wszystko ogarniamy

I ciasteczka i prezenty,

Nawet kurz będzie sprzątnięty

Dekoracje piękne wiszą,

I życzenia wszyscy piszą,

Chociaż dużo pracy mamy

O nauce pamiętamy

Mamy z pieskiem też spotkanie

I czas na wspólne śpiewanie

Lecz już dni jest odliczanie

Na domowe świętowanie

Bo to ważne by w te święta

Buzia była uśmiechnięta

Byśmy odpoczęli wszyscy

I pobyli z nami bliscy

Z nową siłą, żwawym krokiem

Powrócimy z Nowym Rokiem!

Fotogaleria w linku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2523186081038000&type=3

2018-12-19 19:52:00


Przedświąteczni goście

Corocznie, w czasie przedświątecznym odwiedzają nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawie Górnej. Otrzymujemy od nich piękne upominki. Podobnie było w tym roku. Dodatkowo mieliśmy przyjemność wspólnie troszkę pokolędować. Nasi podopieczni odwdzięczyli się zaproszeniem dzieci i pań z pobliskiej świetlicy na jasełka w styczniu.

2018-12-19 10:53:34


Czas podziękowańheart

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas kiedy bardziej otwierają się serca ludzi, którzy pragną komuś pomóc, nie tylko materialnie, ale także gestem czy ciepłym słowem. Także i my mogliśmy tego doświadczyć w czasie kiermaszy świątecznych organizowanych przy parafiach, jak też podczas Charytatywnego Mikołajkowego Turnieju w ZS w Makowie Podhalańskim. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas, nieraz kosztem swojej rodziny przeprowadzając zbiórki do puszek, piekąc ciasta, rozprowadzając kalendarze, organizując kiermasze świąteczne i imprezy charytatywne. Dziękujemy rodzicom naszych wychowanków, którzy chętnie wspierają każdą inicjatywę dla naszego wspólnego dobra.

2018-12-18 13:32:45


 

Charytatywny Mikołajkowy Turniej Piłkarski w Makowie Podhalańskim

Niedziela 16 grudnia była dla nas ważnym dniem nie tylko przez spektakl „Zapałki z marzeniami”, ale także dzięki Pani Iwonie Staśkiewicz, która jednocząc obok siebie ludzi wielkiego serca zorganizowała Charytatywny Mikołajkowy Turniej Piłkarski w Makowie Podhalańskim.Mamy nadzieję, że dobro powraca do tych którzy go niosą. Cieszymy się, że są pośród nas radosne anioły pełne empatii i wrażliwości.

Pani Iwonko dziękujemy!♥️

„Ile dasz dobrego z siebie, tyle Ci się zwróci od innych osób w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno do Ciebie wróci…”

2018-12-18 13:20:14


Spektakl pt. „Zapałki z marzeniami”Za nami charytatywna niedziela podczas której odbyły się dwie imprezy. Pierwsza to Charytatywny Mikołajkowy Turniej Piłkarski w Makowie Podhalańskim, druga Spektakl w reżyserii Lecha Walickiego w Suchej Beskidzkiej.Tuż przed godziną 17 Sala Rycerska Suskiego Zamku zaczęła wypełniać się gośćmi, natomiast za kulisami mali aktorzy wraz ze swoimi opiekunami i zaproszonymi artystami szykowali się do przedstawienia. Na spektakl pt.„Zapałki z marzeniami” składały się filmiki oraz krótkie scenki przeplatane piosenkami w wykonaniu Pani Agnieszki Kuk, muzyką Państwa Agnieszki i Roberta Pająk, narracją Pani Anny Sokołowskiej oraz samego reżysera. Aby zrealizować marzenia naszych wychowanków wybraliśmy się min. do Krakowskiej Filharmonii, Rybarzowic, Czarnego Dunajca, a także w góry. Część filmików nakręcana była w OREW, który specjalnie do tego celu zamienił się w ogromną Fabrykę Zapałek. Licznie przybyli widzowie wśród których byli najbliżsi naszych artystów nie kryli wzruszenia i z dużym skupieniem oglądali spektakl. Natomiast ci, którzy byli z nami po raz pierwszy stwierdzili: „było to dla nas niesamowite przeżycie, nie sądziliśmy, że wywoła tyle emocji. Śmiech na przemian ze łzami, które się same cisnęły - nie do opanowania!”.Realizacja marzeń naszych wychowanków nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie wielu osób.Bardzo dziękujemy:

Panu Wojciechowi Pustelnik oraz Panu Jackowi Jawień - Beskidzka Grupa GOPR

Panu Maciejowi Jędrzejak- kierowcy rajdowemu

Panu Michałowi Głuc- pilotowi helikoptera Firma BLACH DOM PLUS

Panu Wojciechowi Pondel - rzeźbiarzowi 

Pani Barbarze Fila-Chwiej - instruktorce zumby NordFit 

Panu Krzysztofowi Okrzesik - Państwowa Straż Pożarna w Suchej Beskidzkiej

Muzykom Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej wraz z Panią dyrygent Joanną Natalią Ślusarczyk

Panu Mariuszowi Pędziołek – muzykowi grającemu na oboju

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do tych, którzy pomogli nam w przygotowaniach do spektaklu a są nimi:

Pani Małgorzata Zwolińska z Teatru Groteska w Krakowie

Pani Anna Ochmańska

Pan Łukasz Rutkowski

Pan Jakub Sochacki

Pan Jakub Popławski

Pan Robert Stróżak -Miejski Ośrodek Kultury w Suchej Beskidzkiej

Burmistrz Suchej Beskidzkiej Pan Stanisław Lichosyt

a także rodzice wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego.Dziękujemy tym, którzy postanowili spędzić to niedzielne popołudnie właśnie z nami.Mogliśmy przekonać się, że każde spełnione marzenie sprawiło wiele radości przede wszystkim dzieciom, ale także i nam wszystkim, bo cóż może być piękniejszego od uśmiechu szczęśliwego dziecka.

„Choć „Dziewczynka z zapałkami” kojarzy się z zimnem i bezdusznością to nasz spektakl zmienia spojrzenie na ten utwór Andersena. Dzięki wyobraźni reżysera Lecha Walickiego mroczna baśń nabrała kolorów, a smutny wątek niedoli głównej bohaterki – nowego, ciepłego wymiaru.Dla naszych dzieci, każda wypalona zapałka to wielka radość i spełnione marzenie. Myślę, że nikt lepiej niż nasze dzieciaki nie mógłby Państwa przekonać, że niewielkimi krokami, ale codziennie stawianymi można osiągnąć niesamowite efekty.Życzymy Państwu wypalenia wszystkich zapałek i proszę pamiętać, że marzenia się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać.”-kończąc powiedziała Dyrektor OREW Juszczyn Oliwia Jarnot.

2018-12-18 07:26:01


Spotkanie z wędkarzami

W przerwie między świątecznymi przygotowaniami zawitała do nas niecodzienna, całkowicie nieoczekiwana niespodzianka. Odwiedzili nas reprezentanci Straży Rybackiej. Pan Radomir, Łukasz i Przemek opowiedzieli nam o swojej pasji jaką jest wędkarstwo, udostępnili do wypróbowania przeróżne sprzęty i gadżety oraz przygotowali dla nas wiele tematycznych zagadek. Największą atrakcję stanowiła motorówka pontonowa, na której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie i poczuć się jakby pływał po jeziorze. Bardzo dziękujemy naszym gościom za niesamowitą atmosferę, fantastyczne podejście do podopiecznych i moc atrakcji.

2018-12-18 07:02:31


Choinka 2018 OREW Tarnawa Górna

Po całym ośrodku roznosi się zapach pieczonych pierniczków i świeżej jodły, a z każdej sali dobiegają dźwięki kolęd. To znak, że święta coraz bliżej. Jak co roku przygotowujemy się do nich z dużym zaangażowaniem. Każda z grup dekorowała dziś wspólną choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, bombkami i łańcuchami.

2018-12-13 14:29:20


INFORMACJA!

Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie zatrudni pracownika na stanowisko - fizjoterapeuta. Praca OREW Juszczyn. 

            Szczegółowe informacje w sekretariacie lub pod numerem tel.33 87 71 510.

2018-12-11 07:17:13


Lekcja o lesie z Nadleśnictwem Sucha Beskidzka

Dziś odbyło się kolejne, z cyklicznych spotkań dotyczące lasu organizowane wspólnie z Nadleśnictwem w Suchej Beskidzkiej. Tym razem panie opowiedziały nam jak zwierzęta leśne spędzają zimę i co my możemy zrobić aby pomóc im przetrwać tę trudną dla nich porę roku. Mogliśmy też pobawić się w prawdziwych tropicieli sprawdzając jakie ślady na śniegu i ziemi zostawiają łapy poszczególnych mieszkańców lasu. Zostaliśmy także obdarowani leśnymi gadżetami oraz specjalnym pożywieniem, które przeznaczymy dla ptaków odwiedzających nasze karmniki.

2018-12-10 13:02:55


Spotkanie z muzykami Krakowskiej Filharmonii

Za nami ostatnie spotkanie umuzykalniające realizowane przez Filharmonię Krakowską. Pani Melodia, wraz ze swoimi towarzyszami każdorazowo zabierała nas w niezwykłe, muzyczne podróże, podczas których bawiliśmy się, tańczyli i śpiewali. Poznaliśmy różne instrumenty na których wykonywane były utwory muzyki klasycznej a także te znane, lubiane i przyjazne dzieciom. Podczas zajęć pojawiały się elementy improwizacji instrumentalnej, dzięki której nasi wychowankowie tworzyli własną improwizację za pomocą ruchów, gestów czy gestodźwięków.Wspólne muzykowanie przygotowane specjalnie dla dzieci z niepełnosprawnościami korzystnie wpłynęło na ich funkcjonowanie. Pozwoliło im odreagować negatywne emocje, a także zachęciło do większej aktywności. Podczas tych zajęć nasi goście wykorzystywali elementy sprawdzonych i docenianych na całym świecie metod np. W.Sherborne, E.Gordona czy C.Orffa.

Bardzo dziękujemy muzykom z Filharmonii Krakowskiej za umożliwienie naszym dzieciom kontaktu z muzyką graną na żywo, które z powodu niepełnosprawności mają do niej utrudniony dostęp.

2018-12-07 20:47:56


 

 

Mikołajki OREW JuszczynOd wczoraj z niecierpliwością wypatrywaliśmy zapowiadanego gościa czyli Mikołaja.W końcu pojawił się i to nie sam, ale ze swoim pomocnikiem Elfem, który aby umilić nam czas wymyślał różne zabawy. Wybaczamy mu to spóźnienie, albowiem jak sam stwierdził, ze względu na brak śniegu musiał do nas przyjść pieszo. Oczywiście zaraz usiadł na przygotowanym wygodnym fotelu i zabrał się za rozdawanie prezentów. Dzieci te mniej śmiałe szybko przekonały się do niego i chętnie pozowały do zdjęć. Na pożegnanie wszyscy częstowaliśmy się świeżo przygotowanym popcornem oraz watą cukrową.

Mikołaju dziękujemy za prezenty!

Do zobaczenia za rok!

2018-12-07 18:30:50


Ludzi o dobrych sercach ciągle przybywa.....heart

2018-12-07 15:22:02


Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu paczek Mikołajkowych....

2018-12-07 13:19:26


Miło nam poinformować, że dotarli do nas kolejni pomonicy Św. Mikołaja.smiley

2018-12-07 12:11:38


Miło nam poinformować, że także w tym roku zawitali do nas pomocnicy Św. Mikołaja, którym jesteśmy bardzo wdzięczniheart

2018-12-06 19:04:54


Mikołajki OREW Tarnawa G.

„Dzień mikołajek, to nie dzień bajek, 

Tu wszystko stać prawdziwe się może, 

Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja 

Możesz być pewny - on Ci pomoże!”

Tradycyjnie, 6 grudnia to dla nas data szczególna, gromadzimy się wtedy wszyscy razem i witamy długo oczekiwanego gościa, z długą, białą brodą i workiem prezentów. W tym roku nasze mikołajki były niezwykłe gdyż wraz z Mikołajem przybyli do nas dodatkowo jego pomocny z OSP Maków Dolny. Otrzymaliśmy także przesyłkę z materiałami plastycznymi od uczniów że szkoły w Budzowie. Zanim jednak otrzymaliśmy podarunki, musieliśmy udowodnić, że cały rok byliśmy grzeczni oraz, że doskonale orientujemy w tematyce związanej z Mikołajem. My także sprawiliśmy przybyszowi z Laponii niespodziankę wręczając mu w podzięce worek wypełniony naszymi, ręcznie robionymi upominkami. Tym dzisiejszym radosnym akcentem rozpoczynamy magiczny czas świątecznych przygotowań.

Fotorelacja w linku

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2501746919848583&type=3

2018-12-06 12:38:20


Przygotowania na przyjście Mikołaja......

OREW Juszczyn 

2018-12-03 11:57:58


Zabawa Andrzejkowa OREW Juszczyn

W ostatni dzień listopada w naszym ośrodku odbyła się zabawa Andrzejkowa. Wychowankowie i opiekunowie chętnie wzięli udział w tradycyjnym laniu wosku, oraz innych wróżbach przepowiadających przyszłość. Wszystkie były dobre i oby się spełniły! Nie zabrakło tańców po których był czas na przygotowane przez każdą grupę pyszne słodkości.Grudzień to czas wzajemnej życzliwości i obdarowywania się prezentami. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy na corocznego gościa, który zawita do nas już 6 grudnia!

2018-11-30 11:33:07


Integracyjna Zabawa Andrzejkowa 

Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom z OREW Rabka Zdrój za zaproszenie, cudowną zabawę Andrzejkową, prezenty i pyszny poczęstunek. Zapraszamy teraz do nas!

Obszerna fotorelacja w linku

https://www.facebook.com/pg/OREWRABKA/photos/?tab=album&album_id=1398646706937713

2018-11-29 12:46:58


Podziękowanieheart

2018-11-28 11:19:05


Dzień pierogów OREW Tarnawa G.

27 listopada w naszym ośrodku obchodziliśmy "Dzień Pierogów". Mieliśmy zaszczyt gościć kucharzy z zaprzyjaźnionej restauracji Kardamonn z Makowa Podhalańskiego. Wspólnie z panią Grażynką i panen Kamilem ulepiliśmy różnorodne pierogi. Przy dźwiękach "Ona je pierogi", ciasto wirowało po sali. Jagody, ser, kapusta, mięso i szpinak- to wszystko wypełniło nasze pierogi i ucieszyło brzuszki łakumczuszków. Poprzez zaangażowanie każdego dziecka i dzięki niezwykłym gościom ten dzień wypełniony byl radością, uśmiechem oraz wspaniałymi smakami i zapachami. Naszym kucharzom bardzo dziekujemy, a cdn. ...

Fotorelacja w linku poniżej

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2487965334560075&type=3

2018-11-23 15:05:06


Spotkanie z Panią Melodią

Dzisiaj po raz kolejny odwiedziła nas Pani Melodia. Tym razem przenieśliśmy się do świata zwierząt.Przyjechało do nas zoo z całego świata. Nasi goście zaprezentowali nam instrumenty za pomocą których naśladowali odgłosy słyszane na łące, a także zagrali utwory z popularnych i lubianych bajek. Nauczyliśmy się także nowej piosenki oraz wzięliśmy udział w zabawie ruchowej. Musimy przyznać, że nasze dzieci podczas każdego spotkanie bardzo się wzruszają i w skupieniu słuchają muzyki granej na żywo przez zawodowych muzyków.

2018-11-23 14:11:36


INFORMACJA!

Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie zatrudni pracownika na stanowisko - logopeda. Praca OREW Juszczyn. 

Szczegółowe informacje w sekretariacie

lub pod numerem tel.33 87 71 510.

2018-11-23 13:50:43


Zachęcamy Państwa do zakupu kalendarzy ściennych na 2019 rok. Każdy miesiąc przedstawia prace wykonane przez dzieci z poszczególnych grupa, a także miejsce na notatki.Cena 20 zł. Kalendarz do nabycia w OREW Juszczyn i Tarnawa Górna.

2018-11-22 16:45:41


Dzień chleba w OREW Juszczyn

Dzisiaj w naszym Ośrodku w ramach Programu Wychowawczo - Profilaktycznego odbył się „Dzień chleba”. Jak chleb to oczywiście nie mogło zabraknąć różnego rodzaju pieczywa. Każdy mógł sobie sam przyrządzić kanapkę według swoich upodobań.Wybór dodatków był ogromny!Tuż przed degustacją zwiedziliśmy wirtualnie jeden z młynów oraz zaprzyjaźnioną piekarnię, poznając etapy powstawania chleba.Na zakończenie sprawdzając zdobyte wiadomości, chętnie i poprawnie udzielaliśmy odpowiedzi na zagadki przygotowane przez organizatorów.

Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom Piekarni „Łysoń” ze Skawicy za możliwość nakręcenia filmu.

2018-11-22 10:28:31


 

Zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w OREW Tarnawa G.

 

W naszym ośrodku odbywają się zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, których celem jest poprawa sprawności dzieci z różnymi deficytami. W ramach tych spotkań dzieci, które na co dzień nie przebywają w ośrodku, uczą się poznawania i rozumienia siebie oraz otaczającego ich świata, nabywają nowe umiejętności poprzez działanie oraz zdobywają kompetencje komunikacyjne. Kreatywność specjalistów pracujących z dziećmi i inspiracje jedną z najbarwniejszych pór roku jaką jest jesień obudziły w dzieciach prawdziwych artystów, zaangażowanych w wykonywane aktywności i chętnych do nawiązywania współpracy.

2018-11-19 10:19:54


Do spektaklu na Suskim Zamku pozostały cztery tygodnie.

To już prawdopodobnie ostatnie materiały z przygotowań.

Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty.

2018-11-13 14:17:58


"ZAPAŁKI Z MARZENIAMI"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na trzecią edycja spektaklu wyreżyserowanego przez Lecha Walickiego, a wykonywanego przez tak niezwykłych aktorów jakimi są wychowankowie Ośrodka - Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego z Juszczyna.

Szczegółowe informacje w sekretariacie OREW

lub pod numerem tel.33 87 71 510

2018-11-13 09:01:17


Spotkanie z artystami Filharmonii Krakowskiej

Podczas listopadowego spotkania z Panią Melodią przenieśliśmy się w czasy, kiedy zamiast żarówek świeciły świece, po ulicach nie jeździły samochody i nie było telefonów komórkowych. W tym czasie odbywały się jednak liczne bale, na jeden z nich także i nas zaproszono. Nauczyliśmy się nowego tańca oraz poznaliśmy zwyczaje i rekwizyty im towarzyszące. Wspólnie stworzyliśmy orkiestrę i wykonaliśmy utwór z akompaniamentem nowo poznanych instrumentów - fletu, gitary i wiolonczeli. Bardzo dziękujemy artystom za kolejne bardzo wartościowe spotkanie.

2018-11-13 08:44:50


100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W OREW JUSZCZYN 

Dzisiejszy dzień w całej Polsce dla wielu uczniów jak też pracowników oświaty miał bardzo uroczysty charakter. Ze względu na to, że Święto Odzyskania Niepodległości w tym roku wypada w niedzielę w szkołach i przedszkolach odbyły się akademie upamiętniające drogę naszej ojczyzny do wolności.Ponad 20 tysięcy placówek edukacyjnych przyłączyło się do akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci I Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Także i nasz Ośrodek zgłosił udział w tej akcji.Punktualnie o godz.11:11 łącząc się z placówkami w Polsce i za granicą odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Narodowego.

2018-11-13 08:38:45


Święto Niepodległości w OREW Tarnawa

Święto Niepodległości w tym roku ma szczególny charakter, gdyż obchodzimy już setną rocznicę wyzwolenia naszej ojczyzny. Pamiętamy o tym święcie także w naszym ośrodku. Mimo, że jest to temat trudny, być może też nie zawsze do końca zrozumiały dla naszych wychowanków, to jednak obowiązkiem nas dorosłych jest pamięć o nim oraz przekazanie wiedzy na temat ojczyzny w najbardziej dostępny i zrozumiały dla naszych podopiecznych sposób. W taki dzień jak dziś możemy razem się spotkać, przebywać ze sobą w duchu tolerancji, radości, bezpieczeństwa i wspólnoty co właśnie jest wyznacznikiem szeroko rozumianej niepodległości. Cały tydzień nasi uczniowi poznawali narodowe barwy, tworzyli godło Polski różnymi technikami, uczyli się hymnu i przygotowywali biało-czerwone smakołyki. Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” oraz krótki występ artystyczny z prezentacją wierszy, piosenek oraz symboli narodowych. 

W dniu święta narodowego życzymy wszystkim rodakom takiej samej atmosfery jak w naszym ośrodku.

Obszerna fotorelacja w linku.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2457231140966828&type=3

2018-11-01 08:48:53


W ciągu ostatnich dwóch lat odeszli

od nas Kubuś i Zuzia.

Pamiętamy......

*Dla nich na zawsze stanęły zegary,

ale wciąż są obok by dodawać 

nam siły i wiary*

2018-10-31 20:43:03


Jesienne zajęcia w OREW Tarnawa G.

Jesień to dla nas czas intensywnych zajęć i aktywności. Grupy edukacyjno-terapeutyczne uczą się funkcjonowania społecznego i osobistego, komunikacji, a także rozwijają swoją kreatywność. Grupy rewalidacyjno-wychowawcze zajmują się stymulacją wielozmysłową, uczą się porozumiewania i doświadczają w różny sposób wszystkiego co związane jest z jesienią. Jak co roku wszyscy bardzo chętnie korzystamy z darów jesiennych sadów i ogrodów. Zanim stworzymy smakowite przekąski uczymy się odmierzać i ważyć składniki. Poznajemy zdrowe nawyki żywieniowe, odkrywamy tajniki nauki poprzez doświadczenia oraz uczymy się być dawcami i odbiorcami kultury tworząc dzieła sztuki, przedstawienia, a nawet własne kino. Uczymy się odpowiednich zachowań społecznych, emocji, piszemy listy do uczniów z innych szkół oraz tworzymy z naszymi opiekunami "Coś" z niczego i świetnie się przy tym bawimy! 

Fotogaleria w linku poniżej.Zachęcamy do obejrzenia.smiley

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2443238685699407&type=3

2018-10-31 10:21:39


Biblioteka OREW Tarnawa

Nasze książki i gry planszowe polecają się na długie, jesienne wieczory. Jak widać, czytelników nie brakuje.Zapraszamy po nowe pozycje.

2018-10-29 10:12:44


Za nami bardzo aktywny dzień

Jednak daliśmy radę!

Kulisy cd.

2018-10-26 15:45:48


Kulisy ciąg dalszy.......smiley

2018-10-23 13:39:32


Dzień AAC w OREW Juszczyn

„Nie mówię ale komunikuję się, więc daj mi szansę powiedzieć co czuję i posłuchaj mnie…”

Na pewno wielu z nas nie raz było w sytuacji w której nie mogliśmy mówić i nie było to dla nas komfortowe. Możemy więc sobie wyobrazić jak czują się osoby, które z różnych powodów, czasem na stałe, nie mogą porozumiewać się, a przecież mają coś do powiedzenia. Brak takiej możliwości budzi w nich wiele negatywnych emocji. Na szczęście pojawiła się komunikacja alternatywna i wspomagająca czyli AAC- Augmentative and Alternative Communication. 

Październik to miesiąc, w którym na całym świecie propaguje się AAC oraz szerzy świadomość wśród społeczeństwa dotyczącą osób niemówiących.W Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym w Juszczynie od ponad dziesięciu lat wzbogacamy programy edukacyjne o strategie wykorzystujące alternatywne i wspomagające sposoby komunikacji. To samo dotyczy OREW w Tarnawie G. Nasi podopieczni, mimo braku mowy czynnej czy też z jej ograniczeniem, mogą porozumiewać się za pomocą gestów, znaków graficznych, a także wykorzystując tablety, komputery ze specjalnym oprogramowaniem oraz komunikatory. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ zapewnia im większe poczucie bezpieczeństwa, pozwala wyrażać, myśli, uczucia, pragnienia, a także dokonywać wyborów i w pełni korzystać z zajęć. Aby uczcić ten dzień Zespół AAC działający w Ośrodku zorganizował spotkanie, podczas którego wykorzystane zostały wspomniane metody. Każda grupa z dużym zaangażowaniem włączyła się w pomoc w organizacji imprezy. Wychowankowie odgadywali zagadki, „czytali” książeczki oraz brali udział w zabawach, grach i konkursach. Nie obyło się bez pysznego poczęstunku oraz wspólnego śpiewania jesiennych piosenek.

2018-10-18 16:15:40


Wycieczka do teatru OREW Juszczyn

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni wybraliśmy się dzisiaj do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, na spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko”. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy wśród widzów zobaczyliśmy naszych kolegów i koleżanki ze SP w Osielcu.Sztuka napisana przez Igora Bojovica na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena opowiada o miłości, wytrwałości, ale także o cierpieniu. Dzięki niej mogliśmy przekonać się jakie wartości są w życiu najważniejsze. Nasze dzieci wspaniale zintegrowały się z publicznością. Efekty dźwiękowe i świetlne umożliwiły im pełniejsze doświadczanie sztuki oraz dostarczyły wielu wrażeń.

2018-10-18 12:17:56


Otwarcie pracowni stolarskiej w OREW Tarnawa

Każdy z tych chłopców, nie lada majster,

wzięli więc młotek, hebel i klajster.

Każdy heblował, kleił, sposobił,

Zbijał, malował, aż krzesło zrobił.

Tyle to trzeba mozołu było

By nam w OREWie krzesło przybyło.

Od tego roku szkolnego, w naszym ośrodku działa pracownia stolarska. Chłopcy pod czujnym okiem pana Pawła, który jest także terapeutą zajęciowym poznają tajniki obróbki drewna. Zapoznawszy się z narzędziami oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy na stolarni zabrali się do wykonania krzesełka. Wytrwale szlifowali elementy papierem ściernym, oczyszczali je, malowali a następnie zbijali. W toku prac powstały dodatkowo półki i podesty. Nasi stolarze mają jeszcze w planach stworzenie m.in. regału do biblioteczki. Życzymy wytrwałości i i dużo siły do pracy!

2018-10-17 13:25:52


No i się zaczęło......!

Wraz ze startem samochodu wyścigowego z piskiem opon rozpoczynamy przedstawiać kulisy naszego, nowego przedsięwzięcia.Nie możemy na razie ujawniać wszystkich szczegółów, bo to ma być niespodzianka.

2018-10-15 10:14:29


Życzenia od Burmistrza Makowa Podhalańskiego

2018-10-12 15:04:11


Dzień lasu w OREW Tarnawa

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich stanowił Dzień Lasu i spotkanie z leśnikiem, panem Dominikiem Stecem z Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej. Wychowankowie mieli okazję zaznajomić się z rodzajami drzew, gatunkami zwierząt oraz z ich nawykami i potrzebami. Za aktywny udział w zajęciach oraz odgadywanie odgłosów lasu i rozpoznawanie darów jesieni otrzymali pamiątkowe nagrody. Dodatkowo wyświetlony został film dotyczący bogactwa i różnorodności polskich lasów. Tematycznie związany z dzisiejszym dniem był także słodki poczęstunek w postaci ciasta " leśny mech". Dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrodniczą i wierzymy, że to dopiero początek naszej współpracy.

2018-10-11 12:59:54


Mini biblioteka w OREW w Tarnawie

Miło nam poinformować, że w naszym ośrodku powoli zaczyna tworzyć się mini biblioteka i wypożyczalnia. Będzie się ona mieścić w sali Oceania, a dostęp do niej będzie miał każdy z wychowanków. W jej zbiorach znajdą się systematycznie wykonywane przez poszczególne grupy książki edukacyjne, sensoryczne oraz lapbooki. W tej chwili można korzystać z książeczek o tematyce jesiennej, a dziś powstała lektura profilaktyczna dotycząca zdrowia. Dodatkowe informacje i zapisy w sali Oceania. 

W tym albumie będziemy informować na bieżąco o nowościach i rozwoju naszej mini czytelni.

2018-10-09 09:29:56


INFORMACJA!

Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie poszukuje pracownika na stanowisko - nauczyciel oligofrenopedagog. Miejsce pracy OREW Juszczyn.Więcej informacji pod numerem tel. 33 / 8771 510

2018-10-05 12:58:22


Spotkanie z Panią Melodią cz.III

Kolejne piątkowe spotkanie z Panią Melodią już za nami. Tym razem przyjechała do nas jako Jesień w towarzystwie Pani Misiowej, oraz muzykalnych grzybów - Borowika i Muchomora. Tak jak podczas poprzednich spotkań poznaliśmy nowe, ciekawe instrumenty - obój i fagot. Ten drugi jest często wykorzystywany w bajkach. Nasi goście wykonali utwory w których ukryły się zwierzątka, a my mieliśmy za zadanie odgadnięcie ich nazw oraz odtworzenie dźwięków które wydają. Przy akompaniamencie pianina, oraz prezentowanych instrumentów, posługując się gestami nauczyliśmy się piosenek o jesieni. Na koniec wspaniałe trio zagrało dla nas„Jesień” Antonio Vivaldiego. Kolejne spotkanie za miesiąc.

2018-10-05 12:53:31


Wyciezka do parków tematycznych w Zatorze

Dobre humory, piękna, jesienna pogoda i mnóstwo atrakcji to niezawodny przepis na udane zakończenie tygodnia. Tak właśnie było dziś w czasie wycieczki do Dinozatorlandu. Wychowankowie OREW Tarnawa Górna mieli m.in. okazję zobaczyć jak mieszkałoby się w domku stojącym do góry nogami i jak wyglądają ogromne okazy owadów. Największą jednak radość sprawił nam spacer wśród prehistorycznych dinozaurów, które warczały, ruszały ogonami a nawet pryskały na nas wodą. Na koniec kolorową lokomotywą udaliśmy się do Parku Mitologi, gdzie pływając łódką wśród starożytnych posągów słuchaliśmy mitycznych opowieści. Niektórzy by zapamiętać tę przygodę na dłużej zaopatrzyli się w tematyczne pamiątki.Zapraszamy do fotogalerii.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2396501480373128&type=3

2018-10-04 12:07:16


Dzień Urody OREW Juszczyn

Piątek, piąteczek, piątunio!

W ten dzień nasz Ośrodek zamienił się w salon urody w którym każdy znalazł coś dla siebie.Przygotowane zostały stanowiska gdzie można było skorzystać z aromatycznych kąpieli z których zapach unosił się na całej rehabilitacji, relaksacyjnego masażu, zabiegów na twarz z wykorzystaniem naturalnych jak też profesjonalnych produktów, a także spróbować zdrowych napoi i „słodyczy”.W grupach, które zostały ze sobą połączone odbywały się przygotowania do konkursów na Mistera i Miss Urody oraz plakat, który miał przedstawiać sposób dbania o poszczególne części ciała.Stylizacje włosów i paznokci zostały podkreślone delikatnym makijażem oraz odpowiednio dobranym strojem. Po obejrzeniu prezentacji jury wyłoniło zwycięzców w głównych kategoriach oraz przyznało specjalne wyróżnienia.Najciekawszy plakat wykonały sale „Kosmos” i „Kubuś Puchatek”.Najlepszą stylizację paznokci przedstawiła Amelka, która reprezentowała sale „Wesoła” i „Wiatr”.Najlepszą fryzurę męską zaprezentował Bartosz, który również był przedstawicielem tych sal.Natomiast w kategorii „Najlepsza fryzura damska” wyróżnienie otrzymała Kasia, którą wystawiły do konkursu sale„Koniczynka” i „Słońce”.Jednak w jednym z głównych konkursów zwycięzcami zostali reprezentanci sal „ Fala” i „Miasto”.Miss Urody, która przeszła największą metamorfozę została Bożena a Misterem uroczy Sebastian.Gratulujemy zwycięzcom!!!

Bardzo dziękujemy organizatorom, którzy w ramach Programu Wychowawczo- Profilaktycznego przygotowali dla nas ten radosny dzień, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie. Natomiast Pani Annie Samson-mamie naszego Krzysia za kosmetyki wykorzystane do zabiegów.

2018-10-04 12:03:03


Dzień pizzy OREW Tarnawa Górna

Dzisiaj nasz ośrodek zamienił się w prawdziwą manufakturę pizzy. Wychowankowie od rana przygotowywali ten lubiany przez wszystkich włoski przysmak. Grupy rewalidacyjno- wychowawcze zajęły się przygotowaniem ciasta, zadaniem grup edukacyjno-terapeutycznych było przygotowanie odpowiednich dodatków. Oczywiście należało wziąć pod uwagę preferencje poszczególnych osób oraz wskazania zdrowotne. Gdy pizza piekła się w piecu, my musieliśmy wykonać wiele zadań. Między innymi nazywaliśmy składniki pizzy, odgadywalismy smaki dodatków z zamkniętymi oczami tworzyliśmy pizzę na obrazku. Zwieńczeniem zmagań była degustacja naszych wyrobów. Jesteśmy przekonani, że nasze pizze mogą równać się z tymi włoskimi i z pewnością jeszcze kiedyś je przygotujemy.

2018-10-04 11:57:36


Sympozjum Naukowym „Wczesna interwencja"

W dniu 21.09.2018r. przedstawiciele OREW Juszczyn/Tarnawa Górna wzięli udział w XLII Sympozjum Naukowym „Wczesna interwencja”.Odbyło się ono w Warszawie, a organizatorami byli: Polski Zespół do Badań Naukowych nad Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

2018-10-04 11:54:38


Spotkanie z Panią Melodią cz.II

Za nami kolejne spotkanie z „Panią Melodią”. Tym razem zabrała ona nas w muzyczną podróż w różne strony świata. Zwiedziliśmy Japonię, Amerykę po czym wróciliśmy do Polski. Poznaliśmy znane melodie z tych krajów, budowę i dźwięki pianina, puzonu i kontrabasu, a także środki transportu. Na koniec mieliśmy możliwość zagrania na instrumentach poznaną piosenkę.

2018-09-07 13:32:41


Rozpoczęcie współpracy z Krakowską Filharmonią

Z nowym rokiem szkolnym OREW w Juszczynie rozpoczął współpracę z Filharmonią Krakowską w ramach cyklu pt: „Spotkania z Panią Melodią”.

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy gościliśmy artystów i muzyków z Filharmonii. Dzięki nim mieliśmy możliwość poznania instrumentów, znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej a także nauczyć się tańczyć poloneza. Wszyscy czynnie i z zainteresowaniem brali udział w przygotowanych, umuzykalniających zajęciach, które trzeba przyznać rozbudziły w nas wiele pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

2018-07-27 13:27:01


WAKACJE!!!

2018-07-24 10:22:53


                                                          INFORMACJA!

W związku ze zbliżającym się remontem w OREW Juszczyn, Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie informuje, że placówka będzie zamknięta od 30 lipca 2018 roku.W placówce zostanie zorganizowany dyżur telefoniczny.Wszystkie sprawy będzie można załatwiać pod numerem telefonu 33/ 8771 510 lub 697 914 040

2018-07-23 10:44:48


                                                            INFORMACJA!

Dyrekcja Ośrodka - Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie przyjmie na staż na stanowisko - Pomoc terapeutyczna do OREW w Tarnawie Górnej.Okres stażu od września – listopada 2018r. Pracodawca po zakończonym stażu gwarantuje zatrudnienie na okres 3 miesięcy na umowę o pracę.

Więcej informacji w sekretariacie OREW Juszczyn tel. 33/ 877 15 10 lub w Powiatowym Urzędzie Pracy Sucha Beskidzka.

2018-07-20 08:53:49


                                             Podnosimy kwalifikacje

W dniu wczorajszym dwójka naszych pracowników powiększyła grono nauczycieli kontraktowych a jeden nauczycieli mianowanych.Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! Życzymy dalszych sukcesów w pracy z naszymi dziećmi.

2018-07-17 13:36:41


Prośba o pomoc!

Zachęcamy Państwa do wsparcia odbudowy OREW w Katowicach- Giszowcu, który uległ pożarowi. Straty są ogromne, albowiem zniszczeniu uległy nie tylko ściany, ale także mnóstwo sprzętu rehabilitacyjnego, zabawek i komputerów. Ze względu na to, że jest to nasz zaprzyjaźniony Ośrodek bardzo prosimy Państwa o pomoc finansową lub materialną.

Dziękujemy!

https://pomagam.pl/orew_katowice

2018-07-04 13:16:26


Dziękujemy!

2018-06-29 13:04:41


Serdecznie dziękujemy!smiley

2018-06-21 10:15:30


Serdecznie dziękujemy!smiley

2018-06-21 10:04:18


Pożegnanie Kuby Chrapka

„Dziś ostatni dzień w OREWie razem się bawimy

Na jesieni, niczym ptaki, w inne strony polecimy.

Było mi tu dobrze i bezpiecznie,

Za co Wam dziękuję dziś bardzo serdecznie.

Za moją niegrzeczność i łobuzowanie

Proszę mi wybaczyć koledzy, koleżanki, panowie i panie.”

Dziś odbyła się uroczystość związana z zakończeniem edukacji w naszym ośrodku naszego kolegi Kubusia. Od września będzie on kontynuował naukę w nowej szkole. Krótkim filmikiem podsumowaliśmy jego czas nauki i zabawy z nami. Obdarowaliśmy Go także upominkami, aby zawsze miło nas wspominał oraz albumem, który pomoże mu zaakceptować nadchodzące zmiany. Życzymy mu wielu sukcesów i powodzenia. Mamy nadzieję, że umiejętności, które nabył w ośrodku będzie mógł dalej rozwijać na nowym etapie edukacyjnym. Pragniemy także podziękować rodzicom Kubusia za wszystkie lata współpracy.

2018-06-21 09:30:13


Tęczowy Dzień OREW Juszczyn

Za nami ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, realizowane w ramach Programu Profilaktyczno - Wychowawczego.

„Dzień tęczy” spędziliśmy w budynku chociaż planowaliśmy na zewnątrz, ale niestety pogoda nam ku temu nie sprzyjała, jedynie smaczne kiełbaski z grilla udało się przygotować. Oprócz nich były też kolorowe,owocowe szaszłyki i galaretki. Lekkie ciasta i ciasteczka oraz zdrowe jogurty. Gdy już skosztowaliśmy te smakołyki wspólnie namalowaliśmy ogromną tęczę,oraz śpiewaliśmy radosne piosenki, których tematem była nie tylko wspomniana tęcza, ale także lato i oczywiście zbliżające się wakacje. Na zakończenie odbyło się podsumowanie całorocznych konkursów organizowanych w ramach programu. Pierwsze miejsce przypadło grupie z sali „Wiatr”. Gratulujemy!!! Nagrodę dla nich jak też pozostałych wychowanków ufundowała Rada Rodziców. Bardzo im za to dziękujemy!

2018-06-21 09:17:41


Dzień Dziecka       „Dziecko jest chodzącym cudem,

             jedynym,  wyjątkowym   i niezastąpionym"                                                                               Każde dziecko zasługuje na to co najlepsze, szczególnie w dniu swojego święta. Dlatego w tym roku,zorganizowaliśmy plenerowy Dzień Dziecka, który odbył się w Tarnawie Górnej. Był to czas integracji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Wychowankowie mogli spędzić ten dzień aktywnie, wybierając szaleństwo w basenie z piłkami, na dmuchanych zamkach, albo oddać się relaksacji w cieniu pobliskich drzew. Bardziej odważni stanęli w szranki do muzycznych zawodów. Do dyspozycji była także foto-budka w której można było wcielić się w dowolną postać kostiumową. Na każdego czekało także mnóstwo owocowych i słodkich smakołyków, z których każdy mógł korzystać do woli. W taki dzień jak ten nikt nie odczuwał zmęczenia, a dobre humory dopisywały jeszcze długo po zakończeniu imprezy.

2018-06-21 08:59:48


Dzień tęczy OREW Tarnawa Górna

Tęcza to symbol szczęścia i powodzenia, dlatego nasz Dzień Tęczy obfitował w wiele atrakcji i smakołyków. Poszczególne grupy przygotowały kolorowe przekąski, a podczas wspólnego spotkania dowiedzieliśmy jak powstaje tęcza, z jakich składa się kolorów oraz mieliśmy możliwość zagrać w tęczową grę. Na zwycięzcę czekał oczywiście garniec złota. Aby dobrze nam się powodziło stworzyliśmy też własną tęczę, która będzie nam przypominać to wspólne, radosne spotkanie. 

2018-06-13 09:12:10


INFORMACJA

2018-06-06 13:35:46


Odwiedziny uczniów ze SP w Zawoi Gołynia

W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć uczniów kl. III SP z Zawoi Gołyni, wraz ze swoją wychowawczynią Panią Ewą Sałaciak. Przygotowali oni dla nas inscenizację słynnej baśni pt.”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Prawie wszyscy znają tę baśń, ale jednak każda jej interpretacja jest inna. Młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu dzieci z zainteresowaniem zwiedziły OREW, poznając bliżej rówieśników jak też specyfikę pracy w placówce. Na zakończenie zostały zaproszone na pyszny, słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy Was gościć. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie.

2018-06-04 11:22:29


PODZIĘKOWANIE

   Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Juszczynie, składa wyrazy wdzięczności wszystkim tym,dzięki którym udało się pozyskać kwotę potrzebną na projekt rozbudowy rehabilitacji. Prace budowlane ruszą po uzyskaniu dofinansowania.

 

2018-06-04 11:14:25


               Szkolenie WDN

W dniu 18.05.2018r. w ramach obowiązkowego Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli(I raz w semestrze) mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu pt.”Jak efektywnie pracować z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym”.Szkolenie to prowadziła Pani Profesor Lidia Klaro-Celej-pedagog specjalny, od 27 lat pracująca na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, a od 2008 roku pełniąca funkcję eksperta w MEN ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów. Dziękujemy Pani Profesor za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

2018-06-04 11:10:06


DZIEŃ MAMY I TATY w OREW Tarnawa G.

Zrobiliby dla nas wszystko bez względu na ryzyko. Oddają nam ogromną cząstkę siebie i bardzo wiele ich to kosztuje. Wiele nerwów, czasu, energii, ale przede wszystkim bardzo nas kochają. Przepełnia ich radość kiedy przynosimy im dumę. Cieszą się z każdego, naszego sukcesu. Nasi kochani Rodzice - mama i tata. W dniu ich święta, tak jak potrafiliśmy odwdzięczyliśmy się za wszystko co od nich otrzymujemy. Wyświetlona prezentacja wzruszyła zgromadzonych do łez, krótki występ artystyczny wywołał uśmiech na ich twarzach, a kwiaty, którymi zostali obdarowani wyraziły miłość, którą ich darzymy. Z kolei słodki poczęstunek stanowił idealne zakończenie dzisiejszego, rodzinnego spotkania. 

2018-06-04 10:57:45


                                   Dzień Mamy i Taty OREW Juszczyn 

Mama to osoba, która dla każdego dziecka, nie ważne ile ono ma lat jest najważniejszą osobą w życiu. Kojarzy nam się jako uosobienie dobroci, ciepła, zrozumienia. To ona od wczesnego dzieciństwa chroni nas od nieszczęść i kłopotów. Dlatego też w maju obchodzimy jej święto. Wtedy kwitną kwiaty, które najlepiej wszystkie chcielibyśmy jej podarować. Drugą równie ważną osobą jest dla nas tata. Z nim spędzamy wolny czas na zabawach i spacerach. Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy, albowiem gościliśmy rodziców naszych wspaniałych wychowanków, aby wspólnie uczcić Dzień Mamy i Dzień Taty. Pogoda za oknem zachęciła nas do przeniesienia imprezy w plener. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci recytowały wiersze, składały życzenia, w których wyraziły swoją miłość i wdzięczność za każdą chwilę, którą kochani rodzice im poświęcają. Nie zabrakło też wzruszających piosenek i głośnego STO LAT! Niespodzianką było przedstawienie pt.”Czerwony Kapturek”, oraz prezentacja ukazującą własnoręczne przygotowywanie prezentów, które dzieci wręczyły swoim rodzicom. U wielu z nich łezka zakręciła się w oku. Było wiele całusów i mnóstwo przytulania. Po części artystycznej był czas na poczęstunek, wspólne rozmowy i zabawy. Dziękujemy, że spędziliście ten dzień z nami. Było nam miło Was gościć.

2018-05-28 08:09:46


Zawoja Pełna Niespodzianek

Już po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi, aby podkreślić jego wartość, zawsze w maju organizuje spotkanie integracyjne pod nazwą „Zawoja Pełna Niespodzianek”.Uczestniczą w nim członkowie stowarzyszenia, zaprzyjaźnione Ośrodki, przedstawiciele władz powiatowych i instytucji. Tegoroczna impreza miała miejsce w urokliwej restauracji „Dzika Chata”. Po oficjalnym przywitaniu zebranych gości głos min. zabrała Przewodnicząca Zarządu PSONI Pani Małgorzata Sitarz nawiązując do głównego celu tego święta. ”Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach”.Drugą częścią imprezy były występy przedstawicieli zaproszonych placówek.

WTZ Zembrzyce,

WTZ Kuków

OREW Rabka

PSONI Jabłonka

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Maków Podhalański

OREW Juszczyn/Tarnawa Górna

WTZ Juszczyn

Przenieśli oni nas w świat Disco Polo prezentując swoje artystyczne talenty. Oczywiście nie mogło zabraknąć kultowych przebojów Shazy, Martyniuka czy Sławomira. Wśród nich na scenie pojawiła się także tańcząca, szalona Ruda. Publiczność po pierwszych dźwiękach zerwała się z miejsc głośno dopingując swoich faworytów. Należy wspomnieć że hasłem przewodnim było DISCO POLO NA WESOŁO więc nie zabrakło komicznych akcentów czy też wokalistów. W przerwie na obiad każdy starał się nabrać siły, by po jej zakończeniu dać ponieść się rytmom najpopularniejszych przebojów. Atmosfera na sali była tak wspaniała, że nawet Ci, którzy na co dzień są oporni na ten rodzaj muzyki, właśnie w tym dniu zmienili zdanie. Potwierdziło się powiedzenie ”Nikt nie słucha, ale wszyscy znają”. Zawoja Pełna Niespodzianek 2018 była jedną z najradośniejszych z dotychczasowych imprez. Jak mówią uczestnicy dawno się tak dobrze nie bawili i żyją jej emocjami do dzisiaj,co dokładnie widać na poniższych zdjęciach.

2018-05-22 09:04:00


Dzień wianków OREW Juszczyn

Dzisiaj w ramach Programu Profilaktyczno – Wychowawczego w OREW Juszczyn odbył się „Dzień wianków”. Warsztaty florystyczne prowadziła Pani Anna Wyka, która na co dzień pracuje w GOK w Naprawie.Gałązki bukszpanu, tui, kwiaty polne i ogrodowe, wszystkie te rośliny zapełniły stoły na naszej przewiązce. Było nie tylko kolorowo, ale też pachnąco. Dzieci miały możliwość stymulacji wielozmysłowej. Każde z nich z zainteresowaniem wąchało, oglądało rośliny o różnych kształtach, barwach, fakturach i zapachach. Z pomocą Pani Ani zrobiliśmy z nich piękne wianki, które wychowankowie chętnie zakładali na głowę.

Dziękujemy rodzicom za dostarczenie kwiatów a Pani Ani za przyjęcie zaproszenia.

2018-04-27 14:10:10


Słodkie konkursy i degustacje!

Pod takim hasłem minął nam dzisiejszy dzień. Od wczoraj w Ośrodku roznosił się wspaniały zapach czekolady. No trzeba przyznać, że grupy bardzo się postarały wymyślając formy w jakiej zaprezentują ten „niskokaloryczny”smakołyk! Podczas degustacji można było skosztować tradycyjne czekoladki, pyszne lody, fondue oraz różnorodne wypieki. Jury miało duży problem z wyborem trzech najsmaczniejszych łakoci. Jednak po pewnym czasie mistrzowie czekolady zostali wyłonieni i tak pierwsze miejsce przypadło sali „Kubuś Puchatek”, następne salom ”Wiatr”i „Kosmos”.Gratulujemy!!!

Czekoladowe i radosne buzie potwierdziły, że czekolada jest nie tylko pyszna, ale także polepszająca nastrój i w niewielkich ilościach zdrowa!

 

2018-04-27 10:45:01


"Czerwony Kapturek" w ZS Juszczyn

Po raz kolejny nasi wychowankowie mieli okazję wystąpić przed wspaniałą publicznością. Tym razem udali się z przedstawieniem pt.”Czerwony Kapturek” do ZS w Juszczynie.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu i uczniom za miłe przyjęcie. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy znów Was odwiedzić.

 

2018-03-29 13:54:57


Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

życzymy spokoju ducha, a także wielu cennych chwil

spędzonych ze swoimi bliskimi.

Niech te Święta dodadzą Wam wiary i siły,

aby łatwiej było pokonywać trudy codziennego życia.

Aby nadzieja wypływająca

z wielkanocnego poranka

budziła w Was radość i ufność oraz pomagała odkrywać

dobro w sercu każdego człowieka.

Niechaj ten okres będzie czasem spokoju i zadumy.

 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób

z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi,

Dyrekcja i Pracownicy OREW Juszczyn/Tarnawa G.

2018-03-28 13:31:48


 

                                    Dzień pisanki i przygotowania do Wielkanocy

                                                         w Tarnawie Górnej

Do Dnia Pisanki przygotowywaliśmy się z należytą starannością. Każda z grup przygotowywała jeden, wybrany przysmak wielkanocny. Dzięki temu na naszym wspólnym stole świątecznym pojawiły się lukrowane babki, ciasteczka, sałatki i faszerowane jaja. Dużo pracy wymagało także wykonanie pisanek, zarówno w formie prac plastycznych jak i przestrzennych. Posłużyły nam one jako tło przygotowanej specjalnie dla Państwa, krótkiej opowiastki wielkanocnej. Będą ją mogli Państwo zobaczyć już niedługo. Mamy nadzieję, że efekt końcowy przypadnie wszystkim do gustu. Dodatkowo, dzieci zostały obdarowane wielkanocnymi jajeczkami oraz uroczymi upominkami przywiezionymi przez naszą koleżankę Łucję. Serdecznie Dziękujemy.

Fotorelacja w linku poniżej

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2041508042539142&type=3

2018-03-28 13:22:02


 

Powitanie wiosny w OREW Tarnawa Górna

Choć za oknem aura biała, 

do nas wiosna zawitała.

Choć nie widać końca zimy,

my kwiatuszki już sadzimy.

Zatem zmykaj srogi mrozie,

Wiosno rozgość się w ogrodzie!

🌷🌷🌷

W związku ze zbliżającym się kalendarzowym początkiem wiosny i na przekór temu co za oknem, w OREW Tarnawa Górna zorganizowaliśmy Dzień Wiosny. Nie możemy się już doczekać ciepłych promieni słonecznych, zielonej trawy i kwitnących kwiatów. Zgodnie z tradycją wykonaliśmy zatem Marzanny, które są związane z kończącą się zimą, ale także z odnawiającym się życiem i wiosennym urodzajem. Następnie wspólnie zasadziliśmy wiosenne kwiaty oraz przystąpiliśmy do zadań sprawdzających naszą wiedzę na temat nadchodzącej pory roku. W nagrodę raczyliśmy się wiosennymi smakołykami w kształcie motylków, które wykonaliśmy w ramach zajęć kulinarnych. Liczymy także, że wykonanie piosenki, której tekst wyraźnie mówi: „zimo, zimo już uciekaj i zabierz bałwana” pomoże nam szybko przywołać wiosnę i pożegnać śnieżną aurę na dobre.

fotorelacja w linku poniżej

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2026514287371851&type=3

2018-03-28 13:10:56


Bardzo nam miło, że prawie codziennie odwiedzają nas wspaniali goście.Ostatnio wikariusz z Parafii w Skawicy ks.Kacper Nawrot wraz z rodzicami młodzieży,która przyjęła bierzmowanie.Natomiast dzisiaj z życzeniami świątecznymi Pani Ania Giertuga z uczniami ZS z Makowa Podhalańskiego,

                                   Dziękujemy za pamięć i wiele ciepłych słów.

2018-03-27 13:28:57


                                   Przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek"

Wczoraj grupa naszych wychowanków wraz z opiekunami wystąpiła z przedstawieniem pt.” Czerwony Kapturek” przed wspaniałą publicznością ze Szkoły Podstawowej w Łętowni. Tamtejsza młodzież co roku przyjeżdża do nas wystawiając jasełka. My byliśmy u nich po raz pierwszy. Spotkanie to miało także charakter integracyjny. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej nasze dzieci a także sposoby za pomocą których na co dzień się komunikują.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi a także gronu pedagogicznemu za miłe przyjęcie oraz za umożliwienie pokazania talentów naszych małych artystów. Jesteśmy wdzięczni także mamom z Rady Rodziców, które już po raz kolejny z ogromnym zaangażowaniem organizują stoiska z ozdobami świątecznymi.

 

 

 

 

 

2018-03-27 08:44:49


                                                          Witaj wiosno!!!

Mimo resztek śniegu za oknem i mroźnych poranków w powietrzu czuć już wiosnę. Słońce mocniej grzeje, ptaki radośnie śpiewają, przyroda budzi się do życia. Wszystko to sprawia, że i my pozytywnie odczuwamy te zmiany. Pierwszy dzień wiosny tym razem spędziliśmy w budynku. Organizatorzy zorganizowali konkurs, którego tematem była obecna pora roku. Każda grupa wykonała pracę plastyczną wybraną przez siebie techniką. Jury miało duży problem z wybraniem dwóch najbardziej pomysłowych. Nagrody powędrowały do sali FALA i sali KOSMOS. GRATULUJEMY!!! W programie tego wspaniałego dnia znalazło się także wspólne wykonywanie Marzanny oraz wiosenna biesiada. Z niecierpliwością oczekujemy na cieplejsze dni, aby móc wybrać się na poszukiwanie pierwszych zwiastunów wiosny.

2018-03-23 09:44:33


Nasi artyści - malarze tworzą prace, które zostaną wykorzystane 

w przedstawieniu pt."Kto pocieszy pechowego Nosorożca?"

Spektakl w Teatrze Groteska 07.04.2018 r.

Serdecznie zapraszamy!

2018-03-21 13:32:31


Dzisiaj Światowy Dzień Zespołu Downa 

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data -21 marca nie została wybrana przypadkowo, albowiem symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa.

"Co daję mojemu społeczeństwu"- tak brzmi tegoroczne hasło obchodów tego święta. Ma ono na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. 

Wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom życzymy

dużo miłości i samych radosnych dni.

Poniżej link do strony STOWARZYSZENIA RODZIN I OPIEKUNÓW OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA BARDZIEJ KOCHANI na której znajdziecie Państwo wiele cennych informacji.

http://www.bardziejkochani.pl/o-nas/

2018-03-21 10:22:39


Bardzo nam miło, że nasza współpraca z Teatrem Groteska nadal trwa!Już wkrótce, bo 7 kwietnia na deskach Groteski będzie można zobaczyć przedstawienie w reżyserii Lecha Walickiego pt. "Kto pocieszy pechowego Nosorożca? ".W przedstawieniu będą wykorzystane prace plastyczne wykonane przez wychowanków OREW.

Serdecznie zapraszamy!

2018-03-02 11:16:37


DZIĘKUJEMYsmiley

2018-02-13 13:28:55


 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi prosi o wsparcie robiąc zakupy w ponad 900 sklepach przez FaniMani.pl. To nic nie kosztuje, a część wartości Państwa zamówienia trafia do naszej organizacji.

Szczegóły: https://fanimani.pl/psonizawoja

Wspieraj jeszcze łatwiej- zainstaluj Przypominajkę FaniMani.pl - https://fanimani.pl/aplikacje

https://www.youtube.com/watch?v=EZ9rESN47OA

2018-02-13 13:03:24


Miło nam poinformować, iż nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w projekcie, którego celem była adaptacja amerykańskiego narzędzia ABAS – 3 do warunków polskich, poszukiwanie dobrego narzędzia do diagnozy funkcjonalnej, zgodnego z klasyfikacją DSM-5.System Oceny Zachowań Adaptacyjnych ABAS-3 pozwala na pomiar zachowań, jakie badany przejawia w domu, szkole i innych środowiskach.Założeniem projektu była analiza porównawcza narzędzia ABAS-3 z wykorzystywanym obecnie narzędziem PAC.H.C.GUNZBURGA.Projekt był współorganizowany przez Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, rodzicom dzieci z OREW Juszczyn/Tarnawa Górna oraz z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka za zaangażowanie w realizację projektu.

2018-02-09 13:36:25


Drodzy Renciści i Emeryci

Chcielibyście wspomóc niepełnosprawnych z naszego terenu? Jest na to bardzo prost i szybki sposób!

Jeśli otrzymałeś rozlicznie roczne od organu rentowego PIT-40 A i masz ochotę przekazać 1% na rzecz naszego Stowarzyszenia wystarczy, że wypełnisz druk PIT-OP (oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego) za 2017 rok i dostarczysz go do Urzędu Skarbowego.Urząd Skarbowy sam obliczy kwotę 1% i przekaże na nasz rachunek bankowy. 

Liczymy na przychylność oraz wsparcie naszej inicjatywy.

Jeżeli będą Państwo chcieli możemy pomóc w wypełnieniu druku w godzinach pracy OREW Juszczyn od 7.00 do 15.00. 

Bliższe informacje pod numerem telefonu 33 / 8771 510.

W imieniu naszych niepełnosprawnych podopiecznych 

DZIĘKUJEMY !!! 

Jak wypełnić druk – w załączniku:

Link do pobrania druku PIT – OP: 

http://www.finanse.mf.gov.pl/docu…/766655/5890163/PIT+OP.pdf

2018-01-24 08:54:13


 

Dzień babci i dziadka OREW Tarnawa Górna

 

Babuniu, dziaduniu dziś jest Wasz dzień

Niech śpiew nasz i uśmiech usuną smutki w cień.

Radujcie się z nami i żyjcie sto lat

Bo bez Was nic nie wart byłby ten świat.

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć naszych szanownych seniorów w ośrodku  w Tarnawie Górnej. Z tej okazji podopieczni wraz z opiekunami przygotowali krótki występ kolędniczy oraz piosenkę  i wierszyk dla drogiej babci i kochanego dziadka. Następnie dziadkowie, ich gromadka wnucząt oraz wszyscy zgromadzeni oddali się radosnemu kolędowaniu. Po występach goście zostali obdarowani ręcznie robionymi serduszkami i uraczeni słodkim poczęstunkiem.

Fotogaleria w linku poniżej.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1924417050914909&type=3

2018-01-23 14:05:33


 

Spotkanie Noworoczne

Po raz kolejny w Restauracji Magnolia w Budzowie odbyło się Spotkanie Noworoczne organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi.Oprócz członków stowarzyszenia, podopiecznych, pracowników placówek z Juszczyna i Tarnawy Górnej wzięły w nim udział władze powiatu, gmin, instytucji oraz księża. Na wstępie uczciliśmy minutą ciszy pamięć podopiecznych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku.Pani Małgorzata Sitarz–Przewodnicząca Zarządu skierowała słowa wdzięczności do przedstawicieli starostwa i gmin za dotychczasowe wsparcie i pomoc w realizacji zadań statutowych. Tradycyjnie podczas uroczystości uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wystawili wzruszające przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej pt.„Zamiast darów proszę o cud ...”.Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi dziękuje właścicielom Restauracji "Magnolia" za kolejne, bezpłatne użyczenie sali.

 

 

2018-01-22 10:43:40


Dzień babci i dziadka

Dziadku!

Niech stale radość i uciecha twoją kochaną zdobi skroń

I niebo niech Ci się uśmiecha

A Boska zawsze ochrania dłoń

A Tobie Babuniu miła życzę byś zawsze szczęśliwa była.

Życzę Babci życia długiego,szczęścia ,pociechy

i zdrowia dobrego.

 

 

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy DZIEŃ BABCI I DZIADKA, który niewątpliwie jest jednym z najprzyjemniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez OREW. Po ciepłym przywitaniu naszych wspaniałych gości, Pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia nagranie ze spektaklu „Czary Dary”, oraz do kawiarenki. Nasi dziadkowie delektowali się aromatycznymi herbatkami a także chętnie częstowali słodkościami przygotowanymi podczas zajęć kulinarnych. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w której wnuczęta wyraziły swoją wdzięczność za opiekę, miłość i oddanie. Po występie babcie i dziadkowie otrzymali upominki. Na ich twarzach było widać radość, ale także ogromne wzruszenie zwłaszcza u tych, którzy byli po raz pierwszy na takiej uroczystości. Wspaniała atmosfera towarzysząca spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnych i miłego spędzenia czasu. 

Więcej zdjęc w linku poniżej

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1922395274450420&type=3

2018-01-22 10:16:06


Igrzyska Zimowe czyli Dzień Sportów Zimowych w OREW Tarnawa G.

 

Chociaż śniegu ciągle mało

Nic nam to nie przeszkadzało

By urządzić zabawową

Olimpiadę cud zimową!

W mroźny, zimowy dzień w naszym ośrodku zorganizowaliśmy Święto Sportów Zimowych. W prezentacjach i piosenkach poznaliśmy różne dyscypliny sportowe, atrybuty sportowców i zasady bezpiecznych zabaw zimą. Wszystko po to, by potem sprawdzić się w przygotowanym dla nas quizie i zdobyć olimpijskie medale. Zadania nie były łatwe- z racji braku prawdziwego śniegu trzeba było przygotować sztuczny z sody i pianki oraz ulepić z niego kule. Należało prawidłowo ułożyć koła olimpijskie, dopasować sprzęt zimowy do odpowiednich dyscyplin oraz wskazać dobre i złe zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie. Najzabawniejszą częścią naszego spotkania była zabawa w kalambury i prezentacja poszczególnych aktywności zimowych przez wychowanków. Na sam koniec rozegraliśmy bitwę na śnieżki, zjedliśmy lodowe galaretki ze śnieżynkami i rozgrzaliśmy się gorącym kakao.

2017-12-18 13:54:45


Śnieg za oknem, choinka i migocące światełka…

Wszystko to sprawia, że w naszym Ośrodku czuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W ten świąteczny czas z kolędą przyjechali do nas uczniowie klasy III gimnazjum oraz VII Szkoły Podstawowej z Łętowni. Towarzyszyły im Panie Urszula Oleksy i Magdalena Karkula, która była inicjatorką kolędowania. Wspólne śpiewanie znanych kolęd i pastorałek wprowadziło nas w radosny, ale także pełen zadumy nastrój. Na zakończenie spotkania złożyliśmy sobie życzenia oraz obdarowaliśmy się własnoręcznie wykonanymi upominkami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny. Było nam miło was gościć. 

2017-12-15 10:11:33


                         PROGRAM KOMPLEKSOWEGO WSPARCIA

DLA RODZIN „ZA ŻYCIEM”Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmuje swoimi działaniami rzeczywistą i pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Dodatkowo przewidziana jest również pomoc dla kobiet w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz rozwój wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi. Program zapewnia podniesienie jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej, zwiększenie efektywności i dostępności do rehabilitacji dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, powstałych w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu. W programie przewidziane jest również wsparcie dla rodzin w opiece nad osobą niepełnosprawną czy zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych.Pełna wersja programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, dostępna jest w linku poniżej.

http://zazyciem.mrpips.gov.pl/program-za-zyciem

Zdjęcie użytkownika Lucyna Dura.

2017-12-15 08:55:30


Zapraszamy na stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Link poniżej.


https://www.mpips.gov.pl/

W zakładce – OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji min. status osoby niepełnosprawnej, uprawnienia osób niepełnosprawnych, w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie na turnusy rehabilitacyjne, czy likwidację różnego rodzaju barier (architektonicznych,w komunikowaniu się i technicznych)

Zdjęcie użytkownika Lucyna Dura.

2017-12-08 10:37:02


Podziękowanie

Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie dziękuje Fabryce Mebli MOSKAŁA za wypożyczenie fotela do spektaklu „Czary Dary”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na zamku w Suchej Beskidzkiej.

2017-12-07 12:34:20


Mikołajki OREW Juszczyn

„Święty Mikołaju,Drogi Gościu nasz! super pomocników na rehabilitacji masz. Pakowali wczoraj prezenty by zdążyć na czas. Dzięki temu dla każdego coś w tym worku masz”

„Mikołaju! Dziś prezentów dużo masz i za chwilę nam je dasz”.

Takimi hasłami nasi wychowankowie przywitali wyjątkowego Gościa. Na spotkanie z nim przygotowywali się już od dłuższego czasu. Gdy nadszedł ten dzień Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zawitał w nasze progi. Oprócz pełnego worka prezentów przyniósł dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał by były grzeczne i aby słuchały dorosłych. Wychowankowie chcąc sprawić mu przyjemność przygotowali dla niego upominki oraz śpiewali piosenki. Mikołaj był bardzo ucieszony. Chcąc docenić ich wysiłki każdej grupie ufundował bon upominkowy. Obiecał także, że ponownie wróci za rok.

Galeria w linku poniżej

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1841009372589011&type=3 

2017-12-07 11:00:40


PODZIĘKOWANIE

Miło nam poinformować, że kolejny pomocnik

Św. Mikołaja do nas zawitał.

Jest nim Firma „FIDELTRONIK” z Suchej Beskidzkiej.

Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję Mikołajkową.

Wyrazy wdzięczności składamy także

Panu Mieczysławowi Grzechynka

Panu Janowi Drobny

oraz Gospodarstwu Pasiecznemu „CEREMUGA” ze Skawicy.

2017-12-01 09:53:07


Andrzejki 2017 OREW Tarnawa Górna

„Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk, Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok! Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam. Już się pchają na firanki, cienie – czarne wycinanki”

Takiej zabawy jeszcze u nas nie było!Po raz pierwszy w OREW Taranawa Górna zostały zorganizowane tradycyjne Andrzejki.Poprzedziliśmy je wspólnymi przygotowaniami dekoracji, lampionów i babeczek z wróżbami.Dzięki współpracy z rodzicami mogliśmy na czas zabawy założyć fantastyczne przebrania dobrane odpowiednio do atmosfery, która powinna towarzyszyć wróżbom andrzejkowym. Nikogo nie przerażał kolor czarny, który jest najbardziej konserwatywnym kolorem, współgrającym z innymi barwami i mający na całym świecie bardzo różnorodne znaczenie. Nasze ciemne kostiumy mieniły się w jasnych światłach lampionów dając energię do żywiołowej zabawy. Motywy z pajączkami przypominały nam o dawnym przysłowiu: "Szczęśliwy dom gdzie pająki są". Oczywiście, każdy z nas mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych wróżbach, włącznie z tradycyjnym laniem wosku.Dla wszystkich wróżby okazały się szczęśliwe i pełni nadziei czekamy na ich spełnienie.Być może nastąpi to już w przyszłym tygodniu gdy odwiedzi nas tak długo oczekiwany Gość.Jedno jest pewne- impreza była udana i niezapomniana! 

Zdjęcia do obejrzenia w linku poniżej.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1830693490287266&type=3

 

2017-11-30 10:46:33


Zabawa Andrzejkowa

W czwartek spotkaliśmy się na pełnej czarów i niespodzianek Zabawie Andrzejkowej. Pięknie udekorowana przewiązka i sale na których odbywały się wróżby wprowadziły nas w magiczny nastrój. Wspólnie z dziećmi mieliśmy okazję dowiedzieć się jak będzie w przyszłości wyglądało nasze życie rodzinne, zawodowe a także jak los pokieruje sprawami sercowymi.Oczywiście wszystko z lekkim przymrużeniem oka.Tradycyjnie jak to przy tego typu imprezach bywa nie mogło obyć się bez tańca przy rytmach znanych i lubianych przebojów. Podczas zabawy zostali wybrani król i królowa balu. Królową została - Nikola Deda, Królem - Wojtek Kosman.

Czy Andrzejkowe wróżby się spełnią? - czas pokaże. Jedno jest pewne - przyniosły one wszystkim wiele radości.smiley

Zdjęcia do obejrzenia w linku poniżej.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1830023590354256&type=3

2017-11-21 11:18:56


KALENDARZE 2018 ROK

Zachęcamy Państwa do zakupu kalendarzy biurkowych na 2018 rok.

Każdy miesiąc przedstawia prace wykonane przez dzieci

z poszczególnych grup a także miejsce na notatki.

Cena 20 zł. Kalendarz do nabycia w OREW Juszczyn

i Tarnawa Górna.

2017-11-21 11:06:17


OGŁOSZENIE

Dyrekcja Ośrodka - Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego 

w Juszczynie poszukuje pracownika na stanowisko Psycholog.

Praca w OREW Tarnawa Górna.

Więcej informacji pod numerem tel. 33/8771510

2017-11-20 10:38:25


 

ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

W KRAKOWIE

Zapraszamy do fotorelacji na naszym profilu fb.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1809340109089271&type=3

2017-11-20 10:14:41


Chociaż jeszcze trwa listopad to nastrój zbliżających się Mikołajków niektórym już się udzielił. Miło nam poinformować, że mamy już pierwszego pomocnika Św.Mikołaja. Jest nim FABIOS S.A.w Białce.

 Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejnych.

2017-11-10 13:51:00


Serdecznie zapraszamy na spektakl z udziałem dzieci

z OREW Juszczyn / Tarnawa Górna

2017-11-09 11:08:45


Kulisów ciąg dalszy

Poznajecie te miejsca?smiley

(więcej zdjęć w galerii)

2017-10-31 11:08:13


Dzień jeża w Tarnawie

Pomimo białej aury za oknem wciąż mamy jesień, a charakterystycznym dla nas zwierzątkiem tej pory roku jest jeż. Dlatego postanowiliśmy zorganizować w ośrodku dzień pod jego znakiem. Od samego rana każda z grup przygotowywała tzw. „lapbook” dla sali, którą wcześniej wylosowała. Lapbook to nic innego jak najprostsza forma edukacyjnej książeczki.U nas motywem przewodnim każdej z nich był jeż i wszystko co nam się z nim kojarzy.W środku zadania, ćwiczenia, zagadki oraz elementy sensoryczne dostosowane do możliwości wychowanków. Następnie podczas wspólnego spotkania wymieniliśmy się naszymi kartami pełnymi ćwiczeń,a przedstawiciele poszczególnych grup podjęli się rozwiązywania zadań. Wspólnie zaśpiewaliśmy jeszcze piosenkę o jeżu  i wykonaliśmy do niej prostą instrumentalizację oraz stworzyliśmy sylwetkę kolczastego zwierzątka. 

P.S Lapbooki umieścimy w naszej biblioteczce i będziemy powracać do nich podczas zajęć oraz w każdej, wolnej chwili, aby utrwalać naszą wiedzę. Zachęcamy wszystkich do tworzenia lapbooków, bo to świetna zabawa pozwalająca kreatywnie spędzić czas.

2017-10-30 12:24:56
Zapytanie ofertowe

 

na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi za rok 2017.

 

            Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi jest organizacją pożytku publicznego i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2004 roku w sprawie obowiązku badania sprawozdań finansowych organizacji pożytku publicznego podlega obowiązkowemu badaniu przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego za rok 2017.

 

W związku z powyższym prosimy o przesyłanie na adres mailowy: orew.juszczyn@psoni.org.pl ofert na wykonanie przedmiotowego badania, zawierających:

 

- kwotę brutto całkowitego wynagrodzenia za wykonanie badania,

- proponowany termin realizacji umowy.

 

Dla ewentualnej wyceny usługi podajemy konieczne dane:

- suma bilansowa za 2016 rok:  487 666,08

- przychody za 2016 rok:  3 815 425,52

- wynik finansowy netto za 2016 rok: - 262 159,79

- wielkość zatrudnienia: 63 osoby

 

Osoba do kontaktu:

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Alina Kuś tel. 502 714 792

 

Jednocześnie Stowarzyszenie zastrzega sobie możliwość nie dokonania wyboru żadnej ze złożonych ofert, jak również podjęcia negocjacji cenowych z oferentami przedstawiającymi najkorzystniejszą ofertę cenową.

Warunkiem koniecznym złożenia oferty, jest posiadanie przez oferenta doświadczenia zawodowego, to znaczy uprzednie wykonanie takiego badania dla przynajmniej 2 organizacji pożytku publicznego.

 

Oferty należy składać w terminie do dnia 20.11.2017r.

2017-10-26 10:24:27


Kulisy powstawania ...............

Czego? Niespodzianka! Już niedługo się przekonaciesmiley

Zapraszamy do galerii.

 

2017-10-24 09:23:05


 „DZIEŃ SADU”

„DZIEŃ SADU” tak nazwaliśmy dzień w którym oficjalnie powitaliśmy nową porę roku. Nasza przewiązka zamieniła się w jesienny ogród pełen warzyw,owoców jak też wielobarwnych strojów. Organizatorzy przygotowali ciekawe kąciki w których każdy znalazł coś dla siebie.Były zagadki, konkursy,owocowe puzzle i robienie pieczątek. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się stolik ze zdrowymi smakołykami. Galaretki, pyszna szarlotka, soki, owoce szybko znalazły swoich smakoszy. Było zabawnie, radośnie i smacznie. Cieszymy się że przez zabawę mogliśmy się wspólnie edukować, wykorzystując dary jakie daje nam jesień.

2017-10-09 11:09:01


                                                        PODZIĘKOWANIE

Szanowni Państwo!

W imieniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie, wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Juszczynie / Tarnawie Górnej, Dyrekcji oraz Zarządu Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi składamy podziękowanie przyjaciołom, sympatykom i wszystkim osobom z całej Polski, którzy obdarzyli nas zaufaniem i przekazali 1% podatku na  rzecz naszego Stowarzyszenia. 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi, prowadzi wyłącznie działalność non-profit, a wszelkie pozyskane środki służą realizacji działań statutowych, mających na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.Nasza działalność jest w głównej mierze uzależniona od pomocy ludzi dobrej woli, o wielkich i otwartych sercach. Dzięki okazanemu wsparciu jesteśmy w stanie zmieniać życie niepełnosprawnych i sprawiać, by „ich” świat stawał się bardziej przyjazny, a każdy nowy dzień nabierał barw. Celem Stowarzyszenia jest otoczenie opieką i umożliwienie rozwoju jak największej grupie niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.Przekazane środki finansowe z różnych stron Polski utwierdzają nas w przekonaniu, że nie brakuje ludzi szczodrych i wrażliwych, którym nie jest obojętny los osób niepełnosprawnych. 

Będziemy Państwu wdzięczni za pamięć i wsparcie w formie 1% podatku w przyszłym roku podatkowym. Wystarczy wpisać nasz  KRS 0000336571 w wypełnianym druku PIT.

Dodatkowe szczegółowe informacje na temat działalności naszej organizacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.orewjuszczyn.pl i facebooku PSONI Koło w Zawoi JESTEŚ OK.

                                                                  Zarząd Koła PSONI w Zawoi

                                                                  Dyrekcja OREW w Juszczynie

                                                                  Kierownik WTZ w Juszczynie


 

2017-09-21 11:23:35
Nowy samochód

Mamy nowego busa!

Miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu z PFRON - 60% oraz wsparciu Rady Rodziców, jak też sponsorów w miesiącu sierpniu został zakupiony 9-cio osobowy bus za kwotę 117658,00 zł. Przeznaczony on jest do przewozu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z OREW.

2017-09-20 07:54:14


Zdjęcia z uroczystości otwarcia OREW w Tarnawie Górnej:

GALERIA

PRZEDSTAWIENIE NASZYCH WYCHOWANKÓW

ARTYKUŁ Sucha24.pl

2017-09-07 07:34:27


      Dyrekcja OREW w Juszczynie informuje rodziców, że od roku szkolnego 2017/2018 zajęcia dla dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych indywidualnych będą odbywały się  na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 23 kwietnia 2013 roku w sprawie warunków i sposobóworganizowania zajęć rewalidacyjno - wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim.

2017-07-05 14:05:22


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 04.07.2017 roku odszedł od nas i dołączył do grona aniołków nasz podopieczny Jakub Biskup.

Kubuś miał 9 lat. Był wesołym, uśmiechniętym chłopcem. Kochanym przez wszystkich. Czas z nim spędzony pokazał, że mimo niepełnosprawności można cieszyć się każdą chwilą.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 07.07.2017 roku (tj. piątek) o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

Kubuś w OREW - wspomnienie - GALERIA

2017-06-19 12:50:20
INFORMACJA

Dyrekcja OREW w Juszczynie serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 30 czerwca 2017 roku o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Juszczynie. W dolnej części kościoła odbędzie się rozdanie świadectw i dyplomów.

Informujemy, że przerwa wakacyjna dla wychowanków OREW Juszczyn/Tarnawa Górna będzie trwała od 01.08.2017 roku do 31.08.2017 roku.

2017-06-13 08:25:31
Miniolimpiada Integracyjna

W dniu 6 czerwca odbyła się już XII Miniolimpiada Integracyjna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Makowie Podhalańskim. Kilkudziesięciu uczestników reprezentujących SOSW ,klasę integracyjną ZS w Makowie Podhalańskim oraz OREW Juszczyn brało udział w różnych konkurencjach sprawdzających szybkość, zwinności i celność.Celem imprezy była integracja, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz budzenie wiary we własne siły dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. To spotkanie zrodziło w zawodnikach chęć rywalizacji, dobrej zabawy, a także przyniosło wiele sportowych emocji i miłych wrażeń. (GALERIA)

2017-06-07 07:50:05
Dzień Rodziny

Mamusiu, tatusiu dziś dla Was śpiewamy

Moc serdeczności Wam przesyłamy

Odświętnie ubrani i bardzo przejęci,

Pełni radości i dobrych chęci

Ślemy całuski, życzenia składamy

Bo Was- rodziców bardzo kochamy!

I chcemy dla Was być światem całym

każdy z nas pragnie być dzieckiem wspaniałym

I pamiętajcie to wszyscy mili

Rodzina się liczyć ma w każdej chwili!

     W atmosferze radości i wspaniałej zabawy oraz przy sprzyjającej aurze pogodowej odbył się Dzień Rodziny OREW zorganizowany w Tarnawie Górnej. Wychowankowie wraz z opiekunami przygotowali krótki występ artystyczny w konwencji humorystycznej oraz wręczyli rodzicom ręcznie wykonane upominki. Na rodziców i ich pociechy czekało mnóstwo atrakcji mi.in zabawy z animatorami, fotobudka, fotościanki, malowanie twarzy, puszczanie baniek i obficie zaopatrzony bufet. Bez wątpienia był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń, a przede wszystkim doskonała okazja do spędzenia beztroskiego czasu w gronie rodzinnym. (GALERIA 1)  (GALERIA 2)   (GALERIA 3)

2017-06-05 11:40:42


      Maj to miesiąc w którym przyroda już w pełni obudziła się po zimowej przerwie.Na drzewach są już liście a łąki i przydomowe ogródki pokryły się pierwszymi kwiatami. Dlatego też w naszym Ośrodku został zorganizowany „Dzień kwiatka”.Grupy miały za zadanie wykonać pracę, która kojarzy nam się właśnie z tą oznaką wiosny. Pomysłów było wiele. Niektórzy już rano udali się na spacer by zerwać kwiaty do swoich jak się później okazało fantastycznych i pracochłonnych dzieł. Inni w miarę swoich manualnych możliwości i umiejętności wykonali równie pomysłowe prace używając tradycyjnych art. szkolnych i dekoracyjnych. Jury nagrodziło wszystkich pamiątkowymi dyplomami oraz przyznało punktację, która została odnotowana na specjalnej tablicy. (GALERIA)

2017-05-31 08:21:02
Zawoja Pełna Niespodzianek

    Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest okazją do spotkań integracyjnych osób nie tylko z niepełnosprawnością, ale także ich rodzin,osób z nimi pracujących, wspierających jak również władz na różnych szczeblach. W całej Polsce odbyło się wiele imprez podkreślających wartość tego dnia. Także i w naszym powiecie takie spotkanie miało miejsce. Impreza o której mowa odbyła się na hali sportowej w Zawoi Centrum, a organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi. Co roku uczestniczą w niej członkowie stowarzyszenia, zaprzyjaźnione ośrodki, przedstawiciele władz powiatowych i instytucji. Przybyłych na halę uczestników imprezy przywitała prowadząca spotkanie pani Iwona Staśkiewicz po czym głos zabrali: Przewodnicząca Stowarzyszenia pani Małgorzata Sitarz oraz Starosta suski pan Józef Bałos. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął tanecznym show zespół Maraquja. Tematem imprezy była fascynująca podróż do odległych zakątków świata, dzięki której mieliśmy okazję podziwiać różnorodność i barwność strojów jak również przyjrzeć się kulturze danego kraju. We wspomnianą podróż zabrały nas:

WTZ Zembrzyce,

WTZ Kuków

PSONI -OREW Jabłonka

SOSW Maków Podhalański

OREW Juszczyn i Tarnawa Górna

WTZ Juszczyn

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niepełnosprawność nie zawsze stanowi barierę by pokazać talenty artystyczne osób borykających się z nią na co dzień.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zawoi, dziękuje za pomoc w organizacji imprezy:

Gminie Zawoja

Hali Widowiskowo – Sportowej w Zawoi

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej

MOK w Makowie Podhalańskim

Pani Iwonie Staśkiewicz

GCKPiT W Zawoi

Piekarni Polański

Przedstawicielom mediów:

Portal Sucha 24 - Tomasz Wala

Portal Powiatsuski24 – Tomasz Semik

Beskidzka 24


GALERIA I

GALERIA II

2017-05-21 11:44:54
I Komunia Święta

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice.

     Z okazji przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej gorąco życzymy, aby błogosławieństwo i łaska tego szczególnego dnia na zawsze pozostała w Waszych sercach. Niech ten dzień pozostanie w Waszej pamięci jako najszczęśliwsza chwila, a miłość, radość i szczęście niech towarzyszą Wam przez całe wspólne życie.

Dyrekcja i Pracownicy OREW Juszczyn/Tarnawa Górna

2017-05-17 10:55:13
Konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że trójka naszych podopiecznych zdobyła nagrody w konkursie pt.  "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Lista laureatów i zdjęcia znajdują się pod linkiem: http://sucha24.pl/wydarzenia/powiat/item/6761-konkurs-plastyczny-25-lat-psp-profesjonalni-sprawni-pomocni

2017-04-13 13:21:43
DZień wiedzy na teamt autyzmu

Po raz pierwszy w Tarnawie obchodziliśmy dzień dotyczący wiedzy o autyzmie. Do naszego ośrodka uczęszczają dzieci z autyzmem, dlatego chcieliśmy przybliżyć wszystkim czym jest to zaburzenie. Obejrzeliśmy prezentację, której bohaterem był nasz kolega Kubuś. Pokazała nam ona na czym polega autyzm i jak go rozumieć. Przyjęło się, że kolorem solidarności z osobami autystycznymi jest niebieski. Dlatego też dzieci ubrane były w tym odcieniu oraz wspólnie pomalowaliśmy żarówki, aby zaświecić się na niebiesko dla autyzmu. Jednak aby pokazać, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny stworzyliśmy jeszcze jeden symbol - niebieski puzzel wypełniony mniejszymi, kolorowymi cząstkami obrazujący różnorodność nas wszystkich. (ZDJĘCIA)

2017-04-13 12:27:24
Święta coraz bliżej - Juszczyn

Za oknem pogoda nie jest taka jaką sobie wymarzyliśmy, to jednak nie przeszkadza ona w radosnych przygotowaniach do świąt. Od kilku dni robimy stroiki ,kartki,palmy a także inne dekoracje świąteczne,które ozdabiają nasze sale. Wczoraj w ramach programu realizowanego w ośrodku przygotowywaliśmy wspaniałe wypieki. Były tradycyjne babki,babeczki,ozdabiane min. kolorowymi lukrami i posypkami. Niektóre łasuchy starały się powstrzymać od skosztowania jednak chęć spróbowania pysznych słodkości zwyciężyła. Jury było zachwycone pomysłowością i różnorodnością przygotowanych wypieków. Tak więc wybór zwycięzców był bardzo trudny. Po naradzie grupy Wiatr i Fala zajęły dwa pierwsze miejsca i tym samym objęły prowadzenie na naszej tablicy, na której odnotowywane są punkty podczas zmagań konkursowych. (ZDJĘCIA)

2017-04-13 08:49:32
Przygotowania do Świąt - Tarnawa Górna

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, zatem i przygotowania powinny być wyjątkowe. Najlepsze co możemy zrobić dla siebie i innych w tym okresie to przebywanie ze sobą w miłej i radosnej atmosferze oraz umacnianie łączących nas więzi. To także świetna okazja do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Z takim właśnie przekonaniem rozpoczęliśmy tydzień w naszym ośrodku. Mimo, że mieliśmy do wykonania dużo pracy a zadania nie były łatwe, razem daliśmy radę. Przy okazji utrwaliliśmy naszą wiedzę dotyczącą znaczenia i symboliki świąt. W końcu, z radością i poczuciem dobrze spełnionych obowiązków zasiedliśmy do obfito zastawionego stołu, składając sobie życzenia. (ZDJĘCIA)

2017-04-13 08:47:28
Palmy Wielkanocne


W trwającym okresie przedświątecznym przyszedł w końcu czas na wykonanie wielkanocnych palm. Z gałązek bazi i bukszpanu oraz krepinowych kwiatów powstały w ośrodku w Tarnawie Górnej piękne i barwne arcydzieła.

P.S. Pragniemy szczególnie podziękować rodzicom za dostarczenie materiałów potrzebnych do wykonania palm. (ZDJĘCIA)


 

2017-03-27 08:51:15
Powitanie wiosny w Juszczynie

Jak co roku z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Ze względu na złą pogodę świętowaliśmy jej nadejście w budynku. Wspólne wykonywanie Marzanny, a także Zumba i śpiewanie piosenek sprawiły dzieciom wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na pogodny i ciepły dzień, aby móc wybrać się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak tej wyczekiwanej przez wszystkich pory roku. Witaj wiosno! bądź ciepła, słoneczna i radosna! (GALERIA)

2017-02-27 09:50:11
Karnawał w Juszczynie

Trwa ostatni tydzień karnawału. Tłusty czwartek w naszym ośrodku był dniem podczas którego bawili się przedstawiciele różnych zawodów. Przygotowania do balu trwały od paru dni. Pomogli przy nich także rodzice, gromadząc stroje i rekwizyty. Każda grupa miała swój czas, aby się zaprezentować. Najwięcej oklasków otrzymali strażacy i towarzyszące im gospodynie OSP. Show w ich wykonaniu rozbawiło wszystkich. Podczas zabawy został wybrany król i królowa balu. Oczywiście tłusty czwartek to i pączki, które podobno w tym dniu nie tuczą. Tak więc każdy chętnie się nimi częstował. W trakcie imprezy były korowody, tańce w kółkach a także w parach. Po skończonej zabawie zmęczeni, pełni emocji i wrażeń wróciliśmy na sale. (GALERIA 1    GALERIA 2)

2017-02-21 08:28:01
Wspieraj nas na Fanimani.pl

Poczytajcie i skorzystajcie :) Nic nas to nie kosztuje, robimy zakupy w sklepach internetowych tak jak zawsze, a sklepy przekazują z tego jakiś procent. Warunkiem jest wejście na stronę sklepu przez profil PSONI dostępny w linku. A jeżeli instalujemy przypominajkę w przeglądarce to nie dość, że w momencie wejścia na stronę sklepu przypomni nam że możemy dać darowiznę i przekieruje nas przez stronę PSONI, to jeszcze na konto PSONI trafi za to złotówka :) Sprawdzone i działa :) pierwsza darowizna już jest na naszym koncie. Zachęcamy

Link do strony: fanimani.pl/psonizawoja/

2017-02-21 08:24:56
Afrykański Karnawał w Tarnawie

Co tam Rio i Wenecja

Korowody i hulanki

Żadne Włochy ani Grecja

Lecz karnawał afrykański!


W tej paradzie jak widzicie

Idą zebry, lwy i słonie

Małpki, wilki, niedźwiedzice

Każdy trzyma po balonie

Bawcie się dziś wszyscy śmiało

Strójcie miny, róbcie żarty

Gdy Wam jeszcze będzie mało

To zrobimy after party!

     Karnawał trwa w najlepsze, dlatego z okazji do wspólnej zabawy skorzystali także wychowankowie z OREW w Tarnawie Górnej.  W tym roku impreza miała charakter afrykański. Dzięki cudnym przebraniom i fantastycznym dekoracjom przenieśliśmy się wszyscy do królestwa zwierząt i dzikich plemion. Przez Czarny Ląd prowadziła nas mieszkanka pustynnej krainy Ugabuga. Każda sala zaprezentowała swoje kostiumy w sposób taneczno-muzyczny, rozwiązywaliśmy zagadki, raczyliśmy się afrykańskimi przysmakami i tańczyliśmy do upadłego. Jak na prawdziwy bal przystało wyłoniliśmy jego króla i królową oraz nagrodziliśmy dyplomami najlepszego tancerza i najpiękniejszy kostium imprezy. Już nie możemy się doczekać kolejnej, wspólnej zabawy! (GALERIA)

2017-02-20 11:51:49
Kolejni sponsorzy Charytatywnego Balu Karnawałowego w Lachowicach

Hurtownia opakowań "Beskid"Sucha Beskidzka

Febrizio Messina Firma Handlowo-Usługowa Sucha Beskidzka

Pracownicy Firmy TESCO Maków Podhalański

Supermarket LEWIATAN " RAJSKI" Maków Podhalański

Supermarket LEWIATAN Stryszawa

Supermarket "Spar" Stryszawa

Jarosław Trzeciak "INTERMARCHE" Sucha Beskidzka

AMAL II Tarnawa Dolna

BOGART-Wyroby z drewna-Tarnawa Dolna

Masarnia Adam Migdałek-Wieprz

Ryś Dariusz-Produkcja oscypków

Halina i Krzysztof Pacyga-Kuków

Delikatesy "MŁYŃSKI" Krzeszów-Lachowice

KAS MAR KONIE Kurów

Zakład Fryzjerski Renata Świerkosz-Lachowice

Zakład Kosmetyczny-Teresa Świerkosz-Lachowice

Stanisława Szewczyk Bystra

Wojciech Szewczyk Bystra

ALIMOT Alicja Łopata Kojszówka

Adam Pochopień Osielec

Bank Spółdzielczy Jordanów

Szwagier II Jan Potoczny Klecza Dolna

DROBDEX Jan Drobny Kojszówka

Szczególne podziękowania dla:

Zespołu Muzycznego CONTRA BAND

Pana Grzegorza Krawczyka -Sołtysa Lachowic

Koła Gospodyń Wiejskich z Lachowic

Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach

Albatros Krzeszów

Medes- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Naprawa

"Spólnota" Drzewna Spółdzielnia Pracy Białka

Kwiaty u Anny

Adam Sala

Pizzeria Miami Tomasz Kudzia Stryszawa

2017-02-20 11:48:30
Walentynki w Tarnawie

Nie tylko czerwony kolor dziś u nas gościł

Choć wiemy, że to barwa miłości

My każdym kolorem i każdym gestem

Mówimy: „Kocham i kochany jestem!” 💕💞


Pod znakiem tworzenia wielobarwnych serc upłynął nam Dzień Walentynkowy w ośrodku w Tarnawie G.. W atmosferze radości wychowankowie, z pomocą dorosłych wykonali piękne koszyki

w kształcie serc, które z zaangażowaniem ozdobili. Następnie obdarowali nimi swoich przyjaciół, ucząc się w ten sposób okazywania sympatii i innych, pozytywnych uczuć. (GALERIA)

2017-02-17 13:28:50
Walentynki

      Walentynki to dzień w którym swoje święto obchodzą nie tylko zakochani, ale także Ci, którzy darzą się sympatią. Z tej to właśnie okazji w OREW już od tygodnia trwały przygotowania. Uruchomiona została poczta walentynkowa. Każdy, kto wykonał kartkę mógł ją wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki. Podczas  wspólnego świętowania odwiedził nas listonosz, który od rana miał pełne ręce roboty. Dzięki niemu na twarzach wielu dzieci pojawił się uśmiech. Oczywiście nie mogło się obejść bez słodkości, które można było skosztować w naszej kawiarence. Zostały one wykonane podczas zajęć. Różnorodność przygotowanych smakołyków zachwyciła panie z kuchni, które wręczyły dyplomy poszczególnym grupom przyznając odpowiednie miejsca. Były także tańce kończące pierwszą część imprezy. Po nich dzieci oglądały bajkę przedstawiającą wspaniałą przyjaźń. (GALERIA)

2017-02-09 13:39:37
Karnawałowy Bal Charytatywny w Lachowicach


Oj działo się, działo…

Trwa karnawał !

     Z tej to okazji w Lachowicach odbył się II Charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Juszczyn/Tarnawa Górna. W trakcie imprezy goście wzięli udział w karaoke ujawniając tym samym swoje ukryte, wokalne talenty. Mieli także możliwość spróbowania szczęścia podczas licytacji i loterii fantowej, gdzie do wygrania były atrakcyjne nagrody, min.: przelot helikopterem, plastron Stefana Huli z zawodów w Kuusamo 2016 oraz narta z autografami skoczków z kadry A. Niewątpliwie główną atrakcją wieczoru był pieczony dzik, który cieszył się dużym powodzeniem, a także swojskie nalewki, mające swoich sympatyków. Do tańca przygrywał zespół Contra Band, przy którym goście bawili się do późnych godzin nocnych.
Organizatorzy wyrażają wdzięczność Radzie Rodziców za bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Podziękowania kierują też do tych rodziców, którzy chętnie poświęcili swój czas pozyskując fanty, art. spożywcze, a także upiekli ciasta. Bal nie odbył by się bez sponsorów i gości biorących w nim udział. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać kwotę 11400 zł.

SPONSORZY:

Koło Łowieckie ODYNIEC Sucha Beskidzka

Pizzeria - Restauracja MILANO Maków Podhalański

Rehabilitacja MEDICA JORD Józef Lipa Jordanów

Fitness PARADISE Jordanów

Sowa Izabela Białka

Jan Głuc BLACH DOM PLUS

Bożena Szewczyk Bystra Podhalańska

Bank PKO Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza

Sklep IKA Maków Podhalański

Salon Fryzjerski HAIR - Ewa Lipka Jordanów

Studio Urody Estetica Iwona Wiebszaska Jordanów

Sklep Metro Sucha Beskidzka

Sklep Carmen Sucha Beskidzka

PODOESTETIK Wadowice

Studio Urody IMAGE Ewa Świętek Sucha Beskidzka

LEWIATAN Osielec

Karczma PRZYKIEC

Apteka SANNA Sucha Beskidzka

Salon Fryzjerski AGATA Bystra

Studio M - Twój Fryzjer Sucha Beskidzka

Studio Vera Wadowice

Studio Urody LEJDIS Sucha Beskidzka

Salon Fryzjerski LEJDIS Sucha Beskidzka

Gabinet Kosmetyczny ANNA NOSAL Sucha Beskidzka

F.P.H.M HEBAH Piotr Pindel Leśnica

Firma budowlana DACH- POL Krzeszów

Firma LEMP- BUD Budzów

FIRMA ACTIV STRONIE

Stacja Paliw STATOIL

Studio MEGA AGD- RTV Brody

Szafa Małolata Sucha Beskidzka

Sklep Odzieżowy METRO

Piekarnia URBAŃSCY

Piekarnia BACA

TRENDY MODY Iwona Jurek Sucha Beskidzka

Sklep Wielobranżowy AGA Elżbieta Cholewa Sucha Beskidzka

Fajniste Blumy i Gyszynki KWIACIARNIA

Kula Hula PUB Oświęcim

Grzegorz Poloczek – Ruda Śląska

Sklep MAX Monika Brandys Sucha Beskidzka

Firma Handlowa Mirosław Pałka Sucha Beskidzka

PODO- Estetik Justyna Targosz Wadowice

Renata Dudziak Tyl Tarnawa Górna

(GALERIA)


2017-02-03 11:39:23
Dzień bałwana w Juszczynie

    Na ten dzień dzieci czekały od dawna, bo albo nie było śniegu, albo był duży mróz. Jednak w ostatnim dniu stycznia udało nam się wyjść przed OREW, by wspólnie wykonać bałwana i poszaleć w śniegu. Wcześniej jednak, tuż po śniadaniu urządziliśmy sobie seans filmowy, taki prawdziwy z popcornem. Po wyjściu przed budynek okazało się, że niestety wspomnianego bałwana musimy sobie dosłownie „wydeptać”, gdyż śnieg nie dał się lepić.

    Wyszedł super! Wszyscy mieli dużo frajdy z zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała, humory też i przez to ciężko było przekonać dzieci do powrotu na zajęcia.
(GALERIA)

2017-02-03 11:13:24
Piszą o nas w lokalnych mediach

Portal: sucha24.pl (Artykuł)

Portal: powiatsuski24.pl (Artykuł)

2017-01-31 08:36:51
Spektakl pt. "Uwierz w Boże Narodzenie" na zamku w Suchej Beskidzkiej

    Czym dla Ciebie są Święta Bożego Narodzenia?

    Z tym pytaniem pozostawił nas spektakl charytatywny w reżyserii Lecha Walickiego z udziałem dzieci z naszego Ośrodka, które wcieliły się w role pasterzy. Ich wędrówka odbywająca się przez znane nam tereny, była nie tylko próbą pokonania niepełnosprawności, ale także uświadomiła nam, że każdy ma możliwość przyczynienia się do uszczęśliwienia innych. Młodzi aktorzy odwiedzili starszą osobę niosąc wigilijny poczęstunek, a także karmili zwierzęta. Podczas sondy ulicznej zadawali pytania: czym dla ciebie jest dobro? kim są aniołowie? Oczywiście każdy na miarę swoich umiejętności, posługując się komunikatorami mowy. Przygotowali także anioły, które rozdawali na ulicy, wywołując tym uśmiech na niejednej twarzy. Swoją wędrówkę zakończyli symbolicznym pokłonem złożonym Narodzonemu Jezusowi w towarzystwie aktorów z teatru Groteska i zespołu muzycznego Baciary.

    W tym szczególnym dniu Sala Rycerska Zamku w Suchej Beskidzkiej wypełniła się bardzo szybko gośćmi, którzy ze wzruszeniem oglądali przygotowany spektakl. Bardzo dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie. Jest nam miło,że mogliśmy pokazać talenty naszych wspaniałych dzieci, które na co dzień w mniejszy lub większy sposób zmagają się ze swoją niepełnosprawnością. Mimo stresu, który im towarzyszył dobrze odegrali swoje role. Jak to powiedziała jedna z mam „było pięknie, magicznie i wzruszająco” (GALERIA)

2017-01-31 08:33:41
Dzień Babci i Dziadka w Juszczynie

Mimo tego,że za oknem mróz to u nas w OREW było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą niecodziennych gości, którymi byli Babcie i Dziadkowie. Pani dyrektor przywitała ich serdecznie oraz złożyła życzenia z okazji tak wspaniałego święta. Nasi seniorzy podczas świętowania mieli okazję wziąć udział w konkursie pt.”Filmowe Wspomnienia” w trakcie którego musieli odgadnąć tytuły piosenek ze starych filmów. Następnie w bardzo humorystyczny sposób zostały przedstawione sylwetki Babci i Dziadka, a także zasady panujące w ich domach, kiedy goszczą swoje wnuki. W dalszej części uroczystości wnuczęta złożyły życzenia swoim kochanym dziadkom oraz zaśpiewały piosenkę specjalnie przygotowaną na tę okazję. Po krótkim programie artystycznym był czas na życzenia,kwiaty i uściski.

Dla takich wzruszających chwil warto organizować coroczne spotkania, albowiem dostarczają one wszystkim wiele radości i wrażeń. Na koniec uroczystości miłą niespodziankę sprawił nam jeden z dziadków Pan Tadeusz Uczniak, który wyrecytował wiersz przez niego napisany.

Bardzo dziękujemy Wam Drodzy Dziadkowie za przybycie i spędzenie tego czasu z wnukami.
Dzień Babci i Dziadka w OREW-ie

autor: Tadeusz Uczniak


Dziś w OREW-ie się spotkali,

Dziadek,babcia i ci mali.

Panie swój wysiłek dały

i dzieci przygotowały.


Panowie również zadbali

i talenty odkrywali,

które wnuki pokazały,

na scenie gdy występowały.


W sercach naszych radość gości,

której wielu nam zazdrości.

Doceniamy troski wasze

o wszystkie tu wnuki nasze.


Serdecznie Wam dziękujemy,

za troskę co czujemy,

za oddanie,poświecenie

i za każde serca drgnienie.


Niech Wam w życiu szczęście sprzyja

wszelkie zło niechaj omija.

Radośc w Waszych domach gości,

nie znajcie w życiu przykrości.


Dyrekcji zaś życzymy

wytrwałości,dużo siły

by zdrowie zawsze służyło

by z władzami było miło.


(GALERIA)


2017-01-26 13:43:32
INFORMACJA

Z przykrością informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na niedzielny spektakl pt."Uwierz w Boże Narodzenie." Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili bilety. Jest nam miło, że będziemy mogli Państwa gościć w tak licznym gronie.

2017-01-26 08:52:09
Dzień Babci i Dziadka w Tarnawie Górnej

    Już po raz drugi dzięki uprzejmości strażaków z Tarnawy Dolnej mogliśmy w tym szczególnym dniu ugościć drogie babcie i kochanych dziadków w sali OSP. Wychowankowie OREW przygotowali na tę okazję krótką inscenizację kolędniczą oraz wierszyki z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających narzędzi komunikacyjnych. Dodatkowo zaprezentowano filmik, którego bohaterami są podopieczni składający życzenia i prezentujący swoją pracę oraz serce jakie włożyli w wykonanie drobnych upominków dla szanownych gości. Specjalnie dla naszych seniorów przygotowany został słoik wypełniony powodami, dla których kochają ich wnuczęta. Każdy ze zgromadzonych wylosował dla siebie karteczkę z niepowtarzalnym wyznaniem. Po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat” uczestnicy spotkania ugoszczeni zostali słodkim poczęstunkiem. (GALERIA)        (FILMIK)

2017-01-26 08:46:25
Spotkanie noworoczne

     Kolejny już raz w Restauracji Magnolia w Budzowie odbyło się spotkanie Opłatkowo -Noworoczne organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi. Wzięli w nim udział członkowie PSONI Koło w Zawoi jak też podopieczni i pracownicy podległych mu placówek z Juszczyna i Tarnawy Górnej. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Senator Pan Andrzej Pająk, Wójt Gminy Zawoja Pan Marcin Pająk, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Pan Paweł Sala oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Suchej Beskidzkiej Pani Renata Spisak - Sowa. Tradycyjnie podczas uroczystości wystawione zostały jasełka. W tym roku przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przedstawienie pt. „Betlejem jest w nas” pokazało, że w dzisiejszych czasach skupiamy się na rzeczach materialnych, a zapominamy o istocie Bożego Narodzenia. Uświadomiło nam, że w tym szczególnym czasie musimy znaleźć chwilę na refleksję i dostrzeżenie drugiego człowieka.

     POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W ZAWOI DZIĘKUJE WŁAŚCICIELOM RESTAURACJI „MAGNOLIA” ZA KOLEJNE BEZPŁATNE UŻYCZENIE SALI. (GALERIA)

2017-01-17 08:30:20
Zaproszenie na bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy na II Charytatywny Bal Karnawałowy Lachowice 2017. Szczegóły znajdują się na plakacie.

2017-01-16 08:21:41
Kolędowanie u Pani Władysławy Elżbieciak

     W dniu 8 grudnia b.r. dzieci z Ośrodka Edukacyjno Wychowawczego z Juszczyna pragnęły podzielić się opłatkiem i zjeść wieczerzę wigilijną z osobą starszą zamieszkującą w Lachowicach. Ze wspólnym kolędowaniem udaliśmy się do Pani Władysławy Elżbieciak, która mieszka w Lachowicach na Osiedlu Podrgonie. Jest starszą schorowaną osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Podopieczni OREW w Juszczynie, chciały zrobić Pani Władysławie taką świąteczną niespodziankę, przywiozły ze sobą potrawy wigilijne, które spożyli wspólnie przy pięknie nakrytym stole oraz pięknie zaśpiewały wiele kolęd, które wprawiły w świąteczny nastrój i wielką radość Panią Władysławę. Pani Władysława ze łzami w oczach podziękowała za wspaniałą ucztę i życzenia świąteczne.

     Mamy nadzieję, że uroczystość ta wprowadziła wszystkich zebranych w magię nadchodzących świąt i na długo pozostanie w pamięci. (GALERIA)

2016-12-07 08:42:19
Mikołajkowa wizyta kibiców Wisły Kraków

    W piątek 2 grudnia 2016 wychowankowie OREW Tarnawa G. już od rana z niecierpliwością wyczekiwali zapowiedzianych gości. Jakież było ich zdumienie kiedy do ośrodka zawitała cała gromadka pomocników Świętego Mikołaja, którzy przywieźli ze sobą niezliczoną ilość prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę wypełnioną po brzegi wymarzonymi podarunkami. Dziewczynki cieszyły się z kolorowych czapek, szalików i sukienek, a chłopcom przypadły do gustu ubrania i buty sportowe. To wszystko zawdzięczamy wspaniałym młodym ludziom z klubu kibiców Wisły Kraków z Suchej Beskidzkiej, o nazwie „Suskie Wariaty”.

    Podopieczni OREW chcąc odwdzięczyć się za okazaną życzliwość również przekazali skromne podarunki kibicom z Suchej. Nasi goście chcąc wywołać jeszcze większą radość na twarzach dzieci i ich opiekunów dodatkowo obdarowali ośrodek różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, które z pewnością będą wykorzystywane w codziennej pracy terapeutycznej. Wszyscy wychowankowie, dyrekcja i pracownicy OREW pragną wyrazić swoją ogromną wdzięczność za okazane serce, wrażliwość, życzliwość i pomoc na rzecz ośrodka. (GALERIA)

2016-11-23 11:22:43
Robimy sałatki.

    To już kolejne zajęcia podczas których spotykamy się, żeby miło spędzić czas i stworzyć coś wspólnie. Tym razem dzieci wraz z opiekunami przygotowywały sałatki. Obierały, kroiły i mieszały przyniesione produkty co sprawiało im dużo radości. Po przyznanej punktacji zaczęła się degustacja. Było pysznie i zdrowo. (GALERIA)

2016-11-09 12:59:25
Wizyta SP ze Śleszowic

    W dniu 04.11.2016 roku nasz Ośrodek w Tarnawie Górnej odwiedziła grupa tetralna "Psotki i śmieszki" ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach. W ramach pomowania akcji "Odblaskowa szkoła" uczniowie klasy V przygotowali dla nas inscenizację bajki, która uświadomiła nam, jak ważne jest noszenie odblasków dla naszego bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez wspólnej zabawy - uczniowie SP i wychowankowie OREW z uśmiechem na twarzachwspólniebawili się w rytm utworu "Noś odblaski". Na koniec nasi wychowankowie otrzymali "serce przyjaźni" z rąk Pani Dyrektor szkoły ze Śleszowic. W podziękowaniu za przybycie nasz podopieczny wręczył grupie tetralnej pamiątkową kartkę. (GALERIA)

2016-10-28 13:03:44
10-lecie OREW

Jubileusz 10-lecia działalności Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczego w Juszczynie był okazją do wspomnień, podsumowań i gratulacji. Wychowankowie,pracownicy,rodzice i zaproszeni goście świętowali ten dzień w Restauracji Magnolia. Wspólnie oglądali krótki program artystyczny z udziałem dzieci oraz prezentację multimedialną przedstawiająca pracę ośrodka, jak równięż sposoby spędzania czasu poza nim. Na twarzach zebranych gości można było zauważyć radość,ale także duże wzruszenie. Zapraszamy do oglądnięcia galerii:


GALERIA 1    GALERIA 2: Sucha24.pl   FILM: Sucha24.pl


 

2016-10-28 13:00:24
Dzień darów jesieni

     Jesień to okres, który dostarcza nam wielu „darów”, z których możemy wykonać prace plastyczno-techniczne np. kolorowe liście, owoce, czy warzywa. Dlatego wykorzystując ten czas zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku „Dzień Darów Jesieni”. Podzieleni na grupy tworzyliśmy różnorodne prace. Każdy z nas wniósł do nich jakiś element, który w połączeniu z pozostałymi stworzył piękną całość. Obiektywne jury było pod wrażeniem pomysłowości i dla najlepszych prac przyznało dyplomy oraz odpowiednią liczbę punktów, która została zaznaczona na specjalnie przygotowanej tablicy.

Przez cały rok na terenie OREW będą organizowane imprezy tematyczne z konkursami. Biorąc w nich udział możemy gromadzić punkty, które będą podsumowane na koniec roku i odpowiednio nagrodzone.
(GALERIA)

2016-10-11 08:31:55


    10 października wychowankowie i pracownicy filii OREW w Tarnawie Górnej mieli okazje spotkać się z wyjątkowym gościem, którym był ksiądz biskup Grzegorz Ryś. Wizytował On Parafię w Krzeszowie i odwiedził także nasze dzieci, które z radością oczekiwały Go już od rana. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej, radosnej i ciepłej atmosferze, głównie za sprawą czcigodnego gościa, który z wielką empatią odnosił się do zgromadzonych. Dzieci przygotowały dla księdza biskupa krótki występ artystyczny oraz podarunki w dowód wdzięczności za wizytację. Biskup Ryś pobłogosławił wszystkich i zapewnił o swojej stałej modlitwie. (GALERIA)

2016-10-11 08:15:25
Projekt "Jesteśy rodziną"

    Nasz Ośrodek w Juszczynie bierze udział w projekcie „Jesteśmy rodziną’’. Aktywizacja twórcza i społeczna oraz integracyjne zawody sportowe Boccia osób z zaburzeniami psychicznymi w kooperacji ze Szkołami Specjalnymi Małopolski. Projekt ten dofinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a realizowany z inicjatywy Fundacji Instytutu Wydawniczego ‘’MAXIMUM’’, Centrum Kultury- Biznesu – Edukacji. W ostatnich dniach odbyły się pierwsze warsztaty dla naszych wychowanków. Były one z muzykoterapii, biblioterapii i kulturoterapii. Podczas spotkania dzieci miały możliwość bliższego poznania siebie, własnego ciała. Czuły się bezpiecznie, nawiązywały pozytywne relacje z terapeutą i prowadzącym zajęcia. Natomiast na warsztatach z muzykoterapii odkrywały dźwięki, grały na instrumentach przez co były bardzo radosne. Mogły także poczuć się aktorami.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
(GALERIA)


 

2016-09-22 12:02:22
Wizyta Pogotowia Ratunkowego

   W OREW w Juszczynie odbył się pokaz pierwszej pomocy oraz sprzętu ratującego życie. Był przygotowany specjalnie dla naszych dzieci,które aktywnie wzięły w nim udział. Dziękujemy Pawłowi, który na co dzień pracuje w OREW w Tarnawie Górnej za przybliżenie nam pracy ratownika medycznego.

    Wdzięczni jesteśmy także Firmie FANTOM (Ratownictwo Off Road)za udostępnienie karetki oraz sprzętu wykorzystanego podczas pokazu.

2016-07-25 13:38:10
WAKACJE !!!

 Wakacje -to czas zasłużonego odpoczynku i nabrania sił przed nowym rokiem szkolnym. Chociaż trwają już miesiąc to my i tak przez cały lipiec spotykamy się na zajęciach świetlicowych.

Miniony rok był ostatnim dla Pawła Wronki i Karola Reciaka, którzy zakończyli pobyt w OREW. Od września będą uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie. Mamy nadzieję,że szybko przyzwyczają się do nowego miejsca i często nas będą odwiedzać.


 


Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku


oraz zdrowych i bezpiecznych wakacji.

2016-06-11 13:32:28
Dzień Rodziny

Już po raz kolejny świętowaliśmy "Dzień Rodziny", który jest połączeniem Dnia Matki ,Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Tym razem odbył się on przy budynku OREW w Juszczynie. Pogoda w tym dniu sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu z czego byliśmy zadowoleni. Na początku wychowankowie przedstawili krótki program artystyczny, po czym wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty swoim bliskim. W trakcie imprezy dla uczestników organizowane były konkursy, zabawy a także warsztaty. Bardzo dziękujemy przybyłym rodzicom, dziadkom, że nie zawiedli swoich pociech i spędzili ten dzień z nimi


 

2016-05-20 10:49:50
EKO Festiwal

   Dobrze wiemy, że przyroda jest wartością wspólną i ważne jest harmonijne życie w zgodzie z naturą, dlatego na co dzień staramy się dbać o czystość naszego środowiska. W związku z tym gdy tylko dowiedzieliśmy się, że w sąsiedztwie ośrodka organizowany jest Eko Festiwal z zapałem wzięliśmy się do gromadzenia odpadów, które nadają się do powtórnego wykorzystania. W czasie zajęć przypomnieliśmy zasady segregacji śmieci, a następnie przyniesione przez wychowanków produkty zostały wykorzystane do wykonania konkursowego "Eko Stracha".

   W najbliższą sobotę nasza kukła zostanie poddana wnikliwej ocenie sędziów.

   Trzymajcie za nas kciuki!!!
(GALERIA)

2016-05-20 09:13:53
Zawoja Pełna Niespodzianek 2016

      Już po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza odbyła sie na hali sportowej w Zawoi Centrum a organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi. Co roku uczestniczą w niej członkowie stowarzyszenia, zaprzyjaźnione ośrodki, przedstawiciele władz powiatowych i instytucji. Przybyłych na halę uczestników imprezy przywitała Przew. Stowarzyszenia Pani Małgorzata Sitarz, po czym zabrał głos wicestarosta suski Pan Zbigniew Hutniczak. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęli tanecznym show uczniowie i wychowankowie OREW Juszczyn/Tarnawa Górna. Po nich wystąpił gościnne zespół ADHDance z Wadowic, który urzekł wszystkich swoją taneczną aranżacją. Tematem wczorajszej imprezy była moda w różnych odsłonach. Na przygotowanym wybiegu stanęli przedstawiciele:

WTZ Zembrzyce

WTZ Kuków

PSOUU Jabłonka

PSOUU Zakopane 

ŚDŚ Jordanów

OREW Bytom 

SOSW Maków Podhalański 

OREW Juszczyn i Tarnawa Górna 

WTZ Juszczyn 

Pomysłowość przybyłych gości w tworzeniu kreacji przeszła wszelkie oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że niejeden profesjonalny projektant mody mógłby zaczerpnąć inspiracji do swoich kolekcji. Szanowne Jury, które zostało wybrane z pośród publiczności, jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce wszystkim drużynom biorącym udział w pokazie. Pamiętajmy jednak o prawdziwym celu tego spotkania, czyli uczczeniu Dnia Godności wszystkich osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi, dziękuje za pomoc w organizacji imprezy:

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej,

Powiatowi Suskiemu,

Gminie Zawoja 

Firmie Kabanos z Jabłonki 

Hali Widowiskowo – Sportowej w Zawoi

Gminie Zembrzyce

GOK Zembrzyce

Gminnemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Zembrzycach Babiogórskiemu Centrum Kultury i Turystyki w Zawoi 

MOK w Makowie Podhalańskim 

Piekarni Łysoń ze Skawicy

Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej 

Pani Annie Giertuga z grupą wolontariuszy z Zespołu Szkół z Makowa Podhalańskiego 

Grupie ADHDance z Wadowic- za piękny występ

Przedstawicielom mediów: 

Portal Sucha 24 - Tomasz Wala 

Portal Powiatsuski24 – Tomasz Semik 

Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom OREW za przygotowanie imprezy.


 


 

2016-05-06 12:02:36
Uroczystości

    W dniu 28 kwietnia 2016r. zbiegły sie dla nas dwa wspaniałe powody do świętowania. Jednym z nich było oficjalne otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej, a drugim odsłonięcie tablicy upamiętniającej fakt nadania imienia Zyty Jagosz Ośrodkowi Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczemu w Juszczynie.

   Przewodnicząca PSOUU Koło w Zawoi pani Małgorzata Sitarz przywitała przybyłych gości, wśród których byli przedstawiciele powiatu, gmin, instytucji, księża, członkowie stowarzyszenia, a także rodzice uczniów, wychowanków OREW i uczestników WTZ. Przybyła również delegacja zaprzyjaźnionego OREW- u z Giszowca w którym to Pani Zyta była dyrektorem. Następnie Pani v-ce przewodnicząca zawojskiego koła Bogusława Strzebińska w kilku słowach wspomniała śp. panią Zytę Jagosz współzałożycielkę PSOUU Koła w Zawoi oraz OREW w Juszczynie. Po czym głos zabrał mąż Stanisław Jagosz wspominając jak to wszystko się zaczęło.....Nie brakowało łez wzruszenia. Chwilę później ksiądz proboszcz Juszczyńskiej Parafii poświęcił pamiątkową tablicę, a pan Stanisław wraz z przewodniczącą Koła dokonał uroczystego jej odsłonięcia. Dalsza część uroczystości przeniosła się przed budynek WTZ gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi. Zaproszeni goście udali się do sali konferencyjnej w której odbyły się krótkie przemówienia m.in. Józefa Bałosa -Starosty Suskiego i Pawła Sali -Burmistrza Makowa Podhalańskiego. Kierownik WTZ podziękował wszystkim, którzy przyczynili sie do powstania warsztatów i zaprosił do ich zwiedzania oraz wspólnego świętow
ania. (GALERIA)

2016-05-05 12:07:05
Dzień ziemi

   Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku w okresie wiosennym. Ma on na celu min. propagowanie ekologii. W naszym ośrodku w tym dniu chcieliśmy zwrócić uwagę na sposoby wykorzystania surowców przeznaczonych do recyklingu. Na zorganizowanych warsztatach dzieci dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady. Z długo gromadzonych materiałów wykonaliśmy Eco Ludki oraz ozdoby. Wszyscy dobrze się bawili łącząc przyjemne z pożytecznym. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dzieciom kosz ze słodyczami, bon na lody oraz dyplomy. (GALERIA)

2016-04-19 13:53:33
Konkurs plastyczny.

W ubiegłym tygodniu sukcesem dla nas zakończył się. Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Miło nam poinformować, iż sala „Wesoła” zajęła w nim pierwsze i drugie miejsca w kategorii -Uczniowie i Wychowankowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Brawa dla naszych artystów!

Wręczenie nagród odbyło się 15 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Bardzo dziękujemy organizatorom i cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w konkursie.

2016-04-07 11:24:16
Witaj wiosno w Juszczynie

     Wiosna raczej na dobre do nas zawitała. Jej oznaki można zauważyć spoglądając za okno czy wybierając się na spacer. Dlatego też w słoneczny i ciepły dzień wybraliśmy się na poszukiwanie jej zwiastunów i jednocześnie na stałe pożegnać zimę. Ze sobą zabraliśmy przygotowane wcześniej atrybuty „Pani wiosny” czyli piękne, kolorowe kwiaty. Wspólnie zrobiliśmy także Marzannę, która towarzyszyła nam podczas spaceru. Było miło i wesoło, aż się nie chciało wracać do Ośrodka. (GALERIA)

2016-03-30 08:07:51
Dzień Palmy w Tarnawie

W dniu 18.03. w OREW Tarnawa Górna odbył się "Dzień palmy". Wychowankowie ośrodka wraz z opiekunami wykonali przepiękne palmy wielkanocne. Wykorzystali do tego celu materiały zgromadzone z pomocą rodziców i opiekunów, tj. bazie, cis, gałązki oraz różnokolorowe wstążki i kwiatkiu wykonane z bibuły. Każda palma była wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna. Po wykonanej pracy każdy z wychowanków zaprezentował swoją palmę, którą zabrał do domu.

2016-03-23 11:45:37
Powitanie wiosny w OREW Tarnawa

     21 marca wychowankowie OREW w Tarnawie Górnej przebrani za zwiastuny wiosny, przedstawili krótką inscenizację do piosenki pt. „Witaj wiosno”. Wszyscy wspólnie obejrzeli również przygotowaną przez organizatorów krótką prezentację na temat wiosny. Następnie na pożegnanie zimy wychowankowie wraz z opiekunami wykonali miniaturowe Marzanny, które zabrali do domu, gdyż pogoda tego dnia spłatała nam psikusa i nie mogliśmy wyjść na zewnątrz, by uczcić tradycję topienia Marzanny. (GALERIA)

2016-02-12 07:19:40
Dzień Babci i Dziadka- OREW Juszczyn

   Tegoroczne święto babci i dziadka obchodziliśmy z małym opóźnieniem. Wnuczęta przygotowały program artystyczny składający się z przedstawienia pt.„Królewna Śnieżka” oraz wierszy i piosenek. Po nim były życzenia, prezenty i mocne uściski. Na twarzach dziadków widać było wielkie wzruszenie, zwłaszcza u tych, którzy gościli na tej  uroczystości po raz pierwszy. Nasi goście chętnie wzięli udział w karaoke, przypominając sobie piosenki z dawnych lat. Najaktywniejszej babci i dziadkowi zostały wręczone drobne upominki i dyplomy. Na zakończenie tego wspaniałego spotkania, miłe słowa do pracowników skierowała jedna z babć i tu nie obyło się bez łezki w oku. Bardzo dziękujemy Wam dziadkowie za przybycie i spędzenie tego czasu z wnukam. (GALERIA)

2016-02-10 08:21:08
Zabawa karnawałowa w OREW Tarnawa.

    W dniu 04.02.2016 roku w OREW Tarnawa Górna odbył się bal karnawałowy pod nazwą "Tęczowy Karnawał" połączony z "Dniem Pączka". Zanim na dobre rozpoczęła się zabawa wychowankowie udekorowali pączki, które później prezentowali całymi grupami. Na balu dzieci były poprzebierane w kolorach tęczy. Na zdjęciach można zobaczyć piękne, kolorowe stroje w które wszyscy byli przebrani. W rytm największych przebojów wychowankowie bawili się znakomicie!!! (GALERIA)

2016-02-09 08:02:19
Z kolędą w Zespole Szkół w Krzeszowie

     W dniu kończącym okres Bożonarodzeniowy  udaliśmy się do Zespołu Szkół w Krzeszowie, aby wystawić jasełka. Zostaliśmy tam bardzo mile przywitani przez Panią Dyrektor jak również przez nauczycieli i uczniów. Wszyscy z łezką w oku oglądali  przygotowane przedstawienie. Cieszymy się, że mogliśmy pochwalić się naszymi aktorami, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią wspaniale odegrać przygotowane dla nich role. Natomiast na zaproszenie księdza wikariusza, który uczy religii w OREW w Tarnawie Górnej odwiedziliśmy przepiękną szopkę znajdującą  się w kościele parafialnym w Krzeszowie. (GALERIA)

2016-01-28 14:23:19
Ach cóż to był za bal..

Ach cóż to był za bal……..

     Tak można podsumować Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbył się w OSP w Lachowicach. Tuż po godzinie 19 cała sala zapełniła się gośćmi ubranymi w stroje karnawałowe. Głównymi atrakcjami tego wieczoru z pewnością był pieczony dzik wraz ze stołem myśliwskim i wspaniałymi nalewkami. Natomiast ci, którym w tym dniu szczęście sprzyjało mieli możliwość wylosowania lub wylicytowania wspaniałych nagród min. przelot helikopterem czy lot paralotnią. Bawiących się przy muzyce zespółu Contra Band odwiedzili zbóje przeprowadzając swój tradycyjny napad. Rozbawieni goście chętnie prezentowali swoje talenty wokalne podczas karaoke.

     Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy wzięli udział w Balu Charytatywnym oraz w jego przygotowaniu jak również sponsorom. Dzięki Państwu udało się zebrać sumę 15560,10 w tym wpłata na rachunek bankowy 4000zł.(GALERIA)


SPONSORZY

2016-01-08 11:57:56
Zaproszenie na Bal Karnawałowy do Lachowic

2015-12-23 11:21:52
Dzień Piernika i ubieranie choinki w Tarnawie Górnej

   W poniedziałek w Ośrodku w Tarnawie Górnej obchodziliśmy dzień piernika. Od rana wszyscy razem piekliśmy pierniczki, a następnie ozdabialiśmy je i wieszali na choince. Zajęcia przyniosły wiele radości naszym podopiecznym. (GALERIA)

2015-12-23 11:13:21
Wizyta KGW z Tarnawy Górnej

    We wtorek w Ośrodku w Tarnawie Górnej odwiedziły nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnawy Górnej. Panie składały nam życzenia oraz przekazały drobne upominki. Bardzo dziękujemy za pamięć i życzenia.

2015-12-23 10:02:08
Odwiedziny uczniów ZS z Makowa Podhalańskiego

     Miło nam, że po raz kolejny z panią Anną Giertuga odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół z Makowa Podhalańskiego. Ich szkoła zorganizowała akcję „Zostań świętym Mikołajem” w trakcie której zebrała słodycze i maskotki dla naszych dzieci z OREW.

Bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za pamięć oraz świąteczne życzenia. (GALERIA)

2015-12-23 10:00:08
Dzień Piernika w Juszczynie

     W piątek w naszym ośrodku w Juszczynie obchodziliśmy „Dzień piernika”. Przez cały tydzień piekliśmy pyszne ciasteczka, aby właśnie w tym dniu je wspólnie ozdobić. Pomysłów na dekorację nie brakowało, przez co jury nie miało łatwego zadania wybierając najciekawsze pierniki, które później zawisły na choinkach. (GALERIA)

2015-12-15 11:05:59
Podziękowanie

Dziękujemy Firmie FOT4-YOU Krzysztof Świtek za projekt i wydruk kalendarzyków kieszonkowych na 2016 rok.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi.

2015-12-14 08:12:32
Mikołajki, Mikołajki i po Mikołajkach…

    Tym razem Mikołaj zawitał do dzieci z OREW w Tarnawie Górnej odwiedzając je w domach. Wiedział gdzie mieszkają, ponieważ na co dzień dowozi ich busem do Ośrodka. Bardzo dziękujemy firmie Bryl & Wójcik za prezenty, które były miłą niespodzianką.


 

2015-12-14 08:10:44
Mikołajki Maków Podhalański

   W makowskiej hali 6 grudnia odbył się III Charytatywny Turniej Piłkarski- Mikołajki 2015. Celem akcji była pomoc między innymi dla dzieci z OREW w Juszczynie. Bardzo dziękujemy organizatorom: MBP-Dom Kultury Maków Podhalański i portal powiatsuski24.pl oraz Mikołajowi za wspaniałe prezenty, które bardzo ucieszyły naszych podopiecznych.

2015-12-09 13:08:14
Mikołajki 2015 - Juszczyn

    Szósty grudnia, to dzień na który czekają wszystkie dzieci, mowa o Mikołajkach. W tym roku wypadły one w niedzielę dlatego obchodziliśmy je w naszym ośrodku z jednodniowym opóżnieniem. Oczekiwanego od rana gościa przywitaliśmy piosenką. Po jej odśpiewaniu dzieci otrzymały prezenty. Ci bardziej odważni usiedli Mikołajowi na kolanach przytulając się do jego białej, długiej brody. Oczywiście nie zabrakło diabła, który mieszał, dokuczał i w przeciwieństwie do dobrego Mikołaja rozdawał rózgi. Było bardzo wesoło, szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko jeden raz w roku. (GALERIA)

2015-12-09 10:41:50
Mikołajki 2015 - Tarnawa Górna

    W poniedziałek 7 grudnia odwiedził nas w Tarnawie Górnej długo wyczekiwany gość. Był nim prawdziwy Święty Mikołaj. Jak co roku przyniósł ze sobą worek pełen prezentów, którymi obdarował wszystkich wychowanków. Dzieci w zamian za piękne podarunki wykonały wraz z opiekunami prace plastyczne dla naszego gościa. Poza tym każda grupa przygotowała krótki występ podczas którego wychowankowie składali mu życzenia oraz śpiewali piosenki wykorzystując przy tym komunikację alternatywną. Święty Mikołaj był bardzo zadowolony i obiecał, że za rok na pewno znów do nas przyjedzie.


    Dzieci otrzymały również piękną paczkę z pomocami plastycznymi od zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 z Budzowa. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za pamięć i prezenty, które na pewno przydadzą się w pracy z naszymi podopiecznymi. (GALERIA)

2015-12-08 10:15:20
Charytatywna Zabawa Andrzejkowa w Osielcu

     Już po raz kolejny odbyła się Zabawa Andrzejkowa w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu, organizowana przez rodziców z OREW Juszczyn i Tarnawa Górna. Celem zabawy charytatywnej była zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z niepełnosprawnością z naszego ośrodka. Swoją obecnością zaszczycili nas senator Andrzej Pająk oraz starosta suski Józef Bałos wraz z małżonką. Podczas imprezy można było wziąć udział w loterii fantowej, natomiast główną atrakcją był „napad” zbójecki na uczestników zabawy. Dziękujemy zbójom z Bractwa Zbójnickiego za przyłączenie się do akcji zbiórki pieniędzy na ten szlachetny cel. Podziękowania składamy Pani Gabrieli Bryndza za pokaz Zumby w której uczestniczyli również zebrani goście. Do tańca przygrywał zespół „Contra Band”. Bardzo dziękujemy głównym organizatorom zabawy charytatywnej Paniom: Kazimierze Bojęś Bogusławie Strzebońskiej, Małgorzacie Jancarz i Bożenie Mosur oraz wszystkim rodzicom, sponsorom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy. Na koniec pragniemy podziękować przybyłym gościom biorącym udział w zabawie, podczas której udało się zebrać kwotę 13369,09zł. (GALERIA)


Nasi sponsorzy (Kliknij)


 

2015-12-07 13:48:09
Wizyta policji

    W piątek 4 grudnia odwiedzili nas policjanci, podkomisarz Grzegorz Sikora i st. asp. Zbigniew Kania. Przynieśli oni podarunki od Zarządu Związku Policjantów.

    Bardzo dziękujemy za miłą niespodziankę.

2015-12-02 10:48:11
Dzień zdrowego śniadania

    Po raz pierwszy w naszych ośrodkach obchodziliśmy „Dzień zdrowego śniadania”. W połączonych grupach odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Następnie dzieci dzieliły produkty na zdrowe i niezdrowe. W dalszej kolejności, z tych bardziej wartościowych przygotowywały kanapki. Myły, kroiły, smarowały co sprawiło im wiele radości. (GALERIA)

2015-12-01 12:10:31
Zabawa Andrzejkowa

   W dniu 24.11.2015r. udaliśmy się do Restauracji "Magnolia" w Budzowie, aby wziąć udział w Zabawie Andrzejkowej. Tym razem oprócz dzieci, rodziców i pracowników z obu ośrodków gościliśmy wolontariuszy Zespołu Szkół w Juszczynie z opiekunką panią Ewą Bogdan. Podczas imprezy były różne wróżby, które cieszyły się dużym powodzeniem oraz malowanie twarzy, tańce, konkursy i zabawy prowadzone przez „Pipka”. Po zakończonych andrzejkach dzieci zadowolone i uśmiechnięte wracały do domów.

    Dziękujemy właścicielom Restauracji "Magnolia" za kolejne już bezpłatne użyczenie sali.  (GALERIA)

2015-12-01 12:04:35
Jest winda!!!

    Miło nam poinformować, że jest już zamontowana winda w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczym w Tarnawie Górnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na ten cel bo bez Państwa pomocy nie udałoby się nam udźwignąć tej inwestycji.

2015-11-23 12:24:49
Kalendarze 2016

    Informujemy, że są jeszcze do nabycia kalendarze na 2016r. z pracami wykonanymi przez wychowanków z OREW. Kalendarze te można nabyć w placówkach w Juszczynie i Tarnawie Górnej. Więcej informacji w sekretariacie lub pod numerem tel. 33/8771510

2015-11-23 12:04:04
Święto Niepodległości na sportowo

    W dniu 11 listopada zebraliśmy się na boisku LKS Garbarz w Zembrzycach, by wziąć udział w I Charytatywnym Biegu Niepodległości. Pomysłodawczynią jak też głównym organizatorem tego wydarzenia była Jolanta Żmija w stronę której kierujemy słowa podziękowania i wdzięczności. Celem biegu było uczczenie Święta Niepodległości, a także propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej w formie biegowej oraz pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup windy do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego w Tarnawie Górnej. Dla osób, które zechciały czynnie spędzić ten dzień organizatorzy przygotowali trasy biegowe na dystansie 4 i 8 km oraz trasę do Nordic Walking na 2 i 4 km. Po odśpiewani Hymnu Narodowego i krótkiej rozgrzewce na starcie stanęli zawodnicy w różnym wieku, były także całe rodziny, a nawet dzieci-reprezentanci OREW. Podczas marszu z ,,kijkami”nie czuć było rywalizacji, większość osób wykorzystała ten czas na rozmowę i podziwianie pięknych widoków. Po przekroczeniu mety wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, natomiast pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej dodatkowo dyplom i statuetkę. Oczywiście nie zabrakło też Zumby, która zawsze ma wielu zwolenników. Gorąca herbata z cytryną, pyszna grochówka, kiełbaska i inne słodkie smakołyki czekały na każdego, kto chciał zregenerować swoje siły. Dzięki sponsorom, którzy chętnie wspierają tego typu imprezy wśród zawodników rozlosowane zostały liczne upominki. W tym miejscu bardzo im dziękujemy, jak również wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy. Dziękujemy zawodnikom, których pogoda nie zniechęciła do uczestnictwa w biegu, bo właśnie dzięki waszej obecności udało się zebrać brakującą kwotę na zakup windy do naszego ośrodka (GALERIA)

2015-11-10 09:05:41
Projekt - FIO - Małopolska Lokalnie (Działanie IV)

    9 listopada mieliśmy okazję spotkać się wszyscy razem – dzieci, rodzice, specjaliści i opiekunowie, po to, aby podsumować dotychczasowe działania realizowane w ramach projektu „Dla wspólnego dobra” współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwo Małopolskie. Wspólnie piekliśmy ciasteczka i bawiliśmy się przy muzyce. Obejrzeliśmy również prezentację dokumentującą nasze zajęcia. Było naprawdę pysznie i zabawnie! Dzięki organizowanym spotkaniom udało nam się zintegrować działania służące rozwojowi dzieci niepełnosprawnych z OREW w Tarnawie Górnej. Włączyliśmy w terapię całe rodziny poprzez obecność rodziców na zajęciach, a także poprzez umożliwienie całym rodzinom skorzystania z zakupionych pomocy w domu. Wszystkim, którzy zaangażowali się w działania na rzecz projektu bardzo dziękujemy! Dzieciom i rodzicom za aktywność i uśmiech na twarzy, a specjalistom i opiekunom za zaangażowanie i kreatywność. Działania prowadzone w ramach projektu „Dla wspólnego dobra” przyniosły wiele dobrego. Pozwoliły zauważyć jak ważny jest udział rodziny dziecka niepełnosprawnego w terapii i zabawie, wzmocniły wiarę rodziców w swoje i dziecka możliwości, a także ukazały jak istotna jest współpraca ze specjalistami w dążeniu do poprawy jakości życia niepełnosprawnego dziecka i jego bliskich. (GALERIA)

2015-11-03 12:01:40
Projekt - FIO - Małopolska Lokalnie (Działanie III - zajęcia w domu)

    W październiku uruchomiona została „aktywna wypożyczalnia”, dzięki której dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem mogą korzystać z pomocy zakupionych ze środków pozyskanych z projektu. Dzięki takiej możliwości dzieci mogą kontynuować terapię w domu oraz ciekawie i owocnie spędzać wolny czas. Mamy nadzieję, że nasza „wypożyczalnia” również po zakończeniu działań związanych z projektem cieszyła się będzie żywym zainteresowaniem.

    Projekt współfinansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwo Małopolskie. (GALERIA)

2015-10-28 11:36:59
Jesienne prace i "Święto dyni"

    Złota polska jesień dostarcza nam wielu darów do tworzenia prac plastyczno-technicznych. Można je wykonać min. z kasztanów, kolorowych liści, żołędzi, a także warzyw i owoców. Dlatego wykorzystując ten czas po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszych ośrodkach „Święto dyni”. Po śniadaniu podzieleni na grupy przygotowywaliśmy dynię na konkurs. Drążenie, wycinanie i późniejsze podziwianie wykonanych stworów przy zgaszonym świetle, sprawiło nam wiele radości. Z miąszu jedna z sal ugotowała pyszną zupę, którą kto miał ochotę mógł skosztować. Na koniec obiektywne jury wręczyło dyplomy przyznające wszystkim pierwsze miejsce, ponieważ każda dynia była wyjątkowa.

    W galerii zamieszczamy także prace wykonane przez dzieci podczas wcześniejszych zajęć. (GALERIA)

2015-10-27 08:56:58
Projekt - FIO - Małopolska Lokalnie (Działanie II)

    Dwa kolejne spotkania w ramach realizowanego projektu odbyły się w październiku.  W zajęciach uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Podczas pierwszego spotkania poznawaliśmy jesień. Bogactwo jej darów poczuliśmy poprzez zapach, dotyk, kolorowe ilustracje. Dzieci oraz rodzice dali upust swojej wyobraźni podczas wykonywania prac plastycznych, co zaowocowało powstaniem dwóch niesamowicie barwnych obrazów. Kolejne zajęcia skupione były na wykonaniu drewnianych pudełek na kredki. Po wycięciu odpowiednich deseczek i wygładzeniu ich papierem ściernym można było je własnoręcznie posklejać i ozdobić. Włączenie rodziców do zajęć miało na celu wdrożyć ich w terapię i zabawę z dzieckiem, co w efekcie wpłynie na pogłębienie więzów rodzinnych. Istotne również było stworzenie rodzicom okazji do wymiany informacji między sobą oraz do miłego i owocnego spędzenia czasu z osobami wzajemne rozumiejącymi swoje potrzeby. (GALERIA)

2015-10-20 12:54:55
Zaproszenie na Andrzejki 2015

Zapraszamy na zabawę Andrzejkową. Szczegóły na plakacie poniżej.

2015-10-06 13:50:19
Projekt - FIO - Małopolska Lokalnie (Działanie I)

Wraz ze schyłkiem września dobiegł końca pierwszy etap działań w ramach projektu „Dla wspólnego dobra”. W ciągu miesiąca odbyły się cztery spotkania, które stały się dla dzieci okazją do nabywania nowych doświadczeń i umiejętności. A wszystko to dzięki pomysłowości specjalistów oraz bogatej ofercie pomocy zakupionych w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Społecznych - Małopolska Lokalnie oraz Województwo Małopolskie.

Na zajęciach plastycznych poznawaliśmy owoce – ich smak, zapach i kolor, a wytworem naszej pracy było wykonanie wspólnego plakatu pt: „Jesienny sad”.

„Przecinanie i zbijanie” - wszystko po to, aby na zajęciach stolarskich powstały „stopnie” do wykorzystania przez naszych fizjoterapeutów w ich pracy.

Podczas zajęć stymulacyjnych poznawaliśmy otoczenie przez ruch, dotyk i wzrok. Z płyty nasłuchiwaliśmy odgłosów zwierząt, na kartach oglądaliśmy ich wizerunek, następnie dotykaliśmy figurek z ich podobizną. Były też puzzle z imitacją „skóry” zwierząt.

Edukacja też bywa przyjemna! Poprzez ciekawe ilustracje poznawaliśmy jesień, rozwijaliśmy swoją komunikację, układaliśmy puzzle związane z tą porą roku, wykonaliśmy też pracę plastyczną. Na koniec obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią prowadzącą zajęcia.

Przed nami kolejny etap działań. W październiku dzieci będą uczestniczyć w zajęciach wraz z rodzicami, na co z niecierpliwością wszyscy czekają! (GALERIA)

2015-08-27 08:31:47
PROJEKT W RAMACH „FUNDUSZU INICJATYW OBYWATELSKICH – MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA OREW W TARNAWIE GÓRNEJ

     Z przyjemnością informujemy, iż grupa nieformalna „Zdeterminowane do działania”, założona przez rodziców dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Tarnawie Górnej uzyskała grant w ramach projektu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie”. Niniejszy projekt monitorowany jest przez Babiogórskie Stowarzyszenie ZIELONA LINIA ze Stryszawy. Nosi on nazwę „Dla wspólnego dobra” i zakłada  kompleksowe wsparcie tychże dzieci oraz ich rodzin.

     Realizacja działań obejmuje cykl 7 spotkań o charakterze edukacyjno – terapeutycznym i rewalidacyjnym, które prowadzone będą w okresie od września do listopada 2015r. Istotnym punktem działań będzie uruchomienie „aktywnej wypożyczalni”, dzięki czemu całe rodziny będą mogły korzystać w domu z pomocy przeznaczonych do nauki i zabawy zakupionych ze środków pozyskanych z projektu.

     Prowadzone działania służyć będą każdemu dziecku, niezależnie od jego psychofizycznych predyspozycji. Dzięki specjalistom, znającym ich potrzeby uda się zorganizować zajęcia w pełni zróżnicowane, takie, które będą rozwijać ich umiejętności na każdym poziomie rozwojowym. Będą to zajęcia plastyczne, stolarskie, stymulujące zmysły oraz edukacyjno – terapeutyczne. Ostatnie spotkanie, pod postacią zajęć kulinarnych, zgromadzi wszystkich uczestników projektu. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wspólnie poddadzą się pieczeniu ciasteczek, by później móc się nimi delektować podczas oglądania zdjęć zebranych w czasie trwania projektu.

     Istotnym założeniem projektu jest zorganizowanie wspólnych spotkań dla dzieci i rodziców,  a także rozszerzenie działań na środowisko domowe, co da dzieciom poczucie zadowolenia, pozwoli rozwinąć ich możliwości w sprzyjającym i przyjaznym środowisku, a rodzicom umożliwią aktywny udział w terapii. Możliwość pożyczania zakupionych pomocy do domu odciąży również domowy budżet. Takie działania poprawią jakość życia rodzinnego, zintegrują całe rodziny dzieci niepełnosprawnych i wzmocnią więzi międzypokoleniowe.2015-08-05 10:41:00
Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2016

      W dniu 30.06.2015 r. uroczyście, ale symbolicznie zakończyliśmy rok szkolny, ponieważ cały lipiec spotykaliśmy się na zajęciach świetlicowych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą po której nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród naszym uczniom i wychowankom. Swój pobyt w Ośrodku zakończyli Magdalena Witek i Mateusz Kubiński. Pożegnanie ich zbiegło się z 25 urodzinami Mateusza, które wspólnie świętowaliśmy w OREW. Pomimo tego, że odchodzą  będziemy ich mile i często wspominać.

      Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku oraz zdrowych i bezpiecznych wakacji. 2015-07-24 12:16:46
Mamy się czym pochwalić.

W ostatnim czasie sukcesami dla nas zakończyły się konkursy plastyczne w których braliśmy udział.

Konkurs pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga-tego od ciebie każdy wymaga”

Sala „Miasto”- I miejsce w eliminacjach powiatowych

Sala „Kubuś Puchatek”- wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim


XI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Sztuka recyklingu - pejzaż”.

Sala „Miasto”- wyróżnienie.

Nagrodę jako reprezentant grupy odebrał Kubuś Biskup.Bardzo dziękujemy organizatorom i cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w konkursach.


 


 

2015-07-24 10:48:28
Spotkanie integracyjne z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej

W dniu 22.07.2015 roku w ramach spotkania integracyjnego gościliśmy na terenie naszego Ośrodka dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej w Tarnawie Górnej. W trakcie spotkania wszyscy świetnie sie bawili podczas gier i zabaw ruchowych. Następnie wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Zielona łąka". Na zakończenie nabieraliśmy sił posilając sie pysznymi kiełbaskami z grila. Po posiłku przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka..." odprowadziliśmy naszych gości do bramy. (GALERIA)

2015-07-22 12:27:38
Dzień Rodziny 2015

    Już po raz kolejny obchodziliśmy „Dzień Rodziny”, tym razem odbył się on przy OREW w Tarnawie Górnej. Rano pogoda nie zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu, ale na szczęście szybko się to zmieniło. Na początku imprezy wychowankowie przedstawili krótki program artystyczny dla swoich bliskich, którzy postanowili ten dzień spędzić ze swoimi pociechami. Pokazali w nim swoje umiejętności taneczne jak też recytatorskie. Po nim dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Uściskom i buziakiom nie było końca! Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich do zabawy, do  kącika malowania twarzy jak również  wzięcia udziału w animacjach i konkursach. Panie z GOKSiP w Jordanowie  przeprowadziły warsztaty robienia zwierzątek z siana i kwiatów z bibuły. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnawy Górnej przygotowało stoisko z pysznymi ciastami, które oprócz potraw z grilla cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkim paniom dziękujemy za okazaną pomoc! Na zakończenie imprezy jury wybrało "Super Mamę" i "Super Tatę", którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Zaszczyt ten przypadł pani Bogusławie Michniak oraz Panu Kazimierzowi Biskup. Jednak co dobre szybko się kończy, zmęczeni upalną pogodą, ale  zadowoleni wróciliśmy do domów. (GALERIA)


2015-07-21 11:59:07
Dzień Dziecka "Suska Kraina Zabawy"

    Suska Kraina Zabawy, pod taką nazwą świętowaliśmy Dzień Dziecka na Stadionie MKS Babia Góra w Suchej Beskidzkiej. Nasz Ośrodek wspólnie z Burmistrzem miasta Sucha Beskidzka panem Stanisławem Lichosytem zorganizował to wspaniałe wydarzenie. Imprezę rozpoczęliśmy korowodem z Placu Targowego wraz z zaproszonymi uczniami szkół i przedszkoli. Podczas przemarszu dołączyli do nas mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, by wspólnie spędzić czas i promować ideę integracji. Od sekretarza Gminy pana Tadeusza Woźniaka nasi wychowankowie odebrali klucz do miasta. Jest on symbolem miejsca otwartego na potrzeby dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Na wszystkich, którzy skorzystali z naszego zaproszenia czekały różne atrakcje. Tunel, tor z przeszkodami, zabawy ruchowe z chustą klanza - za udział w których dzieciaki mogły wylosować atrakcyjne nagrody. Były także konkursy, stoiska artystyczne, kącik ze słodyczami, a także występy sceniczne.

    Wiele radości sprawili także strażacy i ratownicy medyczni, udostępniając sprzęt i opowiadając o swojej pracy.

Bezpieczeństwa uczestników pilnowali pracownicy z Fantom-Off Road. Dzięki zaangażowaniu licznych sponsorów i wolontariuszy z Zespołu Szkół św. Jana Kantego i Wyższej Szkoły Turystki i Ekologii mogliśmy się wspólnie bawić. Mamy nadzieję, że ten dzień niejednemu zapadł w pamięci i pozwolił spojrzeć na świat z innej perspektywy. (GALERIA)


 

2015-07-10 09:46:01
Pierwsza Komunia Święta

Dnia 31.05.2015r. w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie odbyła się I Komunia Święta, której udzielił ksiądz proboszcz Tadeusz Bogdanik. Przystąpiło do niej czworo dzieci z ośrodka z Juszczyna i jedno z Tarnawy. (GALERIA)

2015-07-03 13:33:50
Zielona Szkoła -Darłówko

        Na dzień 12 czerwca czekaliśmy z niecierpliwością, ponieważ w tym dniu wyjeżdżaliśmy na Zieloną Szkołę . Darłówko przywitało nas ciepłą i słoneczną pogodą. Niektórzy po zakwaterowaniu od razu udali się na plażę, inni pozostali w pokojach, aby odpocząć po przeszło trzynastogodzinnej podróży. W czasie pobytu na terenie Ośrodka, oprócz różnorodnych zabiegów rehabilitacyjnych korzystaliśmy z basenu, ścianki wspinaczkowej, boiska oraz placu zabaw. Popołudniami braliśmy udział w zajęciach muzycznych oraz plastycznych. Przygotowane prace podarowaliśmy obsłudze Ośrodka „Piramida” oraz Dowódcy Jednostki Wojskowej w Darłowie. To właśnie za jego zgodą  mieliśmy okazję zwiedzić Jednostkę oraz usiąść za sterami helikoptera, który bierze udział w akcjach ratowniczych na morzu. Kolejną naszą wycieczką była przejażdżka  ciuchcią z przewodnikiem po Darłowie, podczas której zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i zdobyliśmy informacje na temat miasteczka. Kto nie boi się wyzwań  chętnie wybrał się na  40 minutowy rejs statkiem po morzu. Fale  były wysokie dlatego zdarzało się, że woda wlewała się na pokład. Niezależnie od pogody staraliśmy się każdą chwilę spędzać na świeżym powietrzu, aby czerpać korzyści z nadmorskiego klimatu. Mieliśmy okazję zwiedzić port ,oraz zobaczyć rozsuwany most łączący dwie części Darłówka. Spacerując brzegiem morza obserwowaliśmy życie morskich ptaków, które chętnie do nas podlatywały z nadzieją, że dostaną coś do jedzenia. Zbieraliśmy piękne szyszki z drzew rosnących za wydmami oraz to co morze wyrzuciło np. muszle,  kamienie. Zgromadzone „skarby ”wykorzystaliśmy do zajęć plastyczno-technicznych. Na plaży wykonywaliśmy różne budowle z piasku, graliśmy w piłkę, oraz urządzaliśmy zabawy z chustą klanza. Były także dyskoteki oraz spotkanie przy grilu. W dzień powrotu do południa padał deszcz, ale gdy wieczorem  mieliśmy odjeżdżać zaświeciło słońce, które nas ciepło pożegnało. Pobyt nad morzem dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń a przez zabiegi rehabilitacyjne jak też klimat polepszyło się nasze zdrowie. (GALERIA)

2015-05-28 11:38:00
Zawoja Pełna Niespodzianek 2015

    „TALENT – SHOW” pod takim hasłem przebiegała 20 maja impreza organizowana w Zawoi z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem jak co roku jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi. Przybyłych na halę uczestników imprezy przywitali: pani Małgorzata Sitarz - Przew. Zarządu Koła oraz pan Piotr Jezutek po czym nastąpiło uroczyste otwarcie „Zawoi Pełnej Niespodzianek”. W imprezie oprócz wicestarosty suskiego gościliśmy przedstawicieli gmin, szkół, Poradni Psych.- Ped., GOPS, PCPR, księży, sponsorów i członków stowarzyszenia. Natomiast swoje talenty prezentowali: ŚDS Jordanów, ŚTR Skawica, WTZ Zembrzyce, ŚDS Jabłonka, WTZ Kuków, DPS Maków Podh. i OREW Juszczyn/Tarnawa Górna. Mogliśmy podziwiać talenty wokalne, taneczne, a nasi wychowankowie „siłacze” udowodnili, że przeniesienie drzewa, podniesienie „malucha” czy przeciągnięcie „tira” nie sprawia im problemu. Jury „Talent Show” jak też publiczność, która licznie wzięła udział w imprezie nagrodziła występujących dużymi brawami. Po występach, każdy kto lubi czynnie spędzać czas przy muzyce, mogł zumbować w towarzystwie instruktorki Anny Koziny oraz towarzyszącej jej Basi Hujda. Wspaniały humor, pogoda ale i apetyt nam dopisywały, dlatego chętnie skorzystaliśmy z poczęstunku na świeżym powietrzu. Miłą obsługę zapewniły nam wolontariuszki z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim, z panią Anną Giertuga na czele. Na zakończenie imprezy jury rozdało uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.


     Dziękujemy naszemu Stowarzyszeniu, że po raz kolejny dali nam okazję do wspólnej zabawy.

2015-04-28 18:03:48


Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pani Zyty Jagosz


współzałożycielki Koła terenowego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zawoi,

wieloletniego działacza na rzecz osób niepełnosprawnych.


Łącząc się z całą Rodziną w bólu i żalu, składamy  wyrazy naszego głębokiego współczucia w tej bolesnej chwili.

Zarząd, członkowie PSOUU Koło w Zawoi, Dyrekcja, Pracownicy, Rodzice i wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego  w Juszczynie /Tarnawie Górnej, Świetlicy Terapeutyczno – Rehabilitacyjnej w Skawicy

2015-02-26 14:20:16
PODZIĘKOWANIE

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi składa serdeczne podziękowanie parafianom Parafii M.B Częstochowskiej w Skawicy za przekazaną darowiznę w kwocie 1135,00 zł.

2015-02-19 10:30:47
Formularz PIT z przekazaniem 1% na rzecz PSOUU Koło w Zawoi

Zachęcamy do wypełnienia PIT-u za pomocą strony z linku podanego poniżej. Dzięki temu przekażą państwo 1% swojego podatku na rzecz PSOUU Koło w Zawoi.


http://www.e-pity.pl/program-pity-2014-online0000336571----http://www.orewjuszczyn.pl

2015-02-19 10:25:37
"Filmowy bal karnawałowy" w Budzowie

    Kończy się czas karnawału podczas którego wzięliśmy udział w kilku imprezach. Ostatnią był organizowany przez nas „Filmowy Bal Karnawałowy” w Restauracji „Magnolia” w Budzowie. Dzięki uprzejmości jej właścicieli, bawiliśmy się wspólnie ze Świetlicą Terapeutyczno-Rehabilitacyjną ze Skawicy oraz Szkołą Specjalną z Makowa Podhalańskiego. Przewodnicząca zarządu Pani Małgorzata Sitarz przywitała zebranych, życząc jednocześnie miłej zabawy. Swoją obecnością zaszczycił nas senator RP pan Andrzej Pająk, który skierował do wszystkich miłe słowa. Bardzo dziękujemy Panu senatorowi za przybycie.

    Uczestnicy balu wcielili się w postacie z bajek i filmów. Całą imprezę poprowadzili animatorzy z grupy artystycznej „Piraci” zachęcając do tańca w rytm znanych przebojów. Były także zabawy i konkursy. Marcin Gacek i Asia Konior zostali wybrani królem i królową balu. Gratulujemy!!!

     Po zakończonej imprezie pełni wrażeń, radośnie wróciliśmy do domów. (GALERIA)


 

2015-02-19 10:22:30
Zabawa karnawałowa w ZS w Makowie Podhalańskim

    Po raz kolejny w dniu 9.02.2015r. na zaproszenie Zespołu Szkół z Makowa Podhalańskiego wzięliśmy udział w Zabawie Karnawałowej. Bawiliśmy się wspólnie z najmłodszymi uczniami tej że szkoły oraz z naszymi kolegami i koleżankami ze Szkoły Specjalnej w Makowie Podhalańskim. Bal poprowadziła znana nam grupa artystyczna „Piraci”. W trakcie imprezy skorzystaliśmy z poczęstunku, malowania twarzy oraz wzięliśmy udział w konkursie. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

2015-02-05 11:58:05
Spektakl „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”

    Po raz pierwszy w tym roku odwiedzili nas artyści z agencji Art - Metanoia z Krakowa. Tym razem z przedstawieniem pt. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Spektakl ukazał nam przyjaźń i dbałość o środowisko, które nas otacza. Wspaniałe kostiumy oraz sceny pełne humoru dostarczyły nam wiele wrażeń. (GALERIA)

2015-02-02 14:14:46
Spotkanie Noworoczne

    Corocznie w trwającym okresie Noworocznym zbieramy się na spotkaniu opłatkowym, które w tym roku odbyło się w Restauracji Magnolia w Budzowie. Oprócz członków stowarzyszenia, podopiecznych, pracowników były władze powiatu i gmin: Starosta suski pan Józef Bałos, przewodniczący Rady Powiatu pan Ryszard Chadka, wójt gminy Budzów pan Jan Najdek, Zawoi pan Marcin Pająk, Zembrzyc pan Łukasz Palarski oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pani Renata Spisak-Sowa. Pani Małgorzata Sitarz -przew. Zarządu Koła po przywitaniu wszystkich zebranych skierowała słowa wdzięczności do przedstawicieli starostwa, powiatu i gmin za dotychczasową pomoc, dzięki której od września ubiegłego roku może działać OREW w Tarnawie Górnej. Starosta suski wyraził chęć dalszej współpracy z Zarządem Stowarzyszenia natomiast pan wójt Jan Najdek podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę z dziećmi.

    Tradycyjnie podczas uroczystości wystawiamy jasełka w których aktorami są nasi podopieczni. Już od paru tygodni trwały przygotowania do nich ponieważ scenografia, rekwizyty jak też nauka ról wymagały czasu i pracy. Oczywiście zostały one nagrodzone dużymi brawami co sprawiło radość dzieciom. Na twarzach publiczności można było zauważyć wzruszenie, a u niektórych pojawiły się łzy w oczach.

  ZARZĄD POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W ZAWOI SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIE WŁAŚCICIELOM RESTAURACJI "MAGNOLIA" W BUDZOWIE ZA KOLEJNĄ JUŻ GOŚCINE I OTWARTE SERCE DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH. (GALERIA)
2015-01-28 08:09:46
STO LAT,STO LAT; I WIĘCEJ...

„Sto lat, sto lat….” rozbrzmiewało w Juszczynie w salce katechetycznej, gdzie 23 stycznia zebraliśmy się, aby uczcić wyjątkowe święto. Zaproszeni goście, czyli Babcie i Dziadkowie, bo o ich święcie mowa z dużym skupieniem podziwiali swoje wnuczęta biorące udział w przygotowanym przedstawieniu jasełkowym. Po nim były wiersze, upominki i mocne uściski.  Cieszymy się, że po raz kolejny dziadkowie i babcie tak licznie przybyli na uroczystość, która jest też okazją do wspólnego spędzenia czasu. (GALERIA)

2015-01-20 13:37:39
Występ dla uczniów ZS w Makowie Podhalańskim

    W piątek 16.01.2015r. przedłużyliśmy nastrój minionych Świąt Bożego Narodzenia wystawiając Jasełka dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. Tegoroczne Jasełka składały się nie tylko z gry aktorskiej na żywo, ale także z przygotowanej wcześniej projekcji filmowej. Zawierała ona sceny ze stworzenia świata, Narodzenia Jezusa jak też kolędy z wykorzystaniem alternatywnych metod komunikacji z udziałem dzieci z OREW. Przygotowane w ten sposób przedstawienie pokazało publiczności, że nie tylko dzięki mowie, wypowiadanym słowom można przekazać informacje, komunikować się, opowiadać, śpiewać.

    Jesteśmy wdzięczni Dyrekcji szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pani Annie Giertuga za możliwość pokazania talentów naszych dzieci w ich szkole. Bardzo dziękujemy za miłe słowa oraz zaproszenie na Zabawę Karnawałową. (GALERIA)


 

2015-01-20 13:33:35
Jasełka w ZS w Juszczynie.

    W czwartek 15.01.2015r. tradycyjnie już udaliśmy się do Zespołu Szkół w Juszczynie na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek. Młodzi artyści zachwycili nas swoimi zdolnościami aktorskimi i wokalnymi. (GALERIA)

     Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

2014-12-23 08:38:11
Zbiórka i kiermasz.

    W ostatnim czasie udało nam się przerowadzić zbiórkę pieniędzy przy kościele w Tarnawie Dolnej podczas, której zebraliśmy kwotę 1089,00 zł. 14 grudnia zorganizowaliśmy również kiermasz świąteczny przy kościołach w Juszczynie i Krzeszowie gdzie udało sie zebrać 1054,90 zł i 1475,00 zł. Łącznie udało się uzbierać 3618,90 zł. Cała suma zostanie przkazana na rozbudowę naszego Ośrodka w Tarnawie Górnej.

2014-12-23 08:26:42
Wizyta ZS Maków Podhalański

      W ostatni czwartek odwiedzili nas wolontariusze i harcerze Zespołu Szkół z ul. Wolności w Makowie Podhalańskim wraz z panią Anną Giertuga. Szkoła ta zorganizowała zbiórkę upominków i słodyczy, które przekazała dzieciom z naszych Ośrodków.

    Bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, oraz uczniom za miłą niespodziankę. (GALERIA)

2014-12-11 08:29:57
MIKOŁAJKI

Jak co roku do naszych wychowanków przybył długo wyczekiwany gość czyli Św. Mikołaj.

W Juszczynie był w piątek 5 grudnia. Dzieci przywitały go piosenką po której rozdał im prezenty. Następnie odbyły się konkursy. Pierwszy pt. Świąteczne Malowanie Twarzy w którym wygrał Paweł Wronka z sali" Kubuś Puchatek ", a drugi na Najokrąglejszą Bombkę i tu I miejsce przypadło sali "Wiatr". Było także wspólne granie i śpiewanie. Po tym niesamowitym spotkaniu na którym wszyscy wspaniale się bawili, Mikołaj spakował paczki na swoje sanie i udał sie do Tarnawy Górnej, gdzie dotarł w poniedziałek 8 grudnia. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na jego przyjście, więc gdy tylko pojawił się w drzwiach wywołał uśmiech na twarzach. Ucieszone dzieciaki, przygotowywały w tym dniu prace grupowe, które podarowały Mikołajowi oraz śpiewały piosenki przygrywając na instrumentach. 

Sporo radości sprawili nam Kibice Wisły Kraków, którzy przyjechali do nas ze swoim klubowym Mikołajem. Dzieci bardzo się ucieszyły, że w tym dniu, aż dwa razy odwiedził ich Św. Mikołaj przynosząc słodycze i maskotki.
W podziękowaniu podarowały mu własnoręcznie wykonane prezenty.

Serdecznie dziękujemy Kibicom Wisły Kraków za tak miły gest.   (GALERIA)


 

2014-12-08 22:15:56
Odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej z Juszczyna

    Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Juszczynie ze swoją wychowawczynią panią Ewą Bogdan. Przynieśli oni torbę słodyczy, które sami otrzymali od Św. Mikołaja, a którymi chcieli  podzielić się z dziećmi z naszego Ośrodka. Bardzo dziękujemy za miłą niespodziankę. Cieszymy się, że o nas pamiętacie!

2014-11-28 12:26:05
Andrzejki w Budzowie

    Zbliżają się Andrzejki! czyli czas zabaw i wróżb. Dlatego 26 listopada udaliśmy się do Restauracji Magnolia w Budzowie na zabawę andrzejkową. Mogliśmy tam być dzięki gościnności właścicieli restauracji.

    W imprezie wzięli udział :

- dzieci, rodzice i pracownicy OREW w Juszczynie oraz OREW w Tarnawie Górnej

- rodzice z maluchami z Wczesnego Wspomagania Rozwoju z obu Ośrodków

    Podczas zabawy nie zabrakło różnych wróżb przygotowanych przez wróżki i czarownice przybyłe do nas z odległych, bajkowych krain. Były również tańce i zabawy prowadzone przez „Pipka” i jego towarzyszkę w których dzieci chętnie brały udział. Powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. W trakcie imprezy zjedliśmy obiad oraz skorzystaliśmy z poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

    Zabawę uważamy za udaną i już nie możemy doczekać się karnawału. (GALERIA)

2014-11-21 13:48:10
Zabawa Andrzejkowa w Osielcu

    Wspaniała zabawa .....dobry humor ......, a przy tym zbiórka na windę. Tak w skrócie można przedstawić sobotnią noc.

    Tuż po 19 -tej w Domu Kultury w Osielcu rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa zainicjowana przez Radę Rodziców dzieci uczęszczających do OREW w Juszczynie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Pan Jan Woźny, Wójt Gminy Zawoja Pan Tadeusz Chowaniak oraz Pani Alina Kuś - Zastępca Wójta Zawoi. W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz licytacja obrazów i licznych, cennych przedmiotów. Sporo radości zafundowali bawiącym się "Zbójnicy", którzy wtargnęli na salę by dla okupu porwać jedną z kobiet. Następną atrakcją wieczoru była zumba poprowadzona przez właścicielkę firmy NordFit Panią Barbarę Fila - Chwiej oraz instruktorkę fitnes panią Gabrysię. Na parkiecie już po chwili zrobiło się tłoczno, ponieważ oprócz pań w "szpilkach" wzięli w niej udział również panowie. Do tańca przygrywał zespół Contra Band. Zabawa zakończyła się w późnych godzinach nocnych.

    Celem imprezy była zbiórka funduszy na zakup windy do OREW w Tarnawie Górnej, która jest niezbędna by móc kontynuować rozbudowę placówki, a tym samym dać szansę większej ilości dzieci potrzebujących specjalistycznej pomocy. Tak więc każda z osób biorących w niej udział dołożyła swoją cegiełkę na ten cel za co jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy rodzicom, którzy zakupili napoje, upiekli ciasta oraz przeprowadzili zbiórkę fantów. Pani Beacie Baran za pomoc podczas zabawy. Natomiast szczególne ukłony kierujemy w stronę pań które podjęły się organizacji imprezy, a są nimi Bożena Mosur, Małgorzata Jancarz oraz Kazimiera Bojęś. Zabawa ta nie mogła by się odbyć gdyby nie sponsorzy, na których zawsze można liczyć i właśnie im z serca dziękujemy:


TRANS-WAG WACŁAW WALĄG -JUSZCZYN

FIRMA HANDLOWA FABRIZIO MESSINA - SUCHA BESKIDZKA

FIRMA SZWAGIER 2 JAN POTOCZNY - KLECZA DOLNA


FIRMA DROBDEX JAN DROBNY - KOJSZÓWKA

KATARZYNA SUWAJ - OSIELEC


BIURO RACHUNKOWE HALINA ZIELONKA - GRZECHYNIA


ALIMOT ALICJA ŁOPATA - KOJSZÓWKA


WIKTOR SZKLARCZYK - SUCHA BESKIDZKA

FIRMA FAP ADAM POCHOPIEŃ - OSIELEC

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA TOMASZ KOWALICZEK - STRYSZAWA


EWA ZARĘBA - SKAWICA


TRENDY MODY - SUCHA BESKIDZKA


APTEKA SANA - SUCHA BESKIDZKA


PIOTR ŻUREK- SKAWICA


JAN ZIELIŃSKI - SKAWICA


SKLEP MIKOŁAJE - ZAWOJA


PIZZERIA SORENTO - ZAWOJA


SUPERMARKET RAJSKI - MAKÓW PODHALAŃSKI


HOTEL KAROLEK - ZAWOJA


FIRMA POLNA -POLNY S.C - SUCHA BESKIDZKA


HURTOWNIA CHEMICZNA MARIA LISTWAN


MAK-LAMP PAŃSTWO WĄSIK - MAKÓW PODHALAŃSKI


FIRMA BORY PAŃSTWO CEBULA - JUSZCZYN


FIRMA KORZEŃ PAŃSTWO CEBULA - JUSZCZYN


MATDREW - BIAŁKA


GALERIA BUDZÓW - STACJA PALIW


BRAT-SKÓR KOPACZ - ZEMBRZYCE


PRODUKCJA WYROBÓW DEWNIANYCH EUGENIUSZ KNAPCZYK - OSIELEC


FIRMA KABANOS - SPYTKOWICE


ZŁOTE OBRĄCZKI ANNA MIKOŁAJCZYK - OSIELEC


MONIKA I JANUSZ ZIELONKA - OSIELEC


GABINET KOSMETYCZNY DOMINIKA SULARZ - OSIELEC


SALON FRYZJERSKI ELŻBIETA DZIAŁEK - OSIELEC


SAMANTA - BIAŁKA


SPÓLNOTA DRZEWNA - BIAŁKA


BANK SPÓŁDZIELCZY- JORDANÓW


SKLEP LIS POL LEWIATAN - OSIELE

SKLEP SKRZAT - OSIELEC

IRENA BOGDAN MĄKA - OSIELEC

STANISŁAW MIGAS - SKAWICA


FIRMA WIR DREW STANISŁAW WIRTALCZYK - BYSTRA PODHALAŃSKA


INVEST GROUP SOBANIAK - ZAWOJA


DREWNOLAND TEMPKA DANUTA - WIEPRZEC

STANISŁAW RADWAN - KOJSZÓWKA


ANNA KANIA -SIDZINA


KATARZYNA SUWAJ - OSIELEC


IKA - MAKÓW PODHALAŃSKI


BOG -ART.- TARNAWA


SKLEP MAXIM - SUCHA BESKIDZKA


NIVA - OSIELEC


GR TRANS RUSIN - OSIELEC


NORDFIT BARBARA FILA - CHWIEJ


GABIELA BRYNDZA


KRZYSZTOF GWIAZDOŃ - WIEPRZEC


SKLEP EWA MALINOWSKA - JUSZCZYN


KSIĘGARNIA U BARTKA - SUCHA BESKIDZKA


MEBLE SOSNOWE MATEUSZ SURMIAK - SUCHA BESKIDZKA

BIZANT - SUCHA BESKIDZKA


KWIACIARNIA BEATA KACZMARCZYK - SUCHA BESKIDZKA


ARKADIUSZ LISTWAN - MAKÓW PODHALAŃSKI


MAŁA GASTRONOMIA BOGUSŁAW BISZTO


JÓZEF WAJDZIK - STRYSZAWA


APTEKA NOVA - SUCHA BESKIDZKA


ZADOIL - BIAŁKA


BARBARA I WIESŁAW RUSIN - JUSZCZYN


SKLEP SPOŻYWCZO - PRZEMYSŁOWY DĘBIŃSKA MARIA -JUSZCZYN

MARZENA PAWLICA ZAKŁAD FRYZJERSKI - JUSZCZYN


EDAR EDWARD FIDELUS - ZEMBRZYCE


ZOLDEX TOMASZ LEŚNIAK - ZEMBRZYCE


AMAL - TARNAWA


VALVEX - JORDANÓW

RYSZARD KOCHANIEWICZ - BUDZÓW

2014-11-13 08:23:45
Święto Niepodległości

    W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowaliśmy wspólne zajęcia na których śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Każdy otrzymał również biało czerwony kotylion. (GALERIA)

2014-11-13 08:14:53
Wspólne zajęcia z dyniami.

    Podczas odwiedzin w Tarnawie przez grupę z Juszczyna zorganizowane zostały zajęcia z dyniami. Podopieczni drążyli w nich różne potworki, co sprawiało im dużą frajdę. Każda grupa miała inny pomysł na zrobienie jak najśmieszniejszego stwora. Na koniec wszyscy pozowali do zdjęć na tle świecących się dyni. (Galeria)

2014-11-07 11:26:27


    W dniu 06.11.2014 roku na terenie Ośrodka w Juszczynie odbyła się jak co roku próbna ewakuacja osób znajdujących się w budynku. Miała ona na celu przećwiczenie szybkiego opuszczenia budynku na wypadek powastania zagrożenia. Obecni podczas ćwiczeń strażacy PSP z jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Suchej Beskidzkiej ocenili je bardzo dobrze. Na koniec wszyscy życzli sobie, aby przećwiczona ewakuacja nigdy nie musiała mieć miejsca.

2014-11-05 12:13:45


PODZIĘKOWANIE

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi składa serdeczne podziekowanie Nadleśnictwu w Suchej Beskidzkiej za włączenie sie w zbiórkę funduszy na adaptację budynku Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

Przekazana kwota 2000 złotych zasiliła pulę przeznaczoną na zakup windy, która pozwoli na remont dalszej części budynku.

2014-10-31 08:53:55


    Dnia 28.08.2014 roku w naszym Ośrodku odbył się egzamin na stopień nauczyciela mianowanego.  W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili:

- Pani mgr Barbara Gacek - ekspert z listy ekspertów ustalonej przez Ministra Oświaty,

- Pani mgr Ewa Nałęcz Kłos - ekspert z listy ekspertów ustalonej przez Ministra Oświaty,

- Pani mgr Joanna Karp - wizytator Kuratorium Ośwaityw Krakowie - Delegatura w Wadowicach,

- Pani mgr Katarzyna Czaicka - Dyrektor OREW Juszczyn,

- Pani Małgorzata Sitarz - przewodnicząca PSOUU Koło w Zawoi.

    W wyniku przeprowadzonego egzaminu stopień nauczyciela mianowanego uzyskali Gabriela Chrapla oraz Marcin Pęczek.

    Gratulujemy.

2014-10-22 08:21:58
„O STRASZLIWYM SMOKU, DZIELNYM SZEWCZYKU, PRZEŚLICZNEJ KRÓLEWNIE I KRÓLU GOŹDZIKU”

    W poniedziałek 20 października gościliśmy w naszych Ośrodkach Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza. Artyści za pomocą kukiełek przedstawili nam spektakl pt. ”O strasznym smoku, dzielnym Szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Goździku”. Jest to sztuka polskiej pisarki Marii Kownackiej. Ze skupieniem przypatrywaliśmy się losom bohaterów. Nie obyło się bez strachu przed okrutnym smokiem i radości ze zwycięstwa dzielnego Szewczyka. Sztuka miała piękną oprawę plastyczną i muzyczną oraz ukazywała wartości o których często w tych czasach się zapomina, min.: bezinteresowność, poświęcenie i przyjaźń. (GALERIA)

2014-10-17 08:01:19
Wycieczka Bałtów-Ćmielów-Pacanów 09.10-10.10.2014r.

     W czwartek wczesnym rankiem wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę. Po dojechaniu na miejsce, zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Bałtowskiego Centrum Turystycznego. Tam podzieleni na dwie grupy zaczęliśmy zwiedzanie. Jedna z grup rozpoczęła od zwierzyńca, który sklada się z dwóch części. W części dolnej mogliśmy obejrzeć dużą różnorodność gatunków ptaków, pochodzących z naszego kraju, jak również tych bardziej egzotycznych. Następnie przeszliśmy do części z ssakami, gdzie były min. osły, kozy, wilki, szopy, małpy, skunksy. Po części górnej, gdzie zwierzęta żyją swobodnie, obwoził nas żółty amerykański autobus, który bardzo powoli poruszał się po dość wysokim wzgórzu. Dużą frajdą dla nas był bardzo bliski kontakt z wielbłądami, które na nasz widok podbiegały do okien autobusu. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy się jak na Safari. W dalszej części parku podziwialiśmy naturalnych rozmiarów dinozaury oraz scenki z życia nszych przodków. Na koniec poszliśmy do muzeum, gdzie zobaczyliśmy piękne, podświetlone minerały, a następnie do budynku w kształcie kopuły, w którym mieści się prehistoryczne oceanarium. Jego ściany wyłożone są wielkimi ekranami 3D, na których mogliśmy oglądać prehistoryczne zwierzęta, przodka rekina, wielkiego żółwia i inne wodne stwory. Atmosferę tworzą tu dźwięki z morskich głębin. Wychodząc przeżyliśmy chwile grozy podczas ataku rekina, który próbował nas pożreć, po czym zakończyliśmy pobyt w Bałtowie. Zmęczeni ale pełni wrażeń i weseli wróciliśmy do hotelu. Następnego dnia po śniadaniu, już wypoczęci, pojechaliśmy do oddalonego o parę kilometrów Ćmielowa, do Fabryki Porcelany Artystycznej. W fabryce powitała nas Pani Przewodnik i zaczęło się zwiedzanie. W skrócie zobaczyliśmy jak wygląda proces produkcyjny. Byliśmy zachwyceni i zdumieni tym co zobaczyliśmy, że tyle pracy wymaga wyprodukowanie jednej filiżanki, albowiem cały proces odbywa sie tu ręcznie. Weszliśmy nawet do wnętrza wielkiego, starego pieca w którym dawniej wypalano porcelanę. Po pożegnianiu się z Panią przewodnik pojechaliśmy na obiad po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną. Postój mieliśmy w ostatnim punkcie naszej wyprawy czyli w Pacanowie. Tam w Europejskim Centrum Bajki skorzystaliśmy z Bajkowego kina i zakupiliśmy pamiątki. Czas szybko upływał i trzeba było kierować się w strone domu, bo droga przed nami długa. Gdy dojechaliśmy była juz noc. Miło wspominamy te dwa dni. zobaczyliśmy wiele nowych i ciekawych miejsc. Zdrowie i pogoda nam dopisała, co jest bardzo ważne podczas wszystkich wycieczek. (GALERIA)

2014-10-01 12:51:03


PODZIĘKOWANIE

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zawoi składa serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu charytatywnego. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę artystów: Krzysztofa Piaseckiego, Jana Hnatowicza oraz Andrzeja Żurka, którzy bezinteresownie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Na mocy Decyzji Nr 143/2014 z cegiełek od indywidualnych osób zebrano kwotę 2405,00zł. Ponadto FOB FABIOS S.A. przekazała na w/w cel kwotę 1500,00zł.

2014-10-01 08:00:19
"Zumbowanie dla Tarnawy" czyli I Charytatywny Maraton Zumby

     W sobotnie popołudnie 13.09.2014 roku na stadionie w Zawoi Centrum, zebrali się nie tylko miłośnicy zumby, ale jak się później okazało ludzie o wielkim sercu. I Charytatywny Maraton ZUMBY pod Babią Górą rozpoczął się tańcem przygotowanym przez nasz Ośrodek. Występ został od publiczności nagrodzony dużymi brawami, a od głównego organizatora Firmy NORD-FIT upominkami. Następnie na scenę wkroczyli instruktorzy Zumby z różnych rejonów Polski, którzy przyjechali specjalne dla nas. I właśnie wtedy zaczęło się zumbowanie, które trwało do późnego wieczora. W przerwach z pośród uczestników odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród. Nie zabrakło również Moto-Łajów, którzy chętnie goszczą na tego typu imprezach. W trakcie maratonu można było dokonać rejestracji i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Dzieci, które przybyły wraz z rodzicami skorzystały z kącika plastycznego, malowania twarzy oraz otrzymały baloniki, a wszystko to przygotowały dziewczyny z Grupy Kalwaria Art. Dużym powodzeniem cieszyły się ciasta , które upiekli rodzice wspierając tym samym cel imprezy. Piękna pogoda jak i wspaniała atmosfera sprzyjała wszystkim zumbowiczom. Zebrana kwota 4606,42 zł pokazuje jak wiele jest wśród nas osób wrażliwych, które chcą pomagać jak tylko mają okazję. Jesteśmy wdzięczni Firmie NORD-FIT z Makowa Podhalańskiego za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję do wspólnego zumbowania. I tu się sprawdza, że "ZUMBA ŁĄCZY; POMAGA; ZARAŻA;" (GALERIA)

2014-07-25 08:18:28
Wycieczka do Warszawy 16.07-18.07.2014r.

     Po siedmiu godzinach jazdy Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Po przyjeździe zwiedziliśmy Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie. Następnego dnia po śniadaniu, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy możliwość samodzielnego eksperymentowania. Popołudnie spędzilśmy na zwiedzaniu Wilanowa oraz Stadionu Narodowego. Przewodnik oprowadził nas trasą piłkarza. Przeszliśmy drogą, którą piłkarz pokonuje w drodze na boisko, jak również usiedliśmy na trybunach podziwiając stadion z góry. Naprawdę robi wrażenie!!! Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy do hotelu. Tam czekała na nas kolacja i zasłużony odpoczynek. Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy kontynuować nasze zwiedzanie, które rozpoczęliśmy od Starego Miasta, następnie Barbakan i Zamek Królewski. I to był ostatni punkt naszej wycieczki. Pozostało tylko się spakować i wyruszyć w drogę powrotną. Podróż trwała osiem godzin i późnym wieczorem bezpiecznie wrócilismy do swoich domów. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i mimo odległości warto było pojechać.

2014-07-09 10:05:08
"Coś się kończy, coś zaczyna..."

   To już kolejny rok pracy i nauki za nami. Chociaż zakończyliśmy go uroczyście to i tak przez cały lipiec spotykamy się na zajęciach świtlicowych. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą po której nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród naszym podopiecznym. Część z nich nie wróci od września do swoich grup w Juszczynie, ponieważ będą uczęszczać do nowo otwartego ośrodka w Tarnawie Górnej.

    W tym miejscu życzymy im jak również pracownikom, aby szybko zadomowili sie w nowym miejscu. Mamy nadzieję, że często będziemy się spotykać na wspólnych imprezach i wycieczkach.

    Po wakacjach nie wróci też Ewelina Ptaś, która kończy swoją edukację w OREW. Ewelinko!!! będziemy Cię mile wspominać, życzymy Ci wielu nowych przyjaciół i samych sukcesów.

2014-06-11 08:13:55
Dzień Rodziny

    Już po raz kolejny obchodziliśmy w naszym Ośrodku "Święto Rodziny", które jest połączeniem Dnia Dziecka, Matki i Ojca. Jest to dobra okazja, aby wszyscy wspólnie mogli miło spędzić czas.

    Na ten dzień mieliśmy przewidziane różne atrakcje, jednak ze względu na złą pogodę musieliśmy większość z nich odwołać. Ale nie przeszkodziło to nam w świętowaniu. Na wstępie obejrzeliśmy przedstawienie i wysłuchaliśmy wierszy, które dzieci przygotowały dla swoich rodziców. Po wspólnym odśpiewaniu "sto lat", były buziaki i wręczanie prezentów. Następnie podzieleni na "kolorowe grupy" wzięliśmy udział w warsztatach robótek z siana, lepienia z gliny, malowania na szkle oraz malowania drewnianych zabawek. Kącik malowania twarzy tez cieszył się dużą popularnością. Oczywiście nie obyło się bez zabawy tanecznej.

    Było hucznie, wesoło i bardzo rodzinnie. Cieszyliśmy się, że rodzice tak licznie włączyli się do wspólnej zabawy. "Galeria"

2014-06-04 13:49:43
Karuzela Twórczości w Zembrzycach

   W dniu 28 maja udaliśmy się do Zembrzyc na "Karuzelę Twórczości" czyli Przegląd Form Scenicznych i Wytworów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Gospodarzem były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Środowa impreza została otwarta przez dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdana Kordula. Brali w niej udział podopieczni ośrodków i uczestnicy WTZ, ŚDS, DPS. Zaproszeni gośce przenieśli nas w świat basni i magii, prezentując swoje talenty artystyczne. Następnie wraz z instruktorm tańca chętnie wzięliśmy udział w zabawie. Bardzo ucieszył nas fakt, iż salę "Koniczynka" i "Słońce" otrzymały nagrody i dyplomy w konkursie plastycznym "Mój bajkowy świat". Na zakończenie mogliśmy obejrzeć Goetlowskie Wyścigi Samochodowe, które wzbudziły duże zainteresowanie. Oprócz wielu atrakcji czekały na nas bigos oraz pyszności w kąciku słodkości.

   Chodź pogoda była zmienna i tak wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.
"GALERIA"

2014-06-04 12:52:18
Zawoja Pełna Niespodzianek

    Jak co roku pod hasłem "Zawoja Pełna Niespodzianek" obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którą organizowało PSOUU Koło w Zawoi. W imprezie oprócz przedstawicieli starostwa i urzędów gmin z powiatu suskiego gościliśmy dyrektorów szkół, Poradni Psych.-Ped., GOPS, PCPR, księży, sponsorów, członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Natomiast swoje talenty prezentowali:

- ŚDS Jordanów

- ŚTR Skawica

- WTZ Zembrzyce

- OREW Jabłonka

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim

- OREW Juszczyn

- OREW Nowy Targ

- OREW Bytom

- PSOUU Zakopane

- WTZ Kuków

    Po przywitaniu zebranych gości przez naszego "zawojskiego celebrytę" - Pana Piotra Jezutka oraz Panią Małgorzatę Sitarz - przew. PSOUU Koło w Zawoi, pisenką "Bałkanica" rozpoczął się konkurs taneczny. Wspaniałe występy poszczególnych zespołów nagrodzone były gromkimi brawami, a jury wstając z miejsc z rozmachem podnosiło tabliczki z najwyższymi punktami. Uwagę naszą zwróciły ciekawe i pomysłowe układy taneczne jak też stroje i rekwizyty w których występowali uczestnicy. Po skończonym konkursie rozpoczęło się wspólne zumbowanie prowadzone przez Panią Gabrysię z NordFit. Na zakończenie imprezy członkowie jury rozdali statuetki, dyplomy i słodkie nagrody. Wzruszyło nas podejście jurorów do obdarowywanych, ich czułość, ciepło... Cieszymy się, że tak dobrze się z nami bawili. Następnie wszyscy udaliśmy sie na poczęstunek. Przybyli goście stwierdzili, że tegoroczna "Zawoja Pełna Niespodzianek" była jedną z najlepszych dotąd organizowanych imprez.

    Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogła się ona odbyć. Zwłaszcza zespołom tanecznym, które wprowadziły tę wspaniałą atmosferę, wolontariuszom ZS w Makowie Podhalańskim na czele z niezastąpioną Panią Anią Giertuga. Ukłony w stronę naszych sponsorów na których zawsze możemy liczyć, czyli firmom: "Kabanos" i "Kuracjusz" z Suchej Beskidzkiej, jak też anonimowym darczyńcom.

    Natomiast za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy:

- Panu Piotrowi Jezutkowi

- Pani Gabrysi - instruktorce z NordFit Maków Podhalański

- GOKPiT z Zawoi

- Gminie Zawoja

    Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak licznym gronie i równie dobrze będziemy się wspólnie bawić.
"GALERIA"

2014-04-14 14:28:14
Konferencja w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno Wychowawczym w Juszczynie

   W dniach 21.03.2014 r.oraz 08.04.2014 r. w naszym Ośrodku odbyły się konferencje organizowane w ramach promocji OREW w Juszczynie. Ich celem było zaprezentowanie form i metod pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną. Pierwsze spotkanie skierowane zostało do rodziców i opiekunów prawnych, natomiast na konferencji dnia 08 kwietnia gościliśmy przedstawicieli władz powiatowych, gminnych, dyrektorów instytucji, szkół, placówek oświatowych, ośrodków zdrowia oraz specjalistów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi. 

   Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i okazaną sympatię.

   W tym miejscu nie możemy zapomnieć o naszych sponsorach, którym jesteśmy wdzięczni za pomoc. A są nimi:  • Rada Rodziców OREW w Juszczynie,

  • Firma Wielobranżowa "SUŻYW" z Suchej Beskidzkiej,


  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Łoboda z Gilowic,


  • Hurtownia Art. Spożywczych "SALAM" z Limanowej,


  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu,


  • ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.  GALERIA

2014-04-14 13:20:07
Turniej piłki nożnej w Bytomiu

    Dnia 4 kwietnia wczesnym rankiem pojechaliśmy do hali sportowej "Na Skarpie" w Bytomiu - Szombierkach, gdzie wzięlismy udział w VI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Oprócz drużyny z Bytomia - gospodarza turnieju, zagrały drużyny z Rudy Śląskiej, Wolbromia, Katowic, Radzionkowa i Tych. Rozgrywki były zacięte, ale zgodne z duchem sportowej rywalizacji. Do domów wróciliśmy zmęczeni i jednocześnie bardzo zadowoleni, ponieważ przywieźliśmy medale, dyplomy oraz liczne nagrody.

    Justyna Wolska zdobyła tytuł "Najlepszy Bramkarz Turnieju" natomiast Karol Dyrcz zajął III miejsce w konkursie plastycznym pt. "Kibicuj - narysuj." GALERIA

2014-04-09 14:11:40
Przedstawienie "Piraci"

    Już po raz kolejny odwiedzili nas artyści z Agencji Artystycznej ART - METANOIA z Krakowa z przedstawieniem pt. "Piraci." Aktorzy w humorystyczny sposób ukazali nam bezpieczeństwo na drodze i morzu. Publiczność jak zwykle chętnie włączyła się w przedstawienie. GALERIA

2014-04-09 09:18:30
Wiosenny konkurs

    Ekologiczna, Miss okolicznych wiosek, Voodoo, Fiona to tylko niektróre nazwy powstałych Marzan przygotowanych na konkurs. Obiektywne jury składające się z podopiecznych i pracowników po jawnym i ekscytującym głosowaniu wyłoniło zwyciężczynię - Marzannę Fionę, którą wykonała sala Wesoła. Jury uznało jednak, że wszystkie grupy zasłużyły na wyróżnienie, ponieważ ich prace były nie tylko pomysłowe i pracochłonne, ale także wykonane z ekologicznych materiałów.

    W tym miejscu chcemy podziękować  naszym sponsorom: Radzie Rodziców z Zespołu Szkół w Skawicy oraz Pizzeri "Milano" z Makowa Podhalańskiego, którzy ufundowali kilka pizzy dla wszystkich uczestników konkursu. GALERIA

2014-03-24 14:21:33
Kulig w Zawoi

"Co się odwlecze to nie uciecze" to powiedzenie przychodziło nam do głowy gdy śledziliśmy prognozy pogody, które niestety nie pokazywały nam upragnionego śniegu. Zdecydowaliśmy się jednak zrobić planowany kulig na "kołach". I tak w piątek 14.03.2014 roku w najcieplejszy dzień tej zimy po dotarciu do Zawoi wsiedliśmy na wozy. Najpierw udaliśmy się w stronę Babiogórskiego Parku Narodowego. Jadąc w blasku słońca podziwialiśmy górski krajobraz. W oddali ośnieżoną Babią Górę, a obok nas pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Następnie pojechaliśmy na Czatożę, gdzie rozpaliliśmy ognisko. Apetyt nam dopisywał, bo na świeżym powietrzu smakuje najlepiej. Były kiełbaski i gorąca herbata z cytryną. Niestety co miłe szybko się kończy i nim się spostrzegliśmy musieliśmy już wracać. Jedank miło będzie wspominać ten pełen wrażeń słoneczny dzień. GALERIA

2014-03-07 08:43:45
Pokaz iluzjonisty

   W dniu 27.02.2014 roku odwiedził nas iluzjonista z Agencji Artystycznej Art - Metanoia z Krakowa. Podczas występu artysta przedstawił kilka sztuczek, do wykonania których potrzebował asysty naszych wychowanków. Uczestnicy biorący udział w pokazach otrzymali pamiątkowe certyfikaty świadczące, iż zostali wtajemniczeni w tajniki sztuk magicznych.

   Całe spotkanie upłynęło w niewiarygodnej, tajemniczej atmosferze.

2014-03-04 14:21:52
Zabawa Karnawałowa 2014

   W dniu 21.02.2014 roku udalismy się na Zabawę Karnawałową do "Zielonej Przystani" w Makowie Podhańskim. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy:

- uczniow Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Makowa Podhalańskiego

- starszych kolegów i koleżanki ze Świetlicy Terapeutyczno - Rehabilitacyjnej ze Skawicy

- dzieci wraz z rodzicami z Wczesnego Wspomagania Rozwoju

   Impreza przebiegała pod hasłem "Karnawałowa podróż przez kontynenty". Przygotowywaliśmy się do niej od dłuższego czasu, ponieważ stroje, rekwizyty oraz dekoracja wymagały dużego nakładu pracy. Oprócz tanców w których wszyscy chętnie braliśmy udział, były także konkursy prowadzone przez zespół "Piraci". W przerwie zjedliśmy obiad oraz słodkości przygotowane przez rodziców i panie z kuchni.

   Po zakończonej zabawie z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domów.

2014-02-03 10:25:03
Jasełka w ZS w Makowie Podhalańskim.

W dniu 23.01.2014 roku podopieczni naszego Ośrodka wystąpili z przedstawieniem jasełkowym w Zespole Szkół w Makowie Podhalański. Zdjęcia dostępne są w Galerii.

2013-12-23 09:05:22
Podziękowania

Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu paczek mikołajkowych dla naszych podopiecznych:

- Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej

- Firma DROBDEX - Jan Drobny z Kojszówki

- Wojciech Matuszyk - Maków Podhalański

- Gmina Bystra - Sidzina

- Fideltronik Sucha Beskidzka

- SP nr 1 w Budzowie

- Lewiatan Maków Podhalański

- ZS w Makowie Podhalańskim - p. Anna Giertuga

2013-11-29 08:01:08
KALENDARZE 2014

Rada Rodziców działająca przy naszym Ośrodku przygotowała kalendarze ze zdjęciami naszych dzieci na rok 2014.

2013-10-30 09:40:25
Teatrzyk

W dniu 23.10.2013 roku przyjechał do nas teatrzyk, który przedstawił nam inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Było dużo radości i zabawy. (GALERIA)

2013-10-30 09:19:06
Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniach 26-27.09.2013 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Palmiarnię w Gliwicach, w której podziwialiśmy faunę i florę z innych stref klimatycznych. Wypiekaliśmy pyszne bułeczki w Muzeum Chleba w Radzionkowie oraz oglądaliśmy stare i zapomniane już przyrządy gospodarstwa domowego. Na następny dzień udaliśmy się do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie mogliśmy przeżyć niezapomnianą przygodę. Zwiedzając korytarze Kopalni spotkaliśmy się ze Skarbnikiem – legendarnym duchem Kopalni, który opowiedział nam historię wydobywania srebra oraz przybliżył pracę i życie ówczesnych Gwarków.(GALERIA)

2013-10-25 08:25:32
Egzamin na nauczyciela mianowanego

W dniu 30.08.2013r. w OREW Juszczyn odbył się egzamin na nauczyciela mianowanego. Komisja Egzaminacyjna składała się z następujących osób:

- Pani mgr Barbara Gacek - ekspert z listy ekspertów ustalonej przez Ministra Oświaty,

- Pani mgr Ewa Nałęcz Kłos - ekspert z listy ekspertów ustalonej przez Ministra Oświaty,

- Pani Joanna Karp - wizytator Kuratorium Oświaty z delegatury w Wadowicach,

- Pani mgr Katarzyna Czaicka - dyrektor OREW Juszczyn,

- Pani Małgorzata Sitarz - przewodnicząca PSOUU Koło w Zawoi - przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej,

Nasze Szanowne Koleżanki Oliwia Jarnot oraz Dominika Budzowska w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskały stopień nauczyciela mianowanego.

GRATULUJEMY!!!

2013-07-26 13:29:35
Wycieczka do Wrocławia

W dniach 18 - 19.07.2013 r byliśmy na wycieczce we Wrocławiu. Atrakcji nie było końca...zoo, Hala 100 - lecia i fontanna multimedialna, Panorama Racławicka, piękny rynek wrocławski i wiele innych. Pogoda i humory dopisywały, aż żal było wracać ;) (Galeria)

2013-04-30 12:02:33
Zaproszenie na koncert charytatywny w Suchej Beskidzkiej

2013-03-28 10:39:49
Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Zarządu oraz pracowników SKOK Jaworzno oddział w Makowie Podhalańskim za życzenia wielkanocne oraz upominki dla naszych podopiecznych.

2013-03-14 09:46:42
Wizyta Biskupa

W dniu 11.03.2013 roku w ramach wizytacji Parafii Juszczyn, odwiedził nas biskup Damian Muskus. Podopieczni przygotowali krótkie przedstawienie, po którym dzieci i rodzice podziękowali biskupowi za bierzmowanie. Następnie biskup odwiedził wszystkie sale i rozdawał pamiątkowe obrazki. Na zakończenie ksiądz biskup oglądnął film o naszym ośrodku oraz wpisał się do księgi gości. (Galeria)

2013-02-20 14:49:06
Kulig w Zawoi

      W dniu 15.02.2013 roku udaliśmy się na kulig do Zawoi. Jedenaście silnych koni przewiozło nas po pięknych terenach Zawoi. Następnie pojechaliśmy do w okolice szałasu, gdzie czekał na nas poczęstunek. Wszyscy po tylu wrażeniach wróciliśmy do domu z usmiechem i pełnymi brzuchami. (Zdjęcia)

2012-12-11 14:13:32
Mikolajki 2012

W czwartek 06.12.2012r. w dniu Świętego Mikołaja grupa motomikołajów z wadowickiego klubu motocyklowego strażaków Riders of Flames na zaproszenie dyrekcji przybyła do Ośrodka Rahabilitacyjno-Edukacyjnego-Wychowawczego w Juszczynie. Na terenie placówki zorganizowano spotkanie z wychowankami, a przebrani w Mikołaje motocykliści rozdawali słodycze i prezenty.

"Warunki na drodze były trudne ale nie sposób zawieść dzieci które od dawna wiedziały że w tym roku mikołaj dotrze do nich na stalowych reniferach. Dla motomikołajów przygotowano wiele wspaniałych podarków, które dzieci wykonały samodzielnie na swoich zajęciach. Wszystkie te prace ozdobią nasz "Dom Klubowy" w Świnnej Porębie" - mówi Grzegorz Skrzypczak z wadowickiego klubu motocyklowego strażaków Riders of Flames.

Bardzo dziękujemy wszystkim mikołajom i liczymy, że dotrą do nas za rok.
(Galeria)

2012-11-30 14:38:01
Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla firm "Samsung", "Orange" oraz "AFRICA line" uczestników projektu "Misja Kilimandżaro" za ufundowanie naszemu ośrodkowi sceny na której nasi wychowankowie będą mogli prezentować swoje przedstawienia.(Zdjęcia)

2012-11-30 14:29:46
Andrzejki 2012

W dmiu 20.11.2012r. podopieczni Ośrodka bawili się na zabawie andrzejkowej, która obyła się w restaurcji "Magnolia" w Budzowie. Atrakcji nie było końca. Nasi wychowankowie mogli poznać swoją przyszłość, wziąć udział w wielu zabawnych konkursach i potańczyć przy akompaniamencie wesołej muzyki.(Galeria)

2012-11-08 14:19:43
Ćwiczenia

W dniu 24.10.2012 roku odbyły się na terenie naszego Ośrodka ćwiczenia z udziałem zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Suchej Beskidzkiej. Pozorowana akcja miała na celu sprawdzenie sposobów oraz szybkości przeprowadzania ewakuacji wychowanków oraz pracowników z budynku naszego ośrodka. (ZDJĘCIA)

2012-10-04 14:32:37
Wycieczka do Żor

    W dniach 20 -21.09.2012 roku odbyła się wycieczka do Żor / Rybnika. Podopieczni zwiedzili Westernowskie Miasteczko "Twin Pigs" w którym zobaczyli prawdziwych kowboi, napad na bank, magiczne sztuczki. Mogli także spróbować swoich sił strzelając z łuku, przejechać się na koniach, obejrzeć film w kinie 6D i 5D. Atrakcji nie było końca. Po męczącym dniu wszyscy mogli posilić się i nabrać sił w przepięknym hotelu "Biały Dom". Podopieczni zrelaksowani i wypoczęci nstępny dzień spędzili w "Dream Parku" w Ochabach gdzie między innymi zobaczyli prehistoryczne oceanarium. (Zdjęcia)

2012-10-04 14:19:05
Występ dla gości z "AFRICA line"

     W dniu 14.09.2012 roku odwiedzili nas goście z firmy "AFRICA line". Podopieczni Ośrodka przygotowali przedstawienie pt. "Pszczółka Maja", które bardzo się podaobało gościom. Następnie wszyscy razem świetnie bawili się w zabawy przygotowane przez klaunów Pipka i Popka z "Centrum Europy".(Zdjęcia)

2012-07-23 14:30:08
Teatrzyk

   W miniony czwartek 19.07.2012 roku odwiedził nas teatrzyk, który zaprezentował przedstawienie pt. "Jacek i Placek".

2012-07-23 14:22:22
Wycieczka do Krakowa

     W dniach 12 - 13.07.2012 roku odbyła się wycieczka do Krakowa. Odbyliśmy rejs po Wiśle, a także zwiedziliśmy krakowskie ZOO, fabrykę cukierków, Park Edukacji Rozwojowej oraz wiele innych pięknych zakątków Krakowa. Zapraszamy do "GALERII"

2012-06-25 14:50:15
PRZEDSTAWIENIE

    W dniu 25 czerwca odwiedziły nas dzieci z klasy "0" ze SP w Juszczynie i zaprezentowały piekne przedstawienie pt. "Dobra ta chatka gdzie mieszka matka". "Galeria zdjęć"

2012-06-25 14:42:11
KARUZELA TWÓRCZOŚCI

    W czwartek 21 czerwca zostaliśmy zaproszeni do udziału w zabawie z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Karuzela Twórczości", która odbyła się na terenie WTZ Zembrzyce. Galeria zdjęć

2012-06-25 14:32:08
Dzień Rodziny

    W dniu 20 czerwca na terenie naszgo Ośrodka bawiliśmy się z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały przygotowane przedstawienie a potem dały upust swojej energii bawiąc się na dmuchanych zjeżdżalniach,  z  clownami, tańcząc oraz łapiąc cukierki, które spadały wprost z nieba :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wspaniałej zabawy klikając TUTAJ  

2012-04-12 00:00:00
TEATRZYK

   W dniu 11.04.2012r. odzwiedził nas zaprzyjaźniony teatrzyk. Dzieci bardzo dobrze się bawiły co można zobaczyć na zdjęciach w zakładce "Galeria zdjęć".

0000-00-00 00:00:00


      Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest okazją do spotkań integracyjnych osób nie tylko z niepełnosprawnością, ale także ich rodzin,osób z nimi pracujących, wspierających jak również władz na różnych szczeblach. W całej Polsce odbyło się wiele imprez podkreślających wartość tego dnia. Także i w naszym powiecie takie spotkanie miało miejsce. Impreza o której mowa odbyła się na hali sportowej w Zawoi Centrum, a organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi. Co roku uczestniczą w niej członkowie stowarzyszenia, zaprzyjaźnione ośrodki, przedstawiciele władz powiatowych i instytucji. Przybyłych na halę uczestników imprezy przywitała prowadząca spotkanie pani Iwona Staśkiewicz po czym głos zabrali: Przewodnicząca Stowarzyszenia pani Małgorzata Sitarz oraz Starosta suski pan Józef Bałos. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął tanecznym show zespół Maraquja. Tematem imprezy była fascynująca podróż do odległych zakątków świata, dzięki której mieliśmy okazję podziwiać różnorodność i barwność strojów jak również przyjrzeć się kulturze danego kraju. We wspomnianą podróż zabrały nas:

WTZ Zembrzyce,

WTZ Kuków

PSONI -OREW Jabłonka

SOSW Maków Podhalański

OREW Juszczyn i Tarnawa Górna

WTZ Juszczyn

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niepełnosprawność nie zawsze stanowi barierę by pokazać talenty artystyczne osób borykających się z nią na co dzień.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zawoi, dziękuje za pomoc w organizacji imprezy:

Gminie Zawoja

Hali Widowiskowo – Sportowej w Zawoi

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej

MOK w Makowie Podhalańskim

Pani Iwonie Staśkiewicz

GCKPiT W Zawoi

Piekarni Polański

Przedstawicielom mediów:

Portal Sucha 24 - Tomasz Wala

Portal Powiatsuski24 – Tomasz Semik

Beskidzka 24


GALERIA I

GALERIA II

0000-00-00 00:00:00


Dzień Babci i Dziadka OREW Juszczyn

Mimo tego, że za oknem mróz to u nas było dzisiaj baaaardzo gorąco…..a to za sprawą Babć i Dziadków, którzy przybyli do nas, aby z wnuczętami uczcić swoje święto. Nasi wychowankowie od kilku dni przygotowywali się do tego spotkania. Ćwiczyli role do humorystycznej inscenizacji wiersza J. Brzechwy pt. „Rzepka” oraz wspólnie z opiekunami wykonywali drobne upominki.Po części artystycznej w której były wiersze, piosenki i wspomniana inscenizacja, był czas na życzenia uściski i wiele buziaków. To właśnie ten moment w ciągu całej imprezy jest najbardziej wzruszający. Drodzy Dziadkowie dziękujemy Wam za obecność, że jesteście w tym dniu razem z Waszymi wnuczętami, które może nie zawsze potrafią wyrazić swoje uczucia, ale pewne jest, że Was bardzo kochają. Życzymy Wam Stu lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

 

  

 
OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY
34-231 Juszczyn 542B
tel/fax 33/87715 10
e-mail: orew.juszczyn@psouu.org.pl